Ha nem megy jól a Gucci, miért vásárol a tulajdonosa milliárd eurós ingatlant Milánóban? Benézte a luxusipar Kínát? Miért haldoklik sok cég a luxusipar online kereskedelemi szegmensében, és milyen piaci rést láttak meg a luxusban a repterek? Egyebek mellett ezekről a támákról kérdeztük Orbók Ilona luxusipari szakértőt, a BDO Magyarország ügyvezetőjét a Hype, a Portfolio luxusiparral foglalkozó podcastjének új adásában.
Orbók Ilona is ott lesz a következő Portfolio Investment Day konferencián, a szakembert természetesen a luxusiparban rejlő kisbefektetői lehetőségekről is kérdezzük majd. Részletek és jelentkezés ide kattintva!
A Kering francia luxuskonszern részvényei 14 százalékos esést könyveltek el, miután a cég bejelentette, hogy a Gucci eladásai az első negyedévben várhatóan 20 százalékkal csökkennek az előző évhez képest, főként az ázsiai piaci tranzakciók visszaesése miatt, ami a csoport teljes bevételének 10 százalékos csökkenését vetíti előre - számolt be a Cnbc.
Az olasz divattervező Davide Renne, aki nemrég vette át a Moschino kreatív igazgatói posztját, 46 éves korában, mindössze kilenc nappal a rangos pozíció átvétele után elhunyt. Korai halálának oka egyelőre ismeretlen, de a Moschino anyavállalata, az Aeffe „hirtelen betegséget” írt a gyászjelentésében – számolt be a BBC.
A Nike lett a legértékesebb márka a világon a ruházati cikkek és kiegészítők kategóriájában a brit Brand Finance piackutató és üzleti tanácsadó vállalat összegzése szerint. A listán a világ 50 legértékesebb ruházati márkája szerepel.
Az olasz luxusmárka, a Gucci elkezdi elfogadni a kriptovalutában történő fizetést néhány amerikai üzletében - írja a BBC. A vásárlók számos kriptovalutával fizethetnek majd, többek között Bitcoin, Ethereum és Litecoin segítségével. A szolgáltatást még ebben a hónapban bevezetik néhány kiemelt üzletében, köztük a Los Angeles-i Rodeo Drive-on és a New York-i Wooster Streeten.
Ahogy Európa lassan magához tér a járvány miatti korlátozások után, az első adatok azt mutatják, hogy a kiskereskedelem, amely az egyik legnagyobb veszteségeket elszenvedett ágazat, újra élénkülő keresletnek örvendhet. A folyamat hasonló ahhoz, amelyet Kína esetében is megfigyelhettünk, amikor ott áprilisban elkezdték feloldani a korlátozásokat. Ami azonban a luxuscikkek európai piacát illeti, a korábban az ágazatban tapasztalt kereslet jó 40 százalékát adó tehetős kínai turisták távol maradása a Fidelity International szerint meglehetősen bizonytalanná teszi a luxuscikkek piacának rövid távú kilátásait.
Nem csak a Louis Vuitton és a Chanel, hanem a Gucci is megemelte a luxustáskái árát, derül ki a Jefferies riportjából.
Olaszország két vezető luxusdivatháza szakít a divatipar hagyományaival, és a jövőben nem jelentkezik évenkénti négyszeri szezonális kollekciójával a környezet védelme, a fenntarthatóbb jövő érdekében.
A francia luxusmárkák gyártója, a Kering közzétette legfrissebb számait, bár a cég számára erősen indult az idei év, a negyedév végére a helyzet azonban nagyot romlott, miután a koronavírus járvány miatt a társaság az európai és amerikai üzleteinek fokozatos bezárására kényszerült.
Kedden tette közzé gyorsjelentését a Kering, a francia luxusmárkák gyártója a várakozásokat meghaladó árbevételről számolt be, a csoport beszámolója után az elemzőházak célárat emeltek, a Kering részvényei pedig új történelmi csúcsukra emelkedtek ma délelőtt.
Még 2021-ben vette fel a listára az országot Trump.
Alulteljesítették a bitcoint a fedezeti alapok.
Ez jó hír a befektetési bankok részvényeseinek.
Kockára teszik egy teljes fegyvernem bevethetőségét.
Másodszorra is elkaszálta az FDA tervezetét a Trump által kinevezett bíró.
Befutott a decemberi adat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.