A vártnál rosszabb lett az ISM feldolgozóipari beszerzésimenedzser-indexe. Ami aggasztó, hogy nagyon megugrott az árnyomás, miközben a foglalkoztatottsági viszonyok romlottak.
Az amerikai ipari termelés éves alapon már 2%-kal emelkedik, azaz szinte már kijelenthető: itt a fordulat az amerikai feldolgozóiparban, közel két évnyi szenvedés után.
Nagyot romlott az amerikai fogyasztók bizalma a gazdaságban, miközben durván megemelkedett az inflációs várakozásuk. Vessük ezt össze azzal, hogy az ISM árkomponensei emelkednek és a munkaerőpiac lehet, hogy mégis hozzájárul az inflációhoz. Egy ilyen helyzet a kötvénypiac számára elég rossz hír.
Az elmúlt hetekben több olyan dolog is történt, ami alapjaiban írhatja át azt, amit 2025 legjobb befektetéseiről gondoltunk. Mi van, ha mégsem az AI-ban van idén a hozam és talán a dollár lehet az év vesztese? Van pár szektor, amelyek elkezdhettek életjelet mutatni mostanában pedig már mindenki temette. Ha tényleg feltápászkodik, az óriási lehetőségeket tartogathat egyes részvényekben. Amit látunk, az alapján a piac egy része már szimatot foghatott.
Az ISM szolgáltatószektori beszerzésimenedzser-indexe továbbra is erős szolgáltatószektorral árulkodik, azonban a legutóbbi adat némi lassulást mutat. A bmi-n belül a foglalkoztatottsági komponens továbbra is erős, viszony az árnyomás is túl magas ahhoz, hogy a Fed kamatcsökkentésben gondolkozhasson.
Az amerikai feldolgozóipar januárban 26 hónapos visszaesés után ismét növekedési pályára állt, a gyártás és a kereslet élénkülésével. Az Institute for Supply Management (ISM) friss jelentése szerint a feldolgozóipari bmit 50,9 pontra emelkedett, jelezve a szektor bővülését.
Összességében havi alapon emelkedni tudott a közlekedéstől tisztított tartós cikkek rendelésállománya, azonban így is elmaradt a várakozásoktól.
Az idei év eddig nem alakult jól a forint számára, jelentős gyengülést láttunk az euróval szemben. Kedd reggel kicsivel 416 alatt kezdett a forint az euróval szemben, ahonnan ugyan erősödni tudott, de nem látunk igazán jelentős elmozdulást. Kedden több fontos piacmozgató adat is érkezik, délelőtt pedig kiderült, hogy a francia infláció decemberben elmaradt a várttól, míg az euróövezeti pénzromlás gyorsult.
A vártnál is erősebb az amerikai szolgáltatószektor, viszont óriásit emelkedett az árnyomás a szektorban egy olyan helyzetben, amikor az amerikai 10 éves kötvény hozama már 4,6% felett jár.
Az amerikai gyártók és szolgáltatók optimistán tekintenek a 2025-ös évre, a recesszióból való kilábalást és növekedést várva. Az Institute for Supply Management (ISM) legfrissebb felmérése szerint mind a feldolgozóipar, mind a szolgáltatási szektor vezetői a bevételek, a foglalkoztatás és a beruházások bővülésére számítanak, bár a növekedés üteme várhatóan elmarad a 2024-es szinttől.
Az imént közzétették az ISM szolgáltatóipari beszerzésiemendzser-indexét, amely jóval gyengébb lett a várakozásoknál. Ez azt mutajta, hogy az amerikai gazdaság legnagyobb szektorának teljesítménye gyengült novemberben.
Nagyot javult az ISM beszerzésimenedzser-indexe. Ráadásul jobb lett a foglalkoztatottsági komponens is, az új megrendelésekre vonatkozó kilátások is javultak, míg az árnyomás csökkent. Ez pont olyan adat, amit Trump elnök és a Fed is látni szeretne.
Az ISM felmérése szerint kirobbanó formában van az amerikai szolgáltatószektor. 56 pontra nőtt a bmi és javult a foglalkoztatottsági komponens, míg az új megrendelések alindex is a vártnál erősebb lett.
A vártnál érdemben magasabb, 54,9 pont lett az ISM szolgáltatószektori beszerzésimenedszerindexe. Ezen belül a foglalkoztatottsági komponens romlott, az árkomponens pedig nőtt. Ez az adat a tegnapi erős ADP-vel együtt azt mutatja, hogy nincsen semmi gond az amerikai gazdaságban. Ezzel pedig lehet, hogy el is dőlt, hogy érdemes-e a következő ülésen 50 ponttal csökkenteni a kamatokat.
Továbbra is az aktivitás csökkenését jelző 50 pont alatt tartózkodik az ISM feldolgozóipari beszerzésimenedzserindexe. Az árkomponens viszont 50 felett van, de ami jelenleg a Fed számára az igazán fontos az a foglalkoztatottság alakulása. Az ISM BMI ebben is is csalódást okozott, így a jegybank joggal tarthatja elsődleges szempontnak a munkaerőpiac védelmét.
A vártnál érdemben jobbak lettek az ISM szolgáltatószektori beszerzésimenedzserindexe és újra az aktivitás bővülését jelző 50 pont fölé emelkedett. Amikor a befektetők a recesszió miatt aggódnak, akkor a vártnál jobb adat kifejezetten kedvező a mostani helyzetben.
Csendes, de mínuszos kereskedést hozott a csütörtök.
Május 23-ig várnak választ.
A lépés hátterében a létszámcsökkentések állnak.
Begyorsultak a célárvágások..
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.
Egyre nő a közvetett veszteség, a tejiparban és a sertéságazatban is jelentősek a fennakadások.