Megbuktak

Megbuktak

Már meghallgatható a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének hetedik, befejező része. Sikertörténetek az online csalók, kiberbűnözők elleni harcban is vannak, de persze a számuk korántsem elegendő. A Préda befejező részében a kiberbűncselekmények kriminológiai hátterét ismerhetjük meg, és betekintést nyerünk a magyar rendőrség ezen a téren végzett munkájába is.

A legrosszabb nap

A legrosszabb nap

Már meghallgatható a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének hatodik része. Ha a mai epizód szereplőivel a munkájuk miatt találkozunk, akkor könnyen lehet, hogy az életünk legrosszabb napja. A mai adásban vállalatok védelmét ellátó, és támadások esetén azokra reagáló etikus hekkerek segítségével ismerjük meg cégek elleni kiberműveletek történtetét. Az epizódban azt is körül járjuk, hogy hogyan védhetik meg a vállalatok a digitális infrastruktúrájukat, és hogy milyen veszélyei vannak, ha együttműködnek a támadókkal, például ha kifizetik a váltságdíjat egy zsarolóvírus-támadás esetén.

Több száz millió forintot csalt ki egy bűnbanda magyar áldozatoktól

Több száz millió forintot csalt ki egy bűnbanda magyar áldozatoktól

Több száz millió forintot csalt ki egy bűnbanda több tucat sértettől adathalász módszerekkel; az ügyben elfogtak egy ukrán és egy magyar férfit, valamint eddig 23 strómant hallgattak ki gyanúsítottként - közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.

Digitális káosz

Digitális káosz

Már meghallgatható a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcast sorozatának ötödik része. 2007. április 26-án Észtországban zavargások törtek ki, miután az észt kormány úgy döntött: áthelyez egy második világháborús szovjet hősi emlékművet az ország fővárosa, Tallinn központjából egy városszéli katonai temetőbe. Az események második napján, április 27-én a helyzet fokozódott: megbénult az ország nemzetközi összehasonlításban is fejlett digitális infrastruktúrája, ami hetekre gyakorlatilag működésképtelenné tette az államot. Mint később kiderült, a zavargások és a kibertámadás mögött is orosz titkosszolgálatok álltak. A Préda ötödik epizódja arról szól, hogy hogyan módosul a kibertámadások eddig megismert képlete, amikor államok sejlenek fel egyes műveletek mögött. E mellett azt is körbe jártuk, hogy mekkora fenyegetettséggel nézünk szembe napjainkban Magyarországon.

Szép csendben titkos háború robbant ki, új hadszíntéren zajlik ádáz csata

Szép csendben titkos háború robbant ki, új hadszíntéren zajlik ádáz csata

A kiberbűnözés okozta globális kár 9,5 ezer milliárd dollárt tehet ki idén, ez a harmadik legnagyobb gazdaság lenne a világon. Idén volt olyan eset, amikor egy ország jegybankjából talicskáztak ki 17 millió dollárt, és olyan kibertámadások is megestek, amelyek megrengették egy ország bankrendszerét. Ám nem mindig a pénzszerzés a támadások célja: a kibertér csalások mellett a politikai zavarkeltés, a hírszerzés és a hadviselés színtere. Mutatjuk, 2024-ben melyek voltak a meghatározó kiberincidensek, hol zajlott ádáz kibercsata, hogyan nézett ki a globális kibertérkép nyilvánossá vált része.

"Apróbetűs" átverés terjed Magyarországon: ezzel az új módszerrel csapolják a bankszámlákat

Az utóbbi időben rosszhiszemű kereskedők használják ki a karácsony előtt vásárlási időszakot, hogy a nem körültekintő vásárlók kártyájáról újabb és újabb összegeket emeljenek le. Ezt úgy teszik meg, hogy az oldalon nem feltűnő és nem egyértelmű módon jelzik, az ismétlődő kártyás vásárlások lehetőségét - hívja fel a figyelmet az OTP.

Egy dubaji hajós a Dunán

Egy dubaji hajós a Dunán

Már meghallgaható a Préda, a Portfolio kiberbűnögyi podcastjének negyedik része. Annát – nevezzük így az epizód főszereplőjét – egy magát dunai hajósnak kiadó bűnöző vagy bűnözői csoport húzta le több millió forinttal. A nő bő 30 év után vált egyedülállóvá, és társat, szerelmet keresett a neten, de csalókba botlott. Helyzetével nincs egyedül, rengetegen járnak pórul netes társkeresőkön, az ügyek pedig kísértetiesen hasonlítanak Anna esetéhez. De milyen módszerekkel és hogyan húzzák le áldozataikat az interneten romantikus csalások elkövetői, milyen traumákon mennek át az áldozatok, és van-e esély arra, hogy valaha viszontlátják a pénzünket? Erről szól a Préda negyedik epizódja.

Az agyunkat hekkelik meg

Az agyunkat hekkelik meg

Már meghallgatható a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének harmadik epizódja. Magyarországon a 2024 júliusát megelőző egy évben közel 45 milliárd forintot loptak el csalók hazai banki ügyfelektől. De miért ilyen sikeresek a bűnözők, milyen módszerekkel dolgoznak, és hogy veszik rá áldozataikat az érdekeikkel ellentétes viselkedésre? Erről szól a Préda harmadik epizódja.

2 millió csalót lepleztek le a legnépszerűbb közösségi platformon

2 millió csalót lepleztek le a legnépszerűbb közösségi platformon

A Meta, a Facebook anyavállalata bejelentette, hogy az év eleje óta több mint 2 millió olyan fiókot távolított el a platformjairól, amelyek kecsegtetőnek látszó álláshirdetésekkel próbálják bevonzani és átverni a potenciálisan álláskereső felhasználókat. A vállalat közleménye szerint a legtöbb érintett fiók Mianmarból, Laoszból, az Egyesült Arab Emírségekből, a Fülöp-szigetekről és Kambodzsából származott - írta meg a Bleeping Computer.

Támadás érte az Auchant (Frissítve)

Támadás érte az Auchant (Frissítve)

Kiberbűnözők támadták meg a francia Auchan hipermarketláncot, ellopva 500 ezer vásárló személyes adatait - írja a Retail Detail. Lapunk kérdésére az Auchan megerősítette, hogy a szivárgás magyar vásárlókat nem érintett.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Érdekes időpontban kaphatnak
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.