A Sky News úgy tudja, a dél-koreai elnök kijelentette, hogy feloldja a hadiállapotot, mindössze néhány órával azután, hogy az ország parlamentje is megszavazta az intézkedés megakadályozását.
Az ellenzékhez hasonlóan a kormánypárt is a hadiállapot feloldását sürgeti Jun Szogjol elnöktől.
Elhagyták a rendőrök és katonák a dél-koreai parlament épületét, miután a politikusok megszavazták a hadiállapot feloldását. Az ellenzéki képviselők azonban az épületben maradtak, és elbarikádozták magukat.
Csoszun Ilbo című koreai napilap szerint a parlament főépületébe behatoló több tucatnyi katona elkezdett visszavonulni, miután a parlamenti képviselők egyhangúlag megszavazták az elnök hadiállapotról szóló rendeletének megakadályozását - írja a CNN.
A dél-koreai parlament arról döntött, hogy megakadályozza a hadiállapot kihirdetését – számolt be a Sky News. A házelnök szerint érvénytelenül.
Utcára vonultak a fegyveres erők Szöulban, miután az elnök december 3-án váratlanul bejelentette a hadiállapotot Dél-Koreában.
December 3-án tartott beszédet Szöulban Jun Szogjol, Dél-Korea elnöke.
Régóta komoly fejtörést okoz Ukrajnában, hogy Volodimir Zelenszkij elnöki hivatása lejárt volna 2024 tavaszán, ezért sokan új választásokat követelnek. Most kiderült, hogy mikor fogják ezt megrendezni az országban.
Kijev és Varsó 2024-ben kötött kétoldalú biztonsági megállapodást egymással, ennek az első valódi lépései pedig már láthatóak is. Lengyelország az országba menekült ukrán férfiakból hozna létre és képezne ki egy hadseregdandárt – írja a Kyiv Independent.
Az Egyesült Államok ukrajnai nagykövetsége június 4-én bejelentette, hogy egyes amerikai-ikrán kettős állampolgárok nem hagyhatják el Ukrajnát – számolt be a Kyiv Independent.
Volodimir Zelenszkij marad Ukrajna államfője a hadiállapot végéig - szögezte le Ruszlan Sztefancsuk ukrán parlamenti elnök, reagálva közösségi oldalain Vlagyimir Putyin orosz elnök keddi taskenti kijelentésére.
Ismét engedélyezték a sajtó és a média képviselőinek a belépést az ukrán parlamentbe, a hadiállapot idejére szóló akkreditációjukról szóló rendeletet Ruszlan Sztefancsuk házelnök írta alá - tették közzé szerdán a parlament honlapján.
Az utóbbi időben egyre több nehézség tapasztalható az ukrán parlament működésében. Ennek hátterében nem a politikai nézeteltérések állnak, hanem a képviselők általános frusztrációja áll, amelynek több oka is van - írta meg a Kyiv Independent.
Petro Porosenko, Ukrajna korábbi elnöke, az Al Jazeera hírportálnak nyilatkozva kifejtette, hogy kész újra elindulni a választásokon, de ezt csak az Oroszországgal folytatott háború lezárultát követően tervezi megtenni, hangsúlyozva, hogy a győzelem elengedhetetlen feltétele a választási részvételnek - írta meg a Sky News.
Tajvanon 2024. január 13-án tartanak elnökválasztást, a tét pedig nem kicsi: az a kérdés, hogy mely nagyhatalom felé húzzon a sziget a jövőben. A döntés sorsfordító lehet, hiszen a következő tajpeji kormány külpolitikai irányáról is döntsenek. Két lehetséges út rajzolódik ki a lakosság előtt: folytatják a szövetségi viszonyt a demokratikus Egyesült Államokkal, vagy pedig azzal a Kínával fűzik szorosabbra a viszonyt, amelyik a saját részének tekinti a szigetet, és nyílt szándéka, hogy magába olvassza a de facto független területet.
A következő fél évben kellene parlamenti és elnökválasztást is tartani Ukrajnában. Az oroszok inváziója miatt azonban erre nagyon kevés az esély, mivel számos probléma merült fel. Az elhamarkodott választások pedig pont Moszkva kezére játszhatnak, ezért nagyon óvatosan kell kidolgozni a jogszabályi környezetet. Közben Kijev nyugati szövetségesei siettetik Ukrajnát, hogy mindenképpen tartsanak választásokat, de ennek nem mindenki örül - írja a Politico.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Állítólag sok a sérült.
Szerinte kudarcot vallott Oroszország ellenfele.
Nagy István agrárminiszter a Portfolio Checklist vendége volt.
Hegedüs Éva Gránit-vezér a Portfolio Business podcast vendége volt.
Megjöttek a részletes harmadik negyedéves GDP-adatok.