Több mint tizenhatezer darab illegális gyógyszerkészítményt találtak a pénzügyőrök egy bolgár tehergépjármű rakterében egy ellenőrzésen - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel.
Felavatták a Goodwill Pharma Nyrt. gyógyszeripari vállalat új székházát Szegeden. A beruházásra egy tavaly novemberben lezárult projekt keretében került sor két másik jelentős fejlesztéssel (nagykereskedelmi raktár bővítésével, gyártási kapacitás növelésével) együtt. A három különböző szegedi telephelyen megvalósított, összesen közel 5 milliárd forintos fejlesztésekhez a gyógyszereket és étrendkiegészítőket gyártó, forgalmazó cég 1,8 milliárd forint feltételesen visszatérítendő uniós támogatást kapott a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program plusz (Ginop plusz) Magyar Multi Program forrásából. A komplex vállalatfejlesztési projekt ünnepélyes – székházavatással kísért – záró eseményén Jójárt Ferenc, a vállalat elnök-vezérigazgatója kiemelte: a tervek szerint egy hónapon belül a cég kilép a BÉT Standard piacára. Továbbá azt is közölte: ha a nemzetközi gazdasági helyzet lehetővé teszi, akkor a cég részvényeit az év második felében elérhetővé teszik a BÉT kisbefektetői előtt is.
A tudósok egy új, félmillió DNS-mutációt tartalmazó adatbázist hoztak létre, amely feltárja, hogy egyes genetikai betegségek hogyan módosítják a szervezet fehérjéinek felépítését. A kutatók reményei szerint ez az áttörés új utakat nyithat meg a genetikai rendellenességek kezelésében, lehetővé téve olyan, személyre szabott gyógyszerek kifejlesztését, amelyek közvetlenül a mutációk hatásait célozzák meg - írta meg a Live Science.
A Richter jövőbeli terveiről beszélt az Indexnek Orbán Gábor, a vállalat vezerigazgatója. A cégvezető szerint a mostani időszak tudja megalapozni a vállalat a jövőbeli növekedésének alapját, elsősorban a 2030 utáni időszakot tekintve.
A magyar tőzsde egyik kiemelkedő sztorija volt idén, hogy kis híján a Richter lett a BÉT második legnagyobb vállalata piaci kapitalizáció alapján, miután az év során egyre közelebb került a Molhoz. Miközben a Richter árfolyama idén történelmi csúcsokat döntögetett, a Mol papírjai az év második felében gyengélkedtek. Mutatjuk, hogy mi történt a két cégnél idén, mitől vált el ennyire a részvények teljesítménye, és mire számíthatnak a közeljövőben a befektetők.
A világ vezető tudósai, köztük Nobel-díjasok és neves szakértők, felszólaltak a "tüköréletű" mikrobák létrehozására irányuló kutatások leállítása mellett. Figyelmeztetésük szerint ezek a szintetikus organizmusok példátlan veszélyt jelenthetnek a földi életre, mivel képesek lehetnek megtelepedni a környezetben és áttörni a természetes szervezetek immunvédelmét - számolt be a The Guardian.
Ünnepélyes ceremónia keretében, a Richter Központban írták alá a Richter Innovációs Ökoszisztémához csatlakozó intézmények azt a Partnerségi megállapodást, amely három kutatási hálózatban (Neuroinflammáció, Neuropszichiátriai Transzláció és Humán Reprodukció) az innováció erősítését, az új felvetések megismerését és ezek hasznosítását tűzte ki célul – közölte a vállalat.
A Ceva-Phylaxia Zrt. 30 milliárd forintos (75 millió eurós) befektetéssel épít új vakcinagyárat Monoron, amelynek alapkövét csütörtökön helyezték el - közölte a társaság.
Erősen kezdte a Richter az évet és tartja az idei célkitűzéseket – erősítette meg Orbán Gábor a mai gyorsjelentés főbb üzeneteit a negyedéves számokat bemutató tájékoztatón. A vezérigazgató hozzátette, hogy egyre inkább érződik a Vraylaron kívüli jövedelmezőség javulása és a cél, hogy 2027 után a biotechnológia 0-ba forduljon az eddigi veszteségek után.
Fontos megállapodást kötött a közelmúltban a Richter a világ negyedik legnagyobb gyógyszergyártójának számító AbbVie-vel, a Vraylar sikere után újabb készítmények fejlesztésében működik együtt a két vállalat. A Richter eredeti kutatási stábjának 10 évre előre megvan a munkája, az AbbVie pedig, amely piacelsőséget célzott meg a neuropszichiátriában, finanszírozással is beszáll a fejlesztésekbe. Orbán Gábor, a Richter vezérigazgatója a Portfolio-nak beszélt a megállapodás részleteiről, hogy mi lesz a Richter szerepe és mikor várhatók az első gyógyszerek az együttműködésből, ami egyre izgalmasabb kérdés a cég húzóterméke, a cariprazine szabadalmának lejáratához közeledve.
A Richter Gedeon és a Bio-Thera kizárólagos kereskedelmi megállapodást kötött a Stelara bioszimiláris készítményre vonatkozóan az EU országaiban, az Egyesült Királyságban, Svájcban és egyéb országokban, tovább erősítve ezzel a gyógyszergyártó bioszimiláris portfólióját – tette közzé a Richter.
Világszerte javában zajlanak a migrénnel kapcsolatos gyógyszerkutatások, a HUN-REN–Szegedi Tudományegyetem Idegtudományi Kutatócsoportja pedig most komoly előrelépést érhetett el a terápiában. A vonatkozó közlemény szerint az új gyógyszerek a betegek jelentős részén segíthetnek, de nem minden páciens esetén adnak megoldást a panaszaik enyhítésére.
Lassan halad előre a Pfizer globális egészségügyi kezdeményezése - számolt be a vállalat vezérigazgatója alapján a Reuters.
Befejeződött a Richter németországi biotechnológiai üzemének kapacitásbővítő beruházása – jelentette be a vállalat a BÉT-en publikált közleményében. Ez a magyar cég egyik legnagyobb értékű beruházása az elmúlt évtizedben, értéke eléri a 100 millió eurót - mondta el Beke Zsuzsa, a Richter kormányzati kapcsolatok és kommunikációs vezetője.
Országszerte hiánycikké vált, és a helyettesítő terméket is nehéz beszerezni az egyik leggyakrabban, az ADHD kezelésére használt egyik gyógyszer – számolt be a Telex.
Sorra jelentette be az akvizíciókat az elmúlt hetekben a Richter, különösen az egyik stratégiai üzletág, a nőgyógyászat területén. A divízió vezetőjét, Turek Pétert kérdeztük arról, hogy milyen lehetőségeket látnak a szektorban, miért pont ezt a területet választották, és hogy milyen szerepet szán a Richter a területnek a jövőbeni növekedésben. A Richter nőgyógyászati üzletágának globális vezetője azt is elmondta, hogy az Egyesült Államokban keresnek partnereket új termékbevezetésekhez, és hogy a felvásárlásoknak köszönhetően már a kutatási tevékenység is meglesz a Richternél, amit eddig hiányoltak az elemzők az üzletágban.
Egyre keményebb lépések jöhetnek a vámháborúnak.
Egyes országokba gyorsított eljárásba lehetne visszaküldeni az ideérkező kérelmezőket.
Egy ártatlannak tűnő lépéssel indul a felkészülés Brüsszelben.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
A digitális euró projektről beszélt Lagarde.
Új komplexumot hoz létre a SAAB.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.