A Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) jelentése szerint az egyesület befektető tagjai 61 tranzakció keretében összesen 19,8 milliárd forintot fektettek hazai vállalkozásokba az első fél évben; ez több mint duplája a tavalyi azonos időszakban tapasztaltnak, és jelentősen megközelítette a 2019 első hat hónapjában befektetett 20,8 milliárd forintot.
A kellő tapasztalattal és már felmutatható sikeres befektetésekkel rendelkező inkubátorokat és akcelerátorokat tőkésítené fel tízmilliárd forintból a Széchenyi Alapok azzal a céllal, hogy a startupokat ne csak tőkével, hanem hosszútávú partnerséggel, tudással is támogathassák – mondta el a Portfolio-nak Jobbágy Dénes, a Széchenyi Alapok elnök-vezérigazgatója. A programban akár 1,5 milliárdot is kaphatnak a sikeres pályázók, ha kellő szaktudást, piacismeretet és befektetői tapasztalatot tudnak felmutatni. Előnyt jelent a fenntarthatósági szemlélet megjelenése, valamint, ha maguk is anyagi kockázatot vállalnak.
Hitelbírálat személyre szabottan, adatvédelmi incidensek egyszerű kezelése, rugalmasabb coworking kultúra: a Design Terminal Mentorprogramjának csapatai most is sokféle problémára keresik a választ.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakpolitikai támogatásával a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal meghirdeti Startup Factory pályázati felhívását. A kiírás összesen 2 milliárd forinttal támogatja a startupokat felkaroló inkubátorok szakértői tevékenységét és mentorálási szolgáltatásait.
Egy hónappal az október 17-i megnyitás előtt, azaz ma megjelent a Vállalkozói és ipari inkubációs szolgáltatások fejlesztésének támogatása című uniós pályázati felhívás, melyre mikro-, kis- és középvállalkozások pályázhatnak, a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (GINOP) keretében - tájékoztatta Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az MTI-t.
A Mastercard hétfőn bejelentette: elindult Accelerate nevű inkubációs és kockázati tőkebefektetési programja, mely során a kártyatársaság támogatási megállapodásokat tervez a szektor szereplőivel - olvasható a társaság közleményében.
Bemutatkozott Balogh Péter Inkubációs programja, a Baconsült első öt támogatott startupja, amelyek közül kettőnek is az informatikushiány enyhítése a célja, van köztük a gyermeknevelésre digitális segítséget kínáló megoldás, keresésoptimalizáló és egy olyan orvos kereső applikáció, amely a magánegészségügy keretein belül kínál megoldást a tanácstalan betegeknek.
"Az a legfontosabb küldetésünk, hogy évi 100-200 új startup megalapítását segítsük" és Európa-szerte elmondjuk a magyar fiataloknak, hogy nemcsak a multik léteznek az egyetem után, hanem a saját cégalapítás is elérhető lehetőség - hangsúlyozták az MFB Csoporthoz tartozó HiVentures Kockázati Tőkealapkezelő vezetői a Portfolio-nak. Egy éves működésük alatt egyébként már több mint 1000 projektötlettel keresték meg őket, közülük 130-at ki is választottak befektetésre és mintegy 100 céggel le is szerződtek már. Kisgergely Kornél vezérigazgató és Katona Bence vezérigazgató-helyettes jelzése szerint az összesen 57 milliárd forintos keretből 7,7 milliárdot már kiutaltak a cégeknek és már idén jöhet sikeres exit is. A legelső fázisban elérhető 9 milliós, illetve a későbbi fázisokbeli akár több százmilliós tőkebefektetéshez vezető lépéseket is bemutatták és elárulták: fordított helyzetben ők is aláírnák azokat a befektetési szerződéseket, amiket most ők tesznek a pénzt kérő cégek vezetői elé.
Amerikából érkezett a javaslat.
Alig magasabb kamattal már személyi kölcsönt is felvehetünk.
Vidos Péter alapítóval beszélgettünk.
Nem bízták a véletlenre.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.