Az ukrán vasúttársaság március 23-án bekövetkezett rendszerleállását egy nagyszabású, célzott kibertámadás okozta. A helyreállítási munkálatok folyamatosan zajlanak, de az online jegyértékesítés egyelőre szünetel - közölte az Ukrajinszka Pravda.
Az ukrán számítógépes katasztrófaelhárító csoport (CERT-UA) figyelmeztetést adott ki célzott kibertámadásokról, amelyek során kompromittált Signal-fiókokat használnak rosszindulatú szoftverek terjesztésére. A támadások elsődleges célpontjai a védelmi ipari cégek alkalmazottai és az ukrán hadsereg tagjai.
Az amerikai nemzetbiztonsági ügynökségek felfüggesztették az Oroszország elleni koordinált fellépést, miközben a Trump-adminisztráció Moszkva felé közeledik az ukrajnai háború lezárása érdekében. A Biden-kormányzat által korábban létrehozott munkacsoport tevékenysége gyakorlatilag leállt.
Miközben az USA gyanútlanul elkezdte leépíteni kibervédelmi képességeit, addig Vlagyimir Putyin orosz elnök figyelme egyre inkább az Ukrajna mellett továbbra is kitartó Európai Unióra fordul. Minden jel arra utal, hogy Oroszország napokon belül ide irányíthatja beavatkozási képességeinek lesújtó részét, amit már messze nem csak az online térben fog megérezni a lakosság.
Több szakértő, köztük az Egyesült Királyság korábbi kiberbiztonsági vezetője is kétségbe vonja Elon Musk állítását, miszerint az X közösségi platformja ellen indított nagyszabású támadás Ukrajnából származott volna - számolt be a Politico.
Kibertámadás érte a Lengyel Űrügynökséget (POLSA), amely a hétvégén kénytelen volt lekapcsolni rendszereit az internetről. Az incidens kivizsgálása folyamatban van, miközben a szervezet email-rendszere is működésképtelenné vált- számolt be a Bleeping Computer.
Vlagyimir Putyin orosz elnök figyelmeztette a nyugati eliteket, hogy ne próbálják szabotálni az Oroszország és az Egyesült Államok közötti lehetséges közeledést, hangsúlyozva, hogy Moszkva diplomáciai és hírszerzési eszközökkel fog fellépni az ilyen kísérletek ellen – írja a Reuters.
Kínai hackerek 2021 és 2023 között adatokat loptak el a belga Állambiztonsági Szolgálattól (VSSE) - jelentette a Le Soir című belga napilap szerdán a VSSE-től származó beszámolókat idézve. A belga ügyészség megerősítette, hogy vizsgálatot folytat az ügyben.
Az ukrán katonai hírszerző ügynökség (HUR) szakértői január 29-én kibertámadást indítottak a Gazprom és a Gazpromneft ellen – közölte a Kyiv Independent.
Masszív kibernetikai támadás érte a szlovák állami tulajdonú Átalános Egészségbiztosító (VsZP) infrastruktúráit pénteken - jelentette be Robert Fico szlovák miniszterelnök Pozsonyban az egészségügyi miniszterrel közös sajtótájékoztatóján.
Az ukrajnai háború kirobbanása óta Oroszország és Kína egyre szorosabb kapcsolatot ápol egymással, de a jó viszony nem akadályozta meg, hogy a keleti nagyhatalom hackerei ne próbáljanak meg titkokat kiszimatolni szövetségesüktől – közölte a Politico.
A korábbinál több pénzt kell fordítani az európai védelmi kapacitás és az ellenállóképesség fokozására, ugyanis aggasztó a jelenlegi európai biztonságpolitikai helyzet - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben hétfőn.
Napok óta masszív kibertámadás alatt áll a szlovák földügyi hivatal (Geodéziai, Kartográfiai és Kataszteri Hivatal) információs rendszere - számolt be a Napunk c. lap. A támadás következtében többek között szünetel az építési engedélyek kiadása, az ingatlanok adásvétele, a szlovák bankok nem tudnak új jelzáloghitelt nyújtani, az örökösödési eljárások is megakadnak. A hírek szerint már hétfőn kezdődött támadást a belügyminisztérium és a rendőrség szerdán késő délután ismerte el.
Már meghallgatható a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének hatodik része. Ha a mai epizód szereplőivel a munkájuk miatt találkozunk, akkor könnyen lehet, hogy az életünk legrosszabb napja. A mai adásban vállalatok védelmét ellátó, és támadások esetén azokra reagáló etikus hekkerek segítségével ismerjük meg cégek elleni kiberműveletek történtetét. Az epizódban azt is körül járjuk, hogy hogyan védhetik meg a vállalatok a digitális infrastruktúrájukat, és hogy milyen veszélyei vannak, ha együttműködnek a támadókkal, például ha kifizetik a váltságdíjat egy zsarolóvírus-támadás esetén.
Már meghallgatható a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcast sorozatának ötödik része. 2007. április 26-án Észtországban zavargások törtek ki, miután az észt kormány úgy döntött: áthelyez egy második világháborús szovjet hősi emlékművet az ország fővárosa, Tallinn központjából egy városszéli katonai temetőbe. Az események második napján, április 27-én a helyzet fokozódott: megbénult az ország nemzetközi összehasonlításban is fejlett digitális infrastruktúrája, ami hetekre gyakorlatilag működésképtelenné tette az államot. Mint később kiderült, a zavargások és a kibertámadás mögött is orosz titkosszolgálatok álltak. A Préda ötödik epizódja arról szól, hogy hogyan módosul a kibertámadások eddig megismert képlete, amikor államok sejlenek fel egyes műveletek mögött. E mellett azt is körbe jártuk, hogy mekkora fenyegetettséggel nézünk szembe napjainkban Magyarországon.
Az Electrica Group, Románia egyik vezető villamosenergia-elosztó és -szolgáltató vállalata jelenleg egy kibertámadás kivizsgálásán dolgozik. A támadás, amelyet a román energiaügyi miniszter zsarolóvírus-támadásként azonosított, nem érintette a vállalat kritikus rendszereit, és nem veszélyeztette az áramellátás folyamatosságát. Az incidens egy olyan időszakban történt, amikor Románia választási infrastruktúráját is számos kibertámadás érte - számolt be a Bleeping Computer.
Risk on üzemmódba kapcsoltak a befektetők.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
A hitelezőkkel. Különben indul a kellemetlen szakasz.
Mégis ki kell vonni őket a forgalomból.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.