Így csalnak ki belőlünk rengeteg pénzt - Hogyan lehet kivédeni?

Így csalnak ki belőlünk rengeteg pénzt - Hogyan lehet kivédeni?

Milliárdokat csalnak ki világszerte az online térben a bűnözők a gyanútlan fogyasztóktól és a nem megfelelő védelmi rendszerrel rendelkező vállalatoktól, a csalók egyre kifinomultabb megoldásokhoz folyamodnak, amelyekkel ellophatják a felhasználói adatokat és egyéb módokon károsíthatják meg őket. De pontosan mekkora is a kár, és melyik nagyvállalat munkatársainak adják ki magukat a legtöbbször a kibertér bűnözői, és milyen háttérsztorival érik el, hogy megkaparintsák az értékes adatokat?

Új világ jön az EU-ban a banki csalásoknál

Új világ jön az EU-ban a banki csalásoknál

Hatalmas károkat okoz a kiberbűnözés a pénzügyi szektorban, amire az Európai Unió választ kíván adnia az úgynevezett DORA rendelettel. A már jövőre élesben működő kiberszabályozás segít felkészíteni az európai, köztük a hazai pénzügyi szervezeteket az online támadások kivédésére – hívja fel a figyelmet az EY. Erről a témáról is szó lesz a Portfolio június 11-ei Financial IT rendezvényén. Regisztráció és részletek itt! 

Változnak a kiberbiztonsági szabályok – Mit tehetünk?

Változnak a kiberbiztonsági szabályok – Mit tehetünk?

Korunk egyik forró témája a kiberbiztonság. A kiberbűnözőkkel szemben rendszeresen komoly lemaradásokra derül fény és a digitalizáció terjedése egyre növeli a sérülékenység esélyét. Mit tehetünk? A kihívásokra az uniós döntéshozók a NIS2 keretrendszer megalkotásával válaszoltak. A szabályozással a tagállamok, így Magyarország is, kiterjesztette a védelmi elvárásokat a rezilienciára, tudatosságra, edukációra még jobban fókuszáltan, felülírta és szigorította a korábbi követelményeket. A megfelelés lépéseiről, hasznáról és megoldási lehetőségeiről kérdeztük Pataki Tündét, az Invitech ICT Services Kft. a stratégiai és kiemelt ügyfelekért felelős értékesítési vezetőjét.

Nem igaz, hogy az idősek jobban ki vannak téve a csalásoknak

Nem igaz, hogy az idősek jobban ki vannak téve a csalásoknak

Az ember történelme során mindig volt szervezett bűnözés, a technológia gyors fejlődése miatt azonban most nehéz lépést tartani az online térben történő csalásokkal - hangzott el a Portfolio Banking Technology 2023 konferenciáján. A II/B szekcióban az is kiderült, hogy nemcsak az időseket, hanem a fiatalokat is át lehet verni, illetve szó volt a jövő azonosítási módszereiről is.

Veszélyes hamis ügyfélkapus levelekre figyelmeztetnek

Veszélyes hamis ügyfélkapus levelekre figyelmeztetnek

Az elmúlt napokban internetes csalók a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. nevével visszaélve a tarhely.gov.hu szolgáltatás által küldött levelekhez megtévesztésig hasonlító elektronikus üzeneteket küldenek, amelyek káros csatolmányokat tartalmaznak - tudatta a zrt. közleményben pénteken.

Katasztrofális kibertámadásokhoz vezethet a mesterséges intelligencia terjedése - Mit kell tennünk jövőre?

Katasztrofális kibertámadásokhoz vezethet a mesterséges intelligencia terjedése - Mit kell tennünk jövőre?

A felsővezetők 52%-a szerint katasztrofális kibertámadásokhoz vezethet a mesterséges intelligencia terjedése, miközben a vállalatok jelentős része egyáltalán nem foglalkozik az ilyen típusú kockázatokkal. Pedig a csalások értékének növekedésével egyre nagyobb csapást szenvedhetnek el a cégek, ha egy ilyen jellegű támadás éri őket: a kibertérben történt lopások 4%-a már 20 millió dollár feletti összegekkel rövidítette meg a cégeket. A PwC friss tanulmányából szemezgettünk.

Washington vérdíjat tűzött ki Mihail Matvejevre

Washington vérdíjat tűzött ki Mihail Matvejevre

Az amerikai külügyminisztérium 10 millió dolláros jutalmat tűzött ki az orosz hacker, Mihail Matvejev feltehetően kiberzsarolásért felelős személy tartózkodási helyére vonatkozó információkért. Matvejev ellen állítólag már vádat emeltek, és az Egyesült Államok Pénzügyminisztériuma büntetést szabott ki rá az amerikai kormányzati szervek, magánvállalkozások és világszerte létfontosságú infrastruktúrák elleni kiberzsarolásban való állítólagos részvétele miatt - számolt be a Deeplab.

Itt az EU kibervédelmi szuperfegyvere: büntetést kockáztat, aki nem lép időben

Itt az EU kibervédelmi szuperfegyvere: büntetést kockáztat, aki nem lép időben

A NIS2, vagyis a felülvizsgált kibervédelmi irányelv a 2016-os hálózat és információbiztonsági irányelvet (NIS) váltja fel. Az irányelv 2023. január 16-án lépett hatályba, és az Európai Unió tagállamainak 2024. október 17-ig kell átültetniük a benne foglalt intézkedéseket a nemzeti jogba. Arról egyelőre nem sokat tudni, ez hogy fog megtörténni, annyi viszont biztos, hogy a hazai cégeknek is sok teendőjük lesz, ha meg akarják úszni a büntetést. A NIS2 eddig ismert részleteiről Csendes Balázzsal, a BlueVoyant kibervédelmi vállalat kelet-közép-európai, valamint a közel-keleti térségekért felelős értékesítési igazgatójával beszélgettünk, aki szerint a szabályozás semmi olyat nem mond, amit egy cégnek a saját érdekéből ne kellene meglépnie.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kongatják a vészharangot: olyan folyamat zajlik, amely pusztító vírusokat szabadíthat ránk
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.