Az amerikai feldolgozóipar januárban 26 hónapos visszaesés után ismét növekedési pályára állt, a gyártás és a kereslet élénkülésével. Az Institute for Supply Management (ISM) friss jelentése szerint a feldolgozóipari bmit 50,9 pontra emelkedett, jelezve a szektor bővülését.
Összességében havi alapon emelkedni tudott a közlekedéstől tisztított tartós cikkek rendelésállománya, azonban így is elmaradt a várakozásoktól.
Az idei év eddig nem alakult jól a forint számára, jelentős gyengülést láttunk az euróval szemben. Kedd reggel kicsivel 416 alatt kezdett a forint az euróval szemben, ahonnan ugyan erősödni tudott, de nem látunk igazán jelentős elmozdulást. Kedden több fontos piacmozgató adat is érkezik, délelőtt pedig kiderült, hogy a francia infláció decemberben elmaradt a várttól, míg az euróövezeti pénzromlás gyorsult.
A vártnál is erősebb az amerikai szolgáltatószektor, viszont óriásit emelkedett az árnyomás a szektorban egy olyan helyzetben, amikor az amerikai 10 éves kötvény hozama már 4,6% felett jár.
Az amerikai gyártók és szolgáltatók optimistán tekintenek a 2025-ös évre, a recesszióból való kilábalást és növekedést várva. Az Institute for Supply Management (ISM) legfrissebb felmérése szerint mind a feldolgozóipar, mind a szolgáltatási szektor vezetői a bevételek, a foglalkoztatás és a beruházások bővülésére számítanak, bár a növekedés üteme várhatóan elmarad a 2024-es szinttől.
Az imént közzétették az ISM szolgáltatóipari beszerzésiemendzser-indexét, amely jóval gyengébb lett a várakozásoknál. Ez azt mutajta, hogy az amerikai gazdaság legnagyobb szektorának teljesítménye gyengült novemberben.
Nagyot javult az ISM beszerzésimenedzser-indexe. Ráadásul jobb lett a foglalkoztatottsági komponens is, az új megrendelésekre vonatkozó kilátások is javultak, míg az árnyomás csökkent. Ez pont olyan adat, amit Trump elnök és a Fed is látni szeretne.
Az ISM felmérése szerint kirobbanó formában van az amerikai szolgáltatószektor. 56 pontra nőtt a bmi és javult a foglalkoztatottsági komponens, míg az új megrendelések alindex is a vártnál erősebb lett.
A vártnál érdemben magasabb, 54,9 pont lett az ISM szolgáltatószektori beszerzésimenedszerindexe. Ezen belül a foglalkoztatottsági komponens romlott, az árkomponens pedig nőtt. Ez az adat a tegnapi erős ADP-vel együtt azt mutatja, hogy nincsen semmi gond az amerikai gazdaságban. Ezzel pedig lehet, hogy el is dőlt, hogy érdemes-e a következő ülésen 50 ponttal csökkenteni a kamatokat.
Továbbra is az aktivitás csökkenését jelző 50 pont alatt tartózkodik az ISM feldolgozóipari beszerzésimenedzserindexe. Az árkomponens viszont 50 felett van, de ami jelenleg a Fed számára az igazán fontos az a foglalkoztatottság alakulása. Az ISM BMI ebben is is csalódást okozott, így a jegybank joggal tarthatja elsődleges szempontnak a munkaerőpiac védelmét.
A vártnál érdemben jobbak lettek az ISM szolgáltatószektori beszerzésimenedzserindexe és újra az aktivitás bővülését jelző 50 pont fölé emelkedett. Amikor a befektetők a recesszió miatt aggódnak, akkor a vártnál jobb adat kifejezetten kedvező a mostani helyzetben.
Nagyott esett az ISM feldolgozóipari beszerzésimenedzser-indexe és már az aktivitás csökkenését jelző 50 pont alatt tartózkodik. Az árnyomás azonban még érezhető, míg a feldolgozóipari foglalkoztatottság nagyot zuhant. Összességében ez az előretekintő indikátor kissé ellentétes képet mutat arról, amit a Fed elnöke felvázolt tegnap.
Az ISM feldolgozóipari beszerzési menedzser-indexe a várakozásokhoz képest rosszabb lett, de csökkent az árnyomás is.
Az amerikai feldolgozóiparban zsugorodott áprilisban, és a gazdasági aktivitás is visszaesett 16 egymást követő hónapnyi bővülés után – derül ki az Institute for Supply Management (ISM) legfrissebb, a feldolgozóiparról szóló üzleti jelentéséből.
A várt 53 pont helyett 52,6 pontra bukott az ISM nem-feldolgozóipari beszerzési menedzser indexe februárban.
Gyorsult az amerikai feldolgozóipari szektor teljesítménycsökkenése februárban az Ellátásilánc-menedzsment Intézet (Institute for Supply Management - ISM) pénteken közzétett adatai alapján. Az Egyesült Államok feldolgozóipari ágazatának februári beszerzésimenedzser-indexe (BMI) 47,8 pontra csökkent az előző havi, 2022 októbere óta a legmagasabb 49,1 pontról. Elemzők kedvezőbb adatot, 49,5 pontot vártak februárra.
Sokaknak elfogadhatatlan, amit Gázával tervez.
Igazi legenda cserélt gazdát.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Heves harcok dúlnak Oroszország területén.
Az korábbi jegybankelnökkel a vámok hatásait elemeztük.
Senki nem fúr, pedig kiadták a jelszót.
Lénárt Viktorral, a Zero Emission Leadership Group alapító-vezetőjével beszélgettünk.