Az ISM felmérése szerint kirobbanó formában van az amerikai szolgáltatószektor. 56 pontra nőtt a bmi és javult a foglalkoztatottsági komponens, míg az új megrendelések alindex is a vártnál erősebb lett.
A vártnál érdemben magasabb, 54,9 pont lett az ISM szolgáltatószektori beszerzésimenedszerindexe. Ezen belül a foglalkoztatottsági komponens romlott, az árkomponens pedig nőtt. Ez az adat a tegnapi erős ADP-vel együtt azt mutatja, hogy nincsen semmi gond az amerikai gazdaságban. Ezzel pedig lehet, hogy el is dőlt, hogy érdemes-e a következő ülésen 50 ponttal csökkenteni a kamatokat.
Továbbra is az aktivitás csökkenését jelző 50 pont alatt tartózkodik az ISM feldolgozóipari beszerzésimenedzserindexe. Az árkomponens viszont 50 felett van, de ami jelenleg a Fed számára az igazán fontos az a foglalkoztatottság alakulása. Az ISM BMI ebben is is csalódást okozott, így a jegybank joggal tarthatja elsődleges szempontnak a munkaerőpiac védelmét.
A vártnál érdemben jobbak lettek az ISM szolgáltatószektori beszerzésimenedzserindexe és újra az aktivitás bővülését jelző 50 pont fölé emelkedett. Amikor a befektetők a recesszió miatt aggódnak, akkor a vártnál jobb adat kifejezetten kedvező a mostani helyzetben.
Nagyott esett az ISM feldolgozóipari beszerzésimenedzser-indexe és már az aktivitás csökkenését jelző 50 pont alatt tartózkodik. Az árnyomás azonban még érezhető, míg a feldolgozóipari foglalkoztatottság nagyot zuhant. Összességében ez az előretekintő indikátor kissé ellentétes képet mutat arról, amit a Fed elnöke felvázolt tegnap.
Az ISM feldolgozóipari beszerzési menedzser-indexe a várakozásokhoz képest rosszabb lett, de csökkent az árnyomás is.
Az amerikai feldolgozóiparban zsugorodott áprilisban, és a gazdasági aktivitás is visszaesett 16 egymást követő hónapnyi bővülés után – derül ki az Institute for Supply Management (ISM) legfrissebb, a feldolgozóiparról szóló üzleti jelentéséből.
A várt 53 pont helyett 52,6 pontra bukott az ISM nem-feldolgozóipari beszerzési menedzser indexe februárban.
Gyorsult az amerikai feldolgozóipari szektor teljesítménycsökkenése februárban az Ellátásilánc-menedzsment Intézet (Institute for Supply Management - ISM) pénteken közzétett adatai alapján. Az Egyesült Államok feldolgozóipari ágazatának februári beszerzésimenedzser-indexe (BMI) 47,8 pontra csökkent az előző havi, 2022 októbere óta a legmagasabb 49,1 pontról. Elemzők kedvezőbb adatot, 49,5 pontot vártak februárra.
Az amerikai szolgáltatóipar teljesítménye a vártnál kevésbé nőtt májusban az ISM gazdaságkutató intézet szolgáltatóipari beszerzésimenedzser-indexe (BMI) szerint. Májusban az index az áprilisi 51,9 pontról az elemzők által várt 52,2 pont helyett 50,3 pontra változott.
Az amerikai feldolgozóipar májusban már a hetedik egymást követő hónapban zsugorodott, mivel az új megrendelések tovább zuhantak a magasabb kamatlábak közepette, de a gyárak kilenchavi csúcsra emelték a foglalkoztatottságot.
Az Egyesült Államokban a szolgáltató szektor az új megrendelések és a termelés visszaesése közepette zsugorodott decemberben - jelentette pénteken az Institute for Supply Management.
A szakértők által várt gyorsulás helyett lassult az amerikai szolgáltatóipar teljesítményének növekedési üteme áprilisban márciushoz képest - áll az ISM gazdaságkutató intézet felmérésében.
Lassabb ütemben nőtt és közel került a stagnáláshoz a feldolgozóipar teljesítménye az Egyesült Államokban februárban, mivel az új koronavírus által okozott járvány hatására zavarok keletkeztek az ellátási láncokban, így akadoztak a beszállítások a gyárak többségébe. Erről tanúskodnak az Ellátási Lánc Menedzsment Intézet (Institute for Supply Management/ISM) legfrissebb felmérésének hétfőn közzétett adatai.
Az amerikai szolgáltató szektor beszerzésimenedzser-indexe nagyot javított októberben. 54,7 pontot az ISM indexe, ami a szeptemberi 52,6 pontos adathoz és a konszenzusos 53,4 pontos adathoz képest is lényeges javulást jelent a szektor számára. Októberben a szolgáltató szektor bekerülési árain kívül mindegyik alindex javított az előző havi adathoz képest.
Nem volt kedvező az alaphangulat az amerikai részvénypiacokon, ugyanis a legújabb makrogazdasági adatok kiábrándítóra sikeredtek. Két tényező azonban komoly fordulatot hozott napon belül: Donald Trump rövid sajtótájékoztatója és a Fed kamatcsökkentésére vonatkozó várakozások felerősödése.
Reagált a miniszterelnök.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Szokatlan indulattal idézte fel az ukrán elnök a 30 éve történteket.
A vidéki ingatlanfejlesztés stratégiai előnyeiről beszélt az Innovinia vezetője.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.