A dél-koreai ellenzék irányítása alatt álló parlament pénteken megszavazta az ország miniszterelnöke és megbízott elnöke, Han Dokszu elleni alkotmányos vádeljárást. A parlament pénteken 192:0 arányban fogadta el a javaslatot. A kormánypárti képviselők bojkottálták a szavazást.
Alkotmányos vádeljárást kezdeményezett csütörtökön a dél-koreai ellenzék legnagyobb pártja Han Dokszu dél-koreai miniszterelnök és megbízott államfő ellen, a szavazást az indítványról pénteken tartják a parlamentben.
A dél-koreai parlament szombaton vádat emelt Yoon Suk Yeol elnök ellen, alig két héttel azután, hogy az államfő rövid időre statáriumot vezetett be az országban. A 300 fős törvényhozásban 204 képviselő szavazott az indítvány mellett, míg 85-en ellenezték azt. Ez a lépés Yoon elnökségének végét jelentheti, amennyiben az alkotmánybíróság is jóváhagyja a döntést - írta meg a Bloomberg.
Öngyilkosságot kísérelt meg Kim Jonghjun, Dél-Korea korábbi védelmi minisztere, aki a napokban mondott le azért, mert hadiállapot bevezetését javasolta az ország elnökének – írja a CNN.
A dél-koreai elnöknek, Jun Szogjolnak megtiltották, hogy elhagyja az országot a hadiállapot bevezetésére tett sikertelen kísérlete miatt - közölte hétfőn a dél-koreai igazságügyi minisztérium egyik tisztviselője, miközben egyre többen követelik a lemondását.
A dél-koreai elnök, Jun Szogjol pártjának tagjai elhagyták a parlamentet a szombatra tervezett vádemelési szavazás előtt, amelyet a hadiállapot bevezetésére tett kísérlete miatt indítványoztak - írja a Reuters.
A dél-koreai elnök bocsánatot kért a hadiállapot bevezetésére tett kísérlete miatt, de nem mondott le tisztségéről. Jun Szogjol szombaton, televíziós beszédében kért elnézést a sokkoló lépésért, miközben pártja egyes tagjai és az ellenzék is lemondását követelik. A parlament várhatóan még a nap folyamán szavaz az elnök elleni vádemelési indítványról - írja a Reuters.
Lemondott Dél-Korea védelmi minisztere, illetve a katonai vezérkar főnöke is benyújtotta lemondását a napokban kihirdetett statárium miatt - írta meg a Reuters.
Zendülés vádjával vizsgálatot indít Jun Szogjol dél-koreai elnökkel szemben az ázsiai ország rendőrsége – írja az Axios.
December 3-án késő este Jun Szogjol dél-koreai elnök váratlanul rendkívüli hadiállapotot jelentett be az országban. Indoklásában viszont nem a külső hatalmakat, vagy valami más veszélyt emelt ki, hanem az ellenzéket ostorozta keményen, mivel szerinte azok „összejátszanak Észak-Koreával”. A helyzet azóta csillapodni látszik, a következmények viszont még hosszú időre meghatározhatják az ország politikáját.
A dél-koreai elnök hadiállapot-kísérlete alkotmányos válságot okozott: az ellenzék az elnök, a kormánypárt a hadügyminiszter lemondását követeli - tudósított a Financial Times.
Jun Szogjol dél-koreai elnök közölte: kezdeményezni fogja az általa néhány órával ezelőtt elrendelt hadiállapot feloldását, meghátrálva ezzel a parlamenttel szemben, amely elutasította a politikai tevékenység betiltására és a média cenzúrázására tett kísérletét - írja a Reuters.
A Sky News úgy tudja, a dél-koreai elnök kijelentette, hogy feloldja a hadiállapotot, mindössze néhány órával azután, hogy az ország parlamentje is megszavazta az intézkedés megakadályozását.
Az ellenzékhez hasonlóan a kormánypárt is a hadiállapot feloldását sürgeti Jun Szogjol elnöktől.
Elhagyták a rendőrök és katonák a dél-koreai parlament épületét, miután a politikusok megszavazták a hadiállapot feloldását. Az ellenzéki képviselők azonban az épületben maradtak, és elbarikádozták magukat.
Csoszun Ilbo című koreai napilap szerint a parlament főépületébe behatoló több tucatnyi katona elkezdett visszavonulni, miután a parlamenti képviselők egyhangúlag megszavazták az elnök hadiállapotról szóló rendeletének megakadályozását - írja a CNN.
Nehezebbé válik a vállalat tőzsdei bevezetésében való részvétel.
Trump elnök alatt ez lehet, hogy csak rosszabb lesz.
Az OTP szakértői szerint a digitális megoldások a pénzügyi tudatosság fejlesztésében is segíthetnek.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Ekkora területre kötött szerződést a vállalat.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.