A luxusipar idén lassulásnak indult, amire utoljára a 2008-as válság idején volt példa. A Bain & Company éves jelentése szerint a makrogazdasági bizonytalanság és a kínai gazdaság jelentős lassulása negatívan hat a fogyasztói kiadásokra - jelentette a Cnbc.
Az elmúlt hetekben számos vezető luxusipari vállalat publikálta 2024 első félévi eredményeit, melyek vegyes képet mutatnak az ágazat teljesítményéről. Az iparág polarizálódik, egyes szereplők jelentős nyereséget könyvelhettek el, míg mások rosszabb félévet zártak – egyebek mellett erről beszélt a Portfolio Checklist keddi adásában Orbók Ilona luxusipari szakértő, a BDO Magyarország ügyvezetője.
Hétéves mélypontra esett a ma reggeli kereskedésben a Gucci márkát forgalmazó Kering részvényeinek árfolyama, miután a társaság közzétette gyorsjelentését. A luxuscég bevételei nagyot estek az első félévben, részben a kínai eladások csökkenése miatt, és az év második felére is gyenge kilátásokat fogalmazott meg a menedzsment.
Ha nem megy jól a Gucci, miért vásárol a tulajdonosa milliárd eurós ingatlant Milánóban? Benézte a luxusipar Kínát? Miért haldoklik sok cég a luxusipar online kereskedelemi szegmensében, és milyen piaci rést láttak meg a luxusban a repterek? Egyebek mellett ezekről a támákról kérdeztük Orbók Ilona luxusipari szakértőt, a BDO Magyarország ügyvezetőjét a Hype, a Portfolio luxusiparral foglalkozó podcastjének új adásában.
Orbók Ilona is ott lesz a következő Portfolio Investment Day konferencián, a szakembert természetesen a luxusiparban rejlő kisbefektetői lehetőségekről is kérdezzük majd. Részletek és jelentkezés ide kattintva!
A Kering francia luxuskonszern részvényei 14 százalékos esést könyveltek el, miután a cég bejelentette, hogy a Gucci eladásai az első negyedévben várhatóan 20 százalékkal csökkennek az előző évhez képest, főként az ázsiai piaci tranzakciók visszaesése miatt, ami a csoport teljes bevételének 10 százalékos csökkenését vetíti előre - számolt be a Cnbc.
Az olasz divattervező Davide Renne, aki nemrég vette át a Moschino kreatív igazgatói posztját, 46 éves korában, mindössze kilenc nappal a rangos pozíció átvétele után elhunyt. Korai halálának oka egyelőre ismeretlen, de a Moschino anyavállalata, az Aeffe „hirtelen betegséget” írt a gyászjelentésében – számolt be a BBC.
A Nike lett a legértékesebb márka a világon a ruházati cikkek és kiegészítők kategóriájában a brit Brand Finance piackutató és üzleti tanácsadó vállalat összegzése szerint. A listán a világ 50 legértékesebb ruházati márkája szerepel.
Az olasz luxusmárka, a Gucci elkezdi elfogadni a kriptovalutában történő fizetést néhány amerikai üzletében - írja a BBC. A vásárlók számos kriptovalutával fizethetnek majd, többek között Bitcoin, Ethereum és Litecoin segítségével. A szolgáltatást még ebben a hónapban bevezetik néhány kiemelt üzletében, köztük a Los Angeles-i Rodeo Drive-on és a New York-i Wooster Streeten.
Ahogy Európa lassan magához tér a járvány miatti korlátozások után, az első adatok azt mutatják, hogy a kiskereskedelem, amely az egyik legnagyobb veszteségeket elszenvedett ágazat, újra élénkülő keresletnek örvendhet. A folyamat hasonló ahhoz, amelyet Kína esetében is megfigyelhettünk, amikor ott áprilisban elkezdték feloldani a korlátozásokat. Ami azonban a luxuscikkek európai piacát illeti, a korábban az ágazatban tapasztalt kereslet jó 40 százalékát adó tehetős kínai turisták távol maradása a Fidelity International szerint meglehetősen bizonytalanná teszi a luxuscikkek piacának rövid távú kilátásait.
Nem csak a Louis Vuitton és a Chanel, hanem a Gucci is megemelte a luxustáskái árát, derül ki a Jefferies riportjából.
Olaszország két vezető luxusdivatháza szakít a divatipar hagyományaival, és a jövőben nem jelentkezik évenkénti négyszeri szezonális kollekciójával a környezet védelme, a fenntarthatóbb jövő érdekében.
A francia luxusmárkák gyártója, a Kering közzétette legfrissebb számait, bár a cég számára erősen indult az idei év, a negyedév végére a helyzet azonban nagyot romlott, miután a koronavírus járvány miatt a társaság az európai és amerikai üzleteinek fokozatos bezárására kényszerült.
Kedden tette közzé gyorsjelentését a Kering, a francia luxusmárkák gyártója a várakozásokat meghaladó árbevételről számolt be, a csoport beszámolója után az elemzőházak célárat emeltek, a Kering részvényei pedig új történelmi csúcsukra emelkedtek ma délelőtt.
Risk on üzemmódba kapcsoltak a befektetők.
Az EKB-nak lehet még tere egy 25 bázispontos vágásra.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Itt a "hatalmas lehetőség" a két ország számára.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.