Az EU Bírósága az Intel javára döntött, véget vetve ezzel az amerikai chipgyártó és az uniós szabályozó hatóságok közötti közel két évtizedes küzdelemnek, amelyek szerint az Intel megpróbált keresztbe tenni a rivális AMD-nek, írja a Reuters.
Az amerikai chipgyártó vállalatok részvényei jelentős emelkedést mutattak a csütörtöki kereskedés kezdete előtt, miután a Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) optimista előrejelzést adott ki. A befektetők bizalma megerősödött a mesterséges intelligencia (AI) alkalmazásokhoz szükséges processzorok iránti kereslet tekintetében.
A kínai hatóságok biztonsági vizsgálatot javasolnak az Intel termékeire, amelyeket nemzetbiztonsági kockázatnak tekintenek. Az amerikai chipgyártó vállalat, amely jelentős bevételre tesz szert a kínai piacról, most újabb kihívással néz szembe a két ország közötti növekvő feszültségek közepette - számolt be a CNBC.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Az AMD új mesterséges intelligencia chipet mutatott be, amely az Nvidia dominanciáját hivatott megtörni az adatközponti grafikus processzorok piacán. A vállalat emellett új CPU-családot is bejelentett, ahol az Intel van vezető pozícióban. Az új termékek bevezetése az AMD stratégiájának része, hogy kihasználja a mesterséges intelligencia iránti növekvő keresletet és megerősítse pozícióját a félvezetőiparban - tudósított a Cnbc.
Az Arm Holdings megkereste az Intelt egy esetleges felvásárlással kapcsolatban. A hírek szerint a cég az Intel egyik üzletágáért tett volna ajánlatot, utóbbi azonban elutasította azt.
A Qualcomm felvásárlási ajánlatot tett az Intelnek, ami ha sikerül, akkor ez lehet az egyik legnagyobb fúziós és felvásárlási ügylet az iparágban. Az ügyről tájékozott, névtelenséget kérő források szerint a kaliforniai székhelyű Qualcomm az elmúlt napokban "barátságos" ajánlatot tett az Intel egészére, bár nem zárta ki az egyes részek megvásárlását sem - írta a Bloomberg.
Az Intel eladásai a várakozások alatt alakulnak, a vállalat 15 ezer fős létszámleépítést hajt végre, az amerikai cég a mostani környezetben nem tudja megkezdeni a németországi gigagyárának a felépítését, írja a Reuters.
A Qualcomm megvizsgálta annak lehetőségét, hogy az Intel chiptervezési üzletágának egyes részeit megvásárolja, tudta meg a Reuters.
Az Intel történetének egyik legnehezebb időszakát éli, és befektetési bankárokkal együttműködve keresi a kiutat a jelenlegi helyzetből. A vállalat különböző forgatókönyveket vizsgál, beleértve a terméktervezési és gyártási üzletágak szétválasztását, valamint egyes gyárprojektek leállítását - tudósított a Bloomberg.
Az elmúlt napokban körbejárta a magyar sajtót egy ominózus gólyatábori rémtörténet, de ez nem az egyetlen körülmény, ami miatt esetleg újragondolhatják karrierterveiket a pályaválasztás előtt álló fiatalok: a jelek szerint idén is kitart az elsöprő kirúgási hullám a technológiai szektorban, az egykori sikerágazat legmenőbb nagyágyúinál kis túlzással naponta bocsátják el az embereket. De mégis melyik cégek állnak ennek a nem túl dicsőséges listának az élén, és milyen megfontolások mentén történnek a tömeges elbocsátások? Hol vannak még nagy veszélynek kitéve a munkavállalók?
Jeff Bezos, az Amazon.com Inc. alapítója és a világ második leggazdagabb embere, jelentős vagyonvesztést szenvedett el, miután az online kiskereskedő részvényei pénteken 13%-ot estek. A Bloomberg Billionaires Index szerint Bezos nettó vagyona így 185,3 milliárd dollárra csökkent - írta meg a Bloomberg.
Amilyen jól megy mostanában az Nvidiának, olyan rosszul a chipgyártó iparág másik nagyágyújának, az Intelnek, ami most olyan rossz híreket közölt, ami miatt könnyen egy évtizedes mélypontra eshet az árfolyam.
A tajpeji Computex technológiai konferencián Pat Gelsinger, az Intel vezérigazgatója elmondta, hogy céljuk, hogy ismét ők legyenek a világ vezető chipgyártója, ebben pedig a nemrég bemutatott új Xeon 6 nevű processzoruk és az amerikai támogatások is segíthetik a vállalatot - írja a CNBC.
Az Intel új mesterséges intelligencia chipeket jelentett be adatközpontok számára, hogy versenyezzen az Nvidiával és az AMD-vel. Az új Xeon 6 processzor jobb teljesítményt és energiahatékonyságot kínál, míg a Gaudi AI-gyorsítók alacsonyabb áron érhetők el a versenytársakhoz képest - tudósított a CNBC.
Sokkolta az amerikai republikánus törvényhozókat az, hogy a kínai Huawei csütörtökön először mutatott be AI-képes laptopot, a MateBook X Pro-t, és abban az amerikai Intel által gyártott AI-chipje bukkant fel - írja a Reuters. Ez a helyzet szerintük felveti a kereskedelmi korlátozások hatékonyságának kérdését, igaz a hírügynökség névtelen forrása úgy tudja, hogy ez a helyzet egy korábban kiadott engedéllyel függ össze. Ilyen témákról is szó lesz a Portfolio április 23-i AI in Business nevű konferenciáján, amelyről további részletek itt érhetők el.
Vizsgálja annak lehetőségét a Google, hogy egyes, most még ingyenes szolgáltatásokat fizetőssé tegyenek – írja a Financial Times. A változtatás valószínűleg elsősorban a mesterséges intelligencián alapuló szolgáltatásokat érinti.
Interjút adott a miniszter.
Esik az arany és az olaj, emelkednek a tőzsdék.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Megvan Trump pénzügyminiszter-jelöltje, aki kicsit nyugtatja a kedélyeket.
Tovább ömlik a pénz a fosszilis iparba.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.