A szombati az idei első nyári nap

A szombati az idei első nyári nap

Késő délelőtt a Dél-Alföldön egy-egy meteorológiai mérőállomáson már elérte a hőmérséklet a 25 Celsius-fokot, így idén március 30-án lett meg először a nyári nap - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

Megszólaltak a tudósok: a koronavírus-lezárás hatása semmi volt ahhoz képest, amire szükség volna

Megszólaltak a tudósok: a koronavírus-lezárás hatása semmi volt ahhoz képest, amire szükség volna

A továbbra is növekvő globális károsanyag-kibocsátást drasztikusan, 2030-ig évente 7 százalékkal kell csökkenteni ahhoz, hogy a felmelegedés ne haladja meg a 2015-ös párizsi megállapodásban rögzített 1,5 Celsius-fokot - áll a Világgazdasági Fórum Klímabajnok Vállalatvezetők Szövetsége és a Boston Consulting Group (BCG) által kiadott tanulmányban. A szükséges változás nagyobb, mint amekkora kibocsátáscsökkenéssel a koronavírus-járvány miatti leállások jártak.

Megtörtént! Átléptük a 2 Celsius-fokot

Megtörtént! Átléptük a 2 Celsius-fokot

November 17-én és november 18-án az emberi történelem során először, több mint 2 Celsius fokkal emelkedett a Föld átlaghőmérséklete az iparosodás előtti szint fölé - szerepel a Klímapolitikai Intézet közleményében, az EU Copernicus adatai alapján. Bár ez egy pillnatnyi adat, így nem tartós átlépésről van szó, mégis aggasztó, hiszen a korábbi modellezések ezt a pillanatnyi 2 Celsius-fok feletti hőmérséklet-emelkedést csak jóval későbbre jósolták.

Figyelmeztetést adtak ki a hőségben dolgozók miatt

Hőségben fokozottan kell figyelni a szabadban dolgozók egészségének védelmére, a nagy meleg, a tartósan 24 fok feletti hőmérséklet kockázatot jelenthet a munkabalesetek szempontjából is - mondta a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) munkaerőpiacért, munkavédelemért és foglalkoztatás-felügyeletért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán szerdán.

Jelentés érkezett a pusztító európai nyárról, figyelmeztetnek a szakértők

Jelentés érkezett a pusztító európai nyárról, figyelmeztetnek a szakértők

A Meteorológiai Világszervezet (WMO) és az Európai Unió tudósai által nemrégiben készített közös jelentés megerősítette, hogy Európában 2022-ben volt a legmelegebb a nyár, ami több ezer ember halálát okozta - írta meg a Reuters. A tanulmány arra figyelmeztet, hogy ehhez hasonló időjárási események a jövőben egyre gyakoribbá válhatnak. A jelentés ugyanakkor egy pozitív fejleményre is rávilágított.

2022-ben több szén-dioxid kerül a levegőbe, mint tavaly

2022-ben több szén-dioxid kerül a levegőbe, mint tavaly

A fosszilis energiaforrások égetése miatt idén egy százalékkal több szén-dioxid kerül a levegőbe, mint tavaly - derült ki a Global Carbon Project nevű szervezet szakértői által készített jelentésből, amelyet pénteken hoztak nyilvánosságra az egyiptomi Sarm-es-Sejkben, az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményének 27. éves ülésén (COP27).

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Akkora a baj a magyar gazdaságban, hogy már nincs fény az alagút végén
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.