Apti Alaudinov csecsen parancsnok azoknak a csecsen katonáknak üzent, akik a Kurszki területen zajló ukrán offenzíva során estek fogságba, miután megadták magukat.
Bár taktikai értelemben sikernek nevezhető a kurszki offenzíva, nem biztos, hogy a térségben elszenvedett veszteségek mennyisége és a hadjáratra feláldozott erőforrások megérték az áldozatot – nyilatkozták ukrán katonák a CNN-nek.
Ismét izgalmas dolgokat mondott Dmitrij Medvegyev, korábbi orosz elnök, aki egy interjúban válaszolt a kérdésekre. Oroszország korábbi első embere gyakran beszél a lehetséges nukleáris csapásokról, valamint az elkerülhetetlen orosz győzelemről, most is ez volt a fő téma.
Amerikai tisztviselők szerint egy amerikai gyártmányú és Ukrajnának átadott Patriot légvédelmi rendszer lőtte le az orosz Il-76-os katonai repülőgépet, amely valószínűleg ukrán hadifoglyokat is szállított – írja a The New York Times.
Oroszország nem hajlandó átadni Ukrajnának a lezuhant Il-76-os gépen állítólag utazó ukrán hadifoglyok maradványait. - közölte a Sky News.
Oroszország azt állítja, hogy bizonyítékokat találtak arra vonatkozóan, hogy ukrán hadifoglyok utaztak azon az Il-76-o katonai szállítógépen, mely a hét elején zuhant le - közölte a Sky News.
Oroszország nem szolgáltatott bizonyítékot az ENSZ Biztonsági Tanácsának (BT) arra vonatkozóan, hogy valóban voltak-e ukrán hadifoglyok azon az Il-76-os katonai szállító repülőgépen, amely szerdán zuhant le az oroszországi Belgorodnál, és elutasítja azt a követelést, hogy nemzetközi bizottságot állítsanak fel a történtek kivizsgálására - jelentette ki Andrij Juszov, az ukrán katonai hírszerzés szóvivője egy pénteki tévéműsorban.
A tragikus légi katasztrófa kapcsán az orosz hatóságok újabb információkat hoztak nyilvánosságra, amelyek szerint az Il-76-os orosz katonai repülőgép lezuhanását egy Ukrajnából indított rakéta okozta - írja beszámolójában a Sky News.
Az ukrán emberi jogi biztos szerint a lezuhant Il-76-os orosz katonai repülőgépen utazó hadifoglyok listájában ellentmondások vannak, mivel néhányukat már korábban kicserélték - írja a Sky News.
Oroszország leállította a hadifogolycseréket Ukrajnával az elmúlt időszakban, viszont a rabságban lévő katonáknak azt mondják, hogy Kijev nem akarja őket kiszabadítani. Sok hadifogolynak engedélyezik, hogy felhívja a családját, akik így arra panaszkodnak, hogy a saját hazájuk és Volodimir Zelenszkij elnök emberei nem hagyják, hogy hazatérjenek. A pszichológiai hadviselés célja, hogy aláássák a kijevi vezetésbe vetett bizalmat.
A fogságba ejtett orosz katonák nagy száma miatt a közeljövőben új hadifogolytábor nyílik Ukrajnában - számoltak be az "Élni akarok" elnevezésű, az ukrán védelmi minisztérium által indított projekt központjának munkatársai kedden a Telegramon.
Oroszország azt tervezi, hogy a következő években több tucat fogolytábort épít Ukrajna-szerte, ami újabb jele annak, hogy Moszkva hajlandó meghosszabbítani a brutális háborút – számolt be róla a Business Insider.
Július 7-ig Ukrajna összesen 2576 embert, köztük 144 civilt juttatott haza sikeresen 47 cserén keresztül az orosz hadifogságból.
Magyarázatot vár a magyar kormánytól az Európai Bizottság, hogy pontosan milyen módon tárgyalta le Oroszországgal az ukrán hadifoglyok átvételét, valamint miért nem kommunikáltak a kijevi vezetéssel az akcióról.
Oleh Nyikolenko ukrán külügyi szóvivő hétfőn kifogásolta, hogy az ukrán diplomaták mind ez idáig nem kaptak hozzáférést az Oroszország által tíz napja Magyarországnak átadott kárpátaljai, magyar nemzetiségű hadifoglyokhoz, és a magyar fél nem kezd "konstruktív párbeszédbe" Kijevvel ebben a kérdésben.
Az ukrán hatóságok tudomást szereztek az orosz csapatok által elfogott, de Magyarországnak átadott 11 ukrajnai honvéd hollétéről. Információik szerint a katonák hazánkban tartózkodnak.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Partizánok jelentették.
A gyártó szerint egy új korszak kezdődhet.
Mi történik Szíriában?
Kilőtt a 4iG ára Musk és Jászai egyeztetése után.
Durran a piac.