Accorde: van most keresnivaló a régiós részvénypiacon

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Accorde Alapkezelő írását olvashatják:

Állták az orosz-ukrán háború ütéseit a magyar biztosítók és a pénztárak, de gyülekeznek a felhők

Állták az orosz-ukrán háború ütéseit a magyar biztosítók és a pénztárak, de gyülekeznek a felhők

A járvány hatásai ellenére is nőtt az intézményi befektetői szektor – derült ki az MNB mai sajtóeseményén. Ezt segítette, hogy a háztartások vagyona is jelentősen gyarapodott ebben az időszakban. Ezzel együtt már a tavalyi év során jelentkező és 2022 első negyedévében erősödő volatilitási kockázatokkal és eszközleértékelődéssel kellett szembesülniük a biztosítóknak, pénztáraknak és a tőkepiacnak, de meg tudták őrizni stabilitásukat.

IMF: bajba kerülhetnek a bankok és a biztosítók

Káros lenne az amerikai bankok és biztosítók számára, ha Japán példájához hasonlóan tartósan fennmaradna az alacsony kamatkörnyezet az USA-ban - figyelmeztettek ma a Nemzetközi Valutaalap elemzői.

Raiffeisen: jönnek az új szabályok, és lesznek, akik feladják

Az alacsony kamatkörnyezet, a jövőre életbe lépő MiFID 2-es jogszabály és a lakossági állampapírok által generált verseny jelenti jelenleg a három legnagyobb kihívást a hazai alapkezelői piacon. Bálint Attila, a Raiffeisen Alapkezelő vezérigazgatója úgy látja, hogy a lakossági állampapírok eltérítik a befektetők elvárásait a valóságtól, hosszú távon tehát semmiképpen sem jó a tendencia. A hosszabb befektetési időtáv elterjedését a magyar befektetők szemléletében szerinte leginkább a vegyes alapok segítik, az abszolút hozamú alapok piaca valamelyest lassult, az ingatlanalapok térnyerése pedig egyáltalán nem aggasztó, de nem árt óvatosnak lenni. A Portfolio-nak adott interjújában kitér arra is, hogy milyen változásokat hoz majd januártól a MiFID 2, de az már most körvonalazódik, hogy nem lesz könnyű az átállás.

Nem tudják tartani a lépést az európai bankok az amerikaiakkal

Az európai bankrészvények befektetői is örülnek a Fed kamatemelésének, ennek a kamatmarzsra gyakorolt pozitív hatása azonban kevésbé érződik az európai bankoknál, nekik még a mérlegük megtisztításában is sok munkájuk maradt amerikai versenytársaikhoz képest - vélik a CNBC által megszólított elemzők.

Lakossági őrületnek indult, de megéri még ide tenni a pénzünket?

Lakossági őrületnek indult, de megéri még ide tenni a pénzünket?

2010-ben még sikersztoriként robbant be a Tartós Befektetési Számla (TBSZ) ötlete, 3 vagy 5 éves befektetési időszakot követően részlegesen vagy teljesen megszabadulhattunk a befektetéseken elért hozamot terhelő adóktól. Idén az eho eltörlése miatt azt gondolhatnánk, hogy vesztett vonzerejéből a TBSZ, és az elmúlt 5 év alatti hozamcsökkenés mellett kérdés, hogy megéri-e még ide tenni a pénzünket. Ezt próbáljuk megválaszolni cikkünkben.

A privátbankok életét is felforgathatja a digitalizáció

Jelentős változásokat tudhat maga mögött a hazai privátbanki szektor, a nettó vagyontömeg növekedése mellett tavaly visszaesett az ügyfélszámlák száma a 2015-ös adatokhoz képest, részben a szolgáltatók limitfelülvizsgálata és a MiFID II-re való felkészülés miatt. Karagich István, a Blochamps Capital mai sajtótájékoztatóján kiemelte, hogy a jelenlegi környezetben a szolgáltatóknak a fintech fejlesztésekre és a privátbankárok képzésére kell leginkább összpontosítaniuk az erőforrásokat.

Hogy lesz ebből nyugdíj? Tízből három európainak nincs félretett pénze

Egy friss felmérés szerint tíz európaiból háromnak nincs megtakarított pénze, azok között pedig, akik rendelkeznek megtakarítással, 36%-uknak csak maximum háromhavi fizetésnek megfelelő mértékű félretett pénze van. Sokan aggódnak a már jó ideje uralkodó alacsony hozamok miatt is, de a megkérdezettek csak 4%-a tud és hajlandó többet félretenni az alacsony hozamok kompenzálása érdekében.

Megfojtja a biztosítókat a rekordalacsony hozamkörnyezet

A rekordalacsony hozamkörnyezet nemcsak a biztosítók ügyfeleinek megtakarítási portfólióira helyez nyomást, hanem a szolgáltatók költségeit (és így bevételeit) is lejjebb nyomja, valamint a díjtartalékokon elért hozamot is csökkenti. A biztosítóknak ezért alternatív eszközök felé kell elkezdeniük kacsingatni, ehhez viszont a felügyelet rugalmasságára van szükség - hangzott el az FBAMSZ 13. Biztosításszakmai Konferenciáján.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nukleáris bázis mélyen Grönland jege alatt? Szupertitkos támaszpontra bukkant az Egyesült Államok repülőgépe
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.