A Naval News beszámolója szerint az egyik legnagyobb kínai hajógyárban egyre több olyan jármű sziluettje kezd feltűnni, amelyek nagyméretű partraszálló hajóra emlékeztetnek. Ezek a fejlesztések egyértelmű bizonyítékai annak, hogy Peking napirenden tartja a tajvani invázió témáját.
Az Egyesült Államok haditengerészete két új repülőgép-hordozó nevét jelentette be, amelyeket két korábbi elnökről neveznek el. Carlos Del Toro haditengerészeti miniszter közlése szerint a Gerald R. Ford-osztályú hajók a USS William J. Clinton (CVN 82) és a USS George W. Bush (CVN 83) nevet kapják. Ez az első alkalom, hogy két, még élő elnökről haditengerészeti hajót neveznek el - közölte az Amerikai Haditengerészet sajtóosztálya.
A bretagne-i Brest kikötőjében található Ile Longue bázis ad otthont Franciaország nukleáris elrettentő erejének haditengerészeti komponensének. A szigorúan őrzött létesítményben állomásozó négy nukleáris meghajtású ballisztikus rakéta tengeralattjáró közül legalább egy folyamatosan járőrözik az óceánokban. Azonban a Le Monde vizsgálata szerint rendkívül érzékeny információk szivárogtak ki ebből a biztonsági erődítményből.
Frissen közzétett műholdfelvételek mutatják, továbbra sem sikerült az orosz felszerelés teljes evakuációja a tartúszi katonai bázisról.
Támadást hajtott végre az amerikai légierő és haditengerészét a jemeni húszi milíciák állásai ellen – jelentette be közleményben az amerikai Középső Parancsnokság (CENTCOM).
A fél világ azt találgatja, hogy Kína pontosan milyen katonai képességekkel rendelkezik, és hogy mi a terv az egyre növekvő fegyverarzenáljával. Természetesen a fő fókuszpontok ebben az évben sem változtak meg, Peking igyekszik bekebelezni Tajvant és kiterjeszteni a befolyását a Dél-kínai-tengeren. A legfontosabb kérdés, hogy Kína rendelkezik-e már a kellő képességekkel ahhoz, hogy a legfőbb térségi riválisaitól sem zavartatva magát megindítsa a nagyszabású hadműveletet. Ennek járunk utána elemzésünkben.
Az amerikai haditengerészetnél az elmúlt időszakban megsokasodtak a késedelmek a F-35-ös vadászgépek leszállításával kapcsolatban, ám a védelmi minisztérium nem változtatott az F/A-18-as Hornetek lecserélési időpontján – számolt be a Defense One.
Az orosz haditengerészet jelentősen meggyengült a Földközi-tengeren, miután az Aszad-rezsim összeomlása Szíriában megfosztotta őket az ottani állandó bázisuktól. Tartúsz elvesztése egyet jelent az orosz tengeralattjárók kivonásával a térségből, amit úgy néz ki, már végre is hajtott a haditengerészet. – írta meg a Naval News.
Hollywoodnak és a videojáték-iparnak hála rengetegen hallottak már a különféle amerikai különleges alakulatokról: Navy Seals, Delta Force, Rangerek. Azt azonban kevesen tudják, hogy ezek az alakulatok csak egy nagyon kis hányadát teszik ki az amerikai különleges rendeltetésű erőknek, azt pedig még kevesebben, hogy pontosan mi is a dolguk. Cikkünkben végig rágjuk magunkat az Egyesült Államok négy haderőnemének, a hadseregnek, a tengerészgyalogságnak, a légierőnek és a haditengerészetnek a különleges alakulatain. Igen, az összesen.
Amikor Izrael számára nyilvánvalóvá vált, hogy a radikális iszlamista Hajat Tahrír al-Sham fogja átvenni a hatalmat Szíriában, gyorsan léptek: lényegében porrá bombázták a szír kormányerők fegyverraktárait, megsemmisítették a légierő és a haditengerészet maradékát és megszállták a Golán-fennsík szíriai oldalát. Most maga az IDF rántotta le a leplet arról, hogy Szíria "lefegyverzése" már hónapokkal ezelőtt megkezdődött.
A világ legnagyobb parti őrségi hajójaként számon tartott „Szörnyeteg” az elmúlt években a Dél-kínai-tenger legfeszültebb területének számító Scarborough-zátonyhoz érkezett – közölte a Free Radio Asia.
Jemen fővárosa, Szanaa területén, illetve a jemeni partok mellett is csapást mértek a húszikhoz köthető célpontok ellen az amerikai légierő és haditengerészet repülőgépei - írta ki X-oldalára az amerikai Középső Parancsnokság (CENTCOM).
A kínai haditengerészet jelentős lépést tett előre a távoli vizeken való harci képességeinek megerősítésében egy új, partraszálló támadóhajó vízre bocsátásával. Az újonnan bemutatott Szecsuán nevű hajó a Type 076 osztály első tagja, amely vadászrepülőgépek indítására is alkalmas, ezzel új dimenziót nyitva Kína tengeri hadviselési képességeiben - jelentette a Defense News.
A finn rendőrség által őrizetbe vett Eagle S tankhajó, amelyet egy víz alatti elektromos kábel megrongálásával gyanúsítanak, speciális megfigyelő berendezésekkel volt felszerelve. Egy, a nyomozással kapcsolatban álló forrás szerint ezek az eszközök lehetővé tették, hogy a jármű gyakorlatilag Oroszország "kémhajójává" váljon - számolt be a Lloyd's List.
A hidegháború során jelentek meg az első olyan tengeralattjárók, amelyek képesek voltak a mélytengeri, vagy tengerfenék-hadviselésre (SSW - Subsea and Seabed Warfare). A fejlesztésben természetesen az Egyesült Államok járt az élen, így a leghíresebb hadművelet, az Ivy Bells is hozzájuk kötődik. A hidegháborút követően az Egyesült Államok elveszítette az érdeklődését a terület iránt, míg Oroszország tanult a Szovjetunió hibájából. Az orosz-ukrán háború, és az ehhez kapcsolódó orosz, vagy orosznak vélt műveletek hívták fel a figyelmet ismét arra, hogy mekkora sebezhetőséget jelent a tenger alatt futó, időközben egyre inkább gyarapodó kritikus infrastruktúra.
Az elmúlt években Kína egyre nagyobb hadiflottát épít, hogy növelje a befolyását az indo-csendes-óceáni térségben. India nem szeretné tétlenül nézni, ahogy a nagy riválisa megerősödik, ezért igyekszik tartani a lépést Peking fegyverkezési programjával – írja az Eurasian Times.
A CSOK Plusztól a munkáshitelig, a babavárótól a vidéki otthonfelújítási programig.
A francia BPCE bank érdekeltsége lesz a partnere ebben.
A bitcoin történelmi csúcsa közelében áll.
Egyelőre a dollár a nagy vesztese az új elnökség kezdetének.
A Világgazdasági Fórumon értékelték a nagy irányváltást a világ vezető bankárai.
Újra módosultak a határidők.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.