Erősen kezdte a Richter az évet és tartja az idei célkitűzéseket – erősítette meg Orbán Gábor a mai gyorsjelentés főbb üzeneteit a negyedéves számokat bemutató tájékoztatón. A vezérigazgató hozzátette, hogy egyre inkább érződik a Vraylaron kívüli jövedelmezőség javulása és a cél, hogy 2027 után a biotechnológia 0-ba forduljon az eddigi veszteségek után.
Fontos megállapodást kötött a közelmúltban a Richter a világ negyedik legnagyobb gyógyszergyártójának számító AbbVie-vel, a Vraylar sikere után újabb készítmények fejlesztésében működik együtt a két vállalat. A Richter eredeti kutatási stábjának 10 évre előre megvan a munkája, az AbbVie pedig, amely piacelsőséget célzott meg a neuropszichiátriában, finanszírozással is beszáll a fejlesztésekbe. Orbán Gábor, a Richter vezérigazgatója a Portfolio-nak beszélt a megállapodás részleteiről, hogy mi lesz a Richter szerepe és mikor várhatók az első gyógyszerek az együttműködésből, ami egyre izgalmasabb kérdés a cég húzóterméke, a cariprazine szabadalmának lejáratához közeledve.
A Richter Gedeon és a Bio-Thera kizárólagos kereskedelmi megállapodást kötött a Stelara bioszimiláris készítményre vonatkozóan az EU országaiban, az Egyesült Királyságban, Svájcban és egyéb országokban, tovább erősítve ezzel a gyógyszergyártó bioszimiláris portfólióját – tette közzé a Richter.
Világszerte javában zajlanak a migrénnel kapcsolatos gyógyszerkutatások, a HUN-REN–Szegedi Tudományegyetem Idegtudományi Kutatócsoportja pedig most komoly előrelépést érhetett el a terápiában. A vonatkozó közlemény szerint az új gyógyszerek a betegek jelentős részén segíthetnek, de nem minden páciens esetén adnak megoldást a panaszaik enyhítésére.
Lassan halad előre a Pfizer globális egészségügyi kezdeményezése - számolt be a vállalat vezérigazgatója alapján a Reuters.
Befejeződött a Richter németországi biotechnológiai üzemének kapacitásbővítő beruházása – jelentette be a vállalat a BÉT-en publikált közleményében. Ez a magyar cég egyik legnagyobb értékű beruházása az elmúlt évtizedben, értéke eléri a 100 millió eurót - mondta el Beke Zsuzsa, a Richter kormányzati kapcsolatok és kommunikációs vezetője.
Országszerte hiánycikké vált, és a helyettesítő terméket is nehéz beszerezni az egyik leggyakrabban, az ADHD kezelésére használt egyik gyógyszer – számolt be a Telex.
Sorra jelentette be az akvizíciókat az elmúlt hetekben a Richter, különösen az egyik stratégiai üzletág, a nőgyógyászat területén. A divízió vezetőjét, Turek Pétert kérdeztük arról, hogy milyen lehetőségeket látnak a szektorban, miért pont ezt a területet választották, és hogy milyen szerepet szán a Richter a területnek a jövőbeni növekedésben. A Richter nőgyógyászati üzletágának globális vezetője azt is elmondta, hogy az Egyesült Államokban keresnek partnereket új termékbevezetésekhez, és hogy a felvásárlásoknak köszönhetően már a kutatási tevékenység is meglesz a Richternél, amit eddig hiányoltak az elemzők az üzletágban.
Kellemes meglepetést okozott ma reggeli gyorsjelentésével a Richter, minden eredményszinten az elemzői várakozásokat felülmúló számokat közölt a gyógyszergyártó. A gyógyszeripari bevételek továbbra is kétszámjegyű ütemben növekednek, elsősorban a neuropsziciátriai és a nőgyógyászati üzletágnak köszönhetően, annak ellenére, hogy a rubel gyengülése valamelyest visszavetette a dinamikát. A tisztított működési eredmény szintén dinamikusan emelkedik, az adózott eredmény pedig a pénzügyi soron elkönyvelt árfolyamnyereségnek köszönhetően több mint 70 százalékkal ugrott. A menedzsment megerősítette az idei évre korábban megfogalmazott célkitűzést, így ebben sem okozott csalódást a gyógyszergyártó.
Az orosz piac gyengélkedik a Richternél a rubel gyengülése miatt, ami ellen nem tud védekezni a társaság, de a többi régió növekedni tudott tavaly – mondta el a 2023-as eredményeket kommentálva a gyorsjelentést követően Orbán Gábor vezérigazgató a cég ma reggeli sajtótájékoztatóján. A menedzsment részletes bevételi és eredményvárakozásokat is megfogalmazott az idei évre, és Orbán Gábor elmondta, hogy a cél idén megszerezni az első helyet Európában a rendszeres fogamzásgátlás üzletágban.
A Pfizer gyógyszergyár 93 millió dollárt fizethet egy versenyjogi ügy rendezése érdekében, amelyben azzal vádolták, hogy összejátszott az indiai Ranbaxy Laboratories gyógyszergyárral - írja a Reuters. A vád szerint a Pfizer a Lipitor koleszterinszint-csökkentő gyógyszer olcsóbb, generikus változatainak késleltetése érdekében játszott össze versenytársával.
A nehézségek ellenére, mint a devizaárfolyamok kedvezőtlen változása, nőtt a Richter bevétele az év első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához viszonyítva, a cég szempontjából elsődlegesen figyelt gyógyszergyártási árbevétel és a tisztított működési eredmény pedig két számjegyű mértékben emelkedett – emelte ki Orbán Gábor, a Richter vezérigazgatója a gyorsjelentés kapcsán. A hektikus árfolyammozgások miatt nehéz az előrejelzés, de a gyógyszergyártás idei árbevétele megközelítheti a 2 milliárd eurót, ami valamivel optimistább, mint az előző várakozás. Idén több mint 30 milliárd forintot fizethet be különadóként a cég, ami nem jó irány, hiszen pont a szellemi hozzáadott értéket kellene támogatni, ezzel szemben a Richter a befizetett adóval jelenleg az iparpolitika finanszírozója − mondta el a cégvezér.
A Sanofi árfolyama több mint 15 százalékot zuhant, miután a francia gyógyszergyártó elvetette 2025-ös profitcélját a fogyasztói egészségügyi üzletágának tőzsdére vitelére vonatkozó terv keretében, miközben növelte a fejlesztési kiadásokra vonatkozó terveit az innovatív gyógyszerszegmens megerősítése érdekében.
Hasonló témákról, többek között a magyar és külföldi részvényekről a Portfolio Investment Day 2023 befektetői eseményen is szó lesz.
A tavaly tőzsdére lépett Goodwill Pharma Nyrt. több mint 3,5 milliárd forintos kapacitásbővítő beruházást valósít meg Szegeden, európai uniós támogatással. Az étrendkiegészítőket és gyógyszereket gyártó és forgalmazó cég a beruházásához 1,766 milliárd forint feltételesen visszatérítendő támogatáshoz jutott a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program plusz (Ginop plusz) Magyar Multi Program (MMP) forrásából. A támogatásból bővítik a nagykereskedelmi raktárukat, a jelenlegi központot multifunkciós épületté alakítják, ahol új gyártási technológiák kapnak helyet, új székházat építenek és a vállalatirányítási rendszert bevezetését is megkezdték. A projekt illeszkedik a MMP küldetéséhez, melynek célja, hogy világviszonylatban is versenyképes magyar vállalatok jelenjenek meg a globális piacon.
A Richter és a Mithra Pharmaceuticals közösen bejelentette, hogy a két vállalat egy kötelező erejű megállapodást írt alá az Estelle, egy kombinált orális fogamzásgátló és a Donesta, egy postmenopauzás tünetek kezelésére szolgáló termékjelölt hatóanyagszállításáról.
Milyenek lesznek a jövő rákgyógyszerei és hogyan készülnek? Miért tart 10-15 évig egy gyógyszer fejlesztése és mekkora költsége van? Hogyan segíthetnek a digitális technológiák az innovatív gyógyszerek fejlesztésében és mit adhatnak hozzá a valós világ bizonyítékai? Az MSD dublini biotechnológiai gyárában jártunk, ahol az amerikai gyógyszeripari óriás innovatív gyógyszerei készülnek.
Minden politikai és jogi eszközt bevetnek.
Megnyugtatta a kedélyeket a lengyel vezető.
Meddig nőhet még?
Kik kísérték el a politikust?
Az IO Partners szakértőivel beszélgettünk.