A világon egyedülálló konstrukcióval készül a piacra egy új magyar gyógyszerjelölt

A világon egyedülálló konstrukcióval készül a piacra egy új magyar gyógyszerjelölt

Minden idők legnagyobb gyógyszerfejlesztési és licensz szerződését kötötte meg a Motorpharma nevű magyarországi spinoff cég egy amerikai szakmai tőkebefektető céggel - értékelte a Portfolio-nak adott interjúban Málnási-Csizmadia András alapító a kutatócsapatával kifejlesztett - a krónikus izomgörcsre megoldást jelentő - molekula fejlődésének legújabb mérföldkövét. A világon emberek millióinak életét könnyítheti meg a már 40 országban nemzetközi szabadalmi bejelentéssel rendelkező hatóanyag, ha a piacra kerül, az addig vezető úton azonban vannak még fontos állomások. A nemzetközi porondon is elismert külföldi szakemberek által alapított amerikai Aditum Bioval most megkötött befektetői megállapodásnak köszönhetően biztosított a klinikai fázisok finanszírozása, általánosságban igaz az ugyanakkor - mint megtudtuk a kutatótól -, hogy a bukás bármikor benne lehet egy szerben, ha például a humán tesztelésben előjön mellékhatás. A szakemberrel beszéltünk a világot uraló biotechnológiai forradalomról, a gyógyszerfejlesztésben zajló gyökeres átalakulásokról, arról, hogy mikor lehet a gyógyszerjelöltből végül regisztrált készítmény és hogy milyen távlati tervei vannak a magyar vállalkozásnak.

Ráirányította a biotechnológiára a befektetők figyelmét a covid

Ráirányította a biotechnológiára a befektetők figyelmét a covid

Sem a fertőző betegségek elleni gyógyszerfejlesztés, sem a vakcinafejlesztés nem volt trendi terület a befektetők szemében, ami egyértelműen megváltozott az elmúlt években. A Portfolio és a HVCA közös konferenciáján biotechnológia cégek vezetői vitatták meg, merre tart a gyógyszeripar.

Tőzsdére készül a pszichedelikus gyógyszerek gyártását tervező berlini cég

Tőzsdére készül a pszichedelikus gyógyszerek gyártását tervező berlini cég

Tőzsdére készül a pszichedelikus gyógyszerek gyártását tervező berlini központú biotechnológiai cég, az ATAI Life Sciences. A készítményekkel mentális betegségben szenvedőket szeretnének kezelni, és a tervek szerint 100 millió dollárnyi tőkét szeretnének bevonni az IPO keretében. A cég támogatói közé tartozik a PayPal és a Palantir milliárdos társalapítója, Peter Thiel is.

Egy nap alatt 10-szeresére nőtt az árfolyama ennek a kis gyógyszeripari cégnek

Egy nap alatt 10-szeresére nőtt az árfolyama ennek a kis gyógyszeripari cégnek

Hatalmas emelkedést produkált tegnap a Greenwich LifeSciences, egy kisebb amerikai gyógyszeripari cég, amelynek a részvényárfolyama több mint 10-szeresére nőtt egyetlen nap alatt a Nasdaqon. Az emelkedés ma is folytatódott, és már megint közel 40 százalékkal került feljebb a részvény. Ennek oka alapvetően az, hogy egy tegnapi orvosi konferencián a vállalat prezentációjában kiemelte, hogy kiemelkedő, 100 százalékos hatékonysággal tudták kezelni a korábbi klinikai kísérletben résztvevő mellrákos pácienseket, vagyis az 5 éves követési időszak alatt nem újult ki senkinél sem a betegség. A befektetők pedig ezután rávetették magukat a papírokra.

Harc a koronavírus ellen: fontos bejelentést tett a neves magyar kutató és csapata

Harc a koronavírus ellen: fontos bejelentést tett a neves magyar kutató és csapata

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Barabási Albert-László neves hálózatkutató, fizikus által vezetett kutatócsoport koronavírus-gyógyszerrel kapcsolatos munkája. A csapat ugyanis közzétette az eredményeit arra vonatkozóan, hogy melyek azok a már piacon lévő gyógyszerek, amelyek hatásosak lehetnek az új járvány megfékezése érdekében. Ez az új megközelítés alapvetően gyorsíthatja fel a koronavírus elleni gyógyszerfejlesztés folyamatát.

Magyar szer a koronavírus ellen - Fontos kutatás léphet új szintre

Magyar szer a koronavírus ellen - Fontos kutatás léphet új szintre

A Sigma-1 receptor serkentése áttörést hozhat a koronavírus megbetegedések szövődményeként kialakuló tüdőgyulladás és szöveti hegesedés kezelésében – mondja dr. Fekete Andrea, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika adjunktusa, a SigmaDrugs gyógyszerfejlesztő startup társalapítója és vezetője a Semmelweis Egyetem portáljának beszámolja szerint. Az egyetemi spin off cég szabadalmát arról, hogy a Sigma-1 serkentése jó lehet a szöveti hegesedés gátlására, 2019-ben jegyezték be. Ezek az eredmények adják az alapot a mostani, COVID-19-cel kapcsolatos vizsgálatokhoz, amelyek szerint az említett molekula aktiválása megvalósítható egy piacon elérhető, de teljesen más betegség kezelésére szolgáló gyógyszerrel. A kutatóorvos jelenleg a humán fázis-vizsgálatokhoz szükséges protokollt készíti elő, hogy megkezdődhessen a szer engedélyezése koronavírus fertőzés esetén.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Trump bontókalapáccsal esett a világrendnek, a legnagyobb árat az USA fizetheti
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.