51 millió forintos bírságot kapott a Groupama az MNB-től

51 millió forintos bírságot kapott a Groupama az MNB-től

Az MNB összesen 51,1 millió forint bírságot szabott ki a Groupama Biztosítóra, egyebek közt a nem-életbiztosítási kárrendezést, a kgfb-állománykezelést, az IT-biztonságot, a kiszervezést, illetve az ügyféltájékoztatást és a panaszkezelést érintő jogsértések miatt. A feltárt szabálytalanságok alapvetően nem befolyásolják a biztosító megbízható működését - közölte az MNB.

Vissza lehet élni az üvegvisszaváltási rendszerrel

Vissza lehet élni az üvegvisszaváltási rendszerrel

Komoly gyenge pontja lehet a magyar palackvisszaváltási rendszernek, ugyanis a vonalkóddal ellátott nyomtatott utalvány akár hamisítható is lehet egy tetszőleges összeggel. Ezt állítja a Mantra Information Security, bár a módszer gyakorlatban való kivitelezése nem egyszerű - írja a hwsw.

Online csalások és kiberbiztonság - Hogyan védjük meg az ügyfeleinket a támadóktól?

Online csalások és kiberbiztonság - Hogyan védjük meg az ügyfeleinket a támadóktól?

A digitalizáció árnyoldala, hogy a digitális tér új kockázatokat is megnyit egy vállalat működésében. Ám ez nem állhat a digitális eszközök útjába. Digital Tramsformation konferenciánk délutáni szekciójában arról volt szó, hogyan védjük meg a céget illetve az ügyfeleinket a csalóktól, a hackerektől, a kiberbűnözőktől, és hogyan üzemeltethetjük biztonságosan a rendszereinket.

IT-hiba: Amerikában még mindig tart a káosz a légitársaságoknál

IT-hiba: Amerikában még mindig tart a káosz a légitársaságoknál

Több mint 1200 járatot töröltek vasárnap az Egyesült Államokon belül, oda vagy onnan kifelé, a FlightAware.com adatkövető szerint a pénteki globális kiberkiesés nyomán. Az élen a Delta Air Lines és a United Airlines vezető légitársaságok állnak az élen a járattörléseik számával - számolt be a Reuters magyar idő szerint vasárnap késő este.

Sok magyar cég nem is tud arról, mekkora vagyonnal rendelkezik

Sok magyar cég nem is tud arról, mekkora vagyonnal rendelkezik

A hazai vállalkozások még mindig alábecsülik a rendelkezésükre álló vagy felépíthető adatvagyon erejét, miközben egész Európa amerikai és kínai vállalatokra támaszkodva próbál lépést tartani a jelenleg kibontakozó AI-forradalommal. Gonda Gábor, a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese arra figyelmeztet, hogy amennyiben az európai és hazai vállalatok nem képesek saját választ adni az új kihívásokra, végleg lemaradhatnak a regionális és világpiaci versenyben, és a most zajló digitális átalakulások során hosszú időre a felhasználói szerepbe ragadhatnak, amely rendkívül kiszolgáltatott helyzetbe hozza őket. A vezérigazgató-helyettes szerint még nem késő fejleszteni, de mihamarabb lépni kell, minden szinten.

Új világ jön az EU-ban, hatalmas feladat előtt állnak a bankok Magyarországon

Új világ jön az EU-ban, hatalmas feladat előtt állnak a bankok Magyarországon

Kevesebb mint egy év múlva élesedik az Európai Unió digitális működési rezilienciáról szóló új szabálya, a DORA, mely fontos új feladatokat ró a bankokra elsősorban a  kibervédelem terén. Bár a részletszabályok második csomagját várhatóan 2024. július 17-én fogják csak véglegesíteni, már most mintegy 400 elvárás szerepel a DORA-listán.

Új vezetőkkel erősít a Netlock

Október elejétől új szakemberek csatlakoztak a Docler Holdinghoz tartozó Netlock Kft. vezetőségéhez. A teljes IT-operáció vezetését Tichy–Rács Bálint veszi át, akinek munkáját IT igazgató-helyettesként Horváth Ádám támogatja a jövőben. Bánhegyi Katalin pedig a marketing és PR terület irányításáért felel majd, mint kommunikációs igazgató.

Nem jogtiszta szoftverek: háromból egy ember még mindig érintett

Nem jogtiszta szoftverek: háromból egy ember még mindig érintett

Az otthoni munkavégzés szükségességével rohamosan megnőtt a kollaborációs rendszerek, eszközök és szoftverek iránti igény, azonban a távmunka számos veszéllyel is jár. A végfelhasználók sokkal könnyebben válhatnak kibertámadás áldozatává, különösen akkor, ha nem jogtiszta szoftverekkel, hiányos IT biztonsági rendszerekkel dolgoznak nap mint nap. Magyarországon kifejezetten aggasztó a helyzet, a Microsoft Magyarország kutatásából kiderült, hogy ugyan a felhasználók döntő többsége tisztában van azzal, hogy a nem jogtiszta programok használata jelentős biztonsági kockázatokat rejt, a felmérésben résztvevők között minden harmadik ember mégis torrentoldalakról és kétes online felületekről szerzi be a szoftvereit.

Mégsem sikerült Észak-Koreát hermetikusan elzárni?

Mégsem sikerült Észak-Koreát hermetikusan elzárni?

Észak-Korea ugyan mindent megtesz azért, hogy megakadályozza a kívülről érkező információk eljutását az állampolgáraihoz, egy amerikai csoport jelentése szerint úgy tűnik, egyes technológiában jártas embereknek sikerült kijátszaniuk az okostelefonok szigorú kormányzati ellenőrzését. 

Négy év alatt négyszerezni készül a Gloster csoport: a jövő IT-szolgáltatóját építik

Négy év alatt négyszerezni készül a Gloster csoport: a jövő IT-szolgáltatóját építik

Egy többéves vállalatfejlesztési program elején tart a Gloster, ugyanakkor a 2021-es számok már meghaladták a várakozásokat, a növekedés pedig stabil. A cégcsoport egyre erősebb a nemzetközi piacokon, elsősorban a német autóiparban vannak komoly projektjei – mondta a Portfolio-nak Szekeres Viktor, a Gloster Infokommunikációs Nyrt. igazgatósági elnöke. A cégvezető szerint a nemzetközi  szoftverfejlesztési piacban komoly lehetőségek vannak, a magyar szakemberek pedig biztosan tudnak hosszútávú karriert építeni.

Beruházás nélkül is biztonságban lehet az IT-rendszer

Beruházás nélkül is biztonságban lehet az IT-rendszer

Az elmúlt másfél év tapasztalata az, hogy a stabil, strapabíró és kellően biztonságos vállalati internet nélkül nehéz reagálni a hirtelen jött kihívásokra. A többnyire mobilszolgáltatásáról ismert Telenor már nem csak vállalati vezetékes internetszolgáltatást kínál minden vállalati szegmensben, hanem havidíjas menedzselt tűzfalat is ajánl közép- és nagyvállalati céges ügyfeleinek, amely biztosítja a védelmet akkor is, ha a cégnél nincs jelentős forrás IT-rendszerek kiépítésére.

Kibertámadás érte az amerikai külügyminisztériumot

Kibertámadás érte az amerikai külügyminisztériumot

Kibertámadás érte nemrég az amerikai külügyminisztériumot, egy súlyos incidens lehetőségéről értesítették a védelmi tárca illetékes osztályát - jelentette a Fox News hírcsatorna szombaton.

Felhő, AI, hackerek és koronavírus - Alaposan felforgatta a világjárvány a nagyvállalati informatikát

Felhő, AI, hackerek és koronavírus - Alaposan felforgatta a világjárvány a nagyvállalati informatikát

A világjárvány olyan ügyféligényeket hívott életre és olyan folyamatokat hozott létre a pénzügyi intézményeken belül, amelyek szinte elképzelhetetlenek felhő nélkül, a terület rendkívül gyors fejlődésen megy keresztül – véli Christopher Mattheisen, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója. Becslések szerint 2022-re a kibertámadások gazdasági hatása elérheti a 8 ezer milliárd dollárt, az IT-biztonsági terület egyértelműen fókuszba került a nagyvállalati szektorban. A COVID-járvány hatására pár hónap alatt milliók rendezkednek be otthoni munkára és távtanulásra, és ezt a kibertér bűnözői is pontosan tudják: a pandémia miatti félelmeinket és zaklatottságunkat használják ki a csalók.

Veszélyben a 21. század aranya - Baljós számok érkeztek

A magyar cégek az EU-átlaghoz képest kevesebbet költenek IT-biztonságra, és sokszor ezek az összegek nem is a megfelelő területekre vannak elköltve. A támadások kb. 80%-a azért következik be, mert valakinek ellopják az identitását, a cégvezetők mintegy 90%-a pedig elkövetett már véletlenszerű adatszivárogtatást. A Portfolio Smart Logistics 2018 konferenciájának panelbeszélgetésében szó volt arról is, hogy a cégek nem fordítanak kellő figyelmet az áruhamisítások elleni küzdelemre sem, sok magyar cégnek nincs is erre vonatkozó stratégiája.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Érdekes időpontban kaphatnak
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.