Bombatámadással való fenyegetőzés miatt letartóztattak és vádat emeltek egy szavazóhelyiségben dolgozó önkéntes ellen Georgia államban – értesült a CNN.
Az elmúlt pár napban több országos felmérés is megjelent a demokrata Kamala Harris amerikai alelnök és republikánus ellenfele, Donald Trump elnök jövő hét kedden záruló összecsapásáról. Először az országos adatokat vizsgáljuk meg, majd bemutatjuk többek közt a Fox News és a CNN billegő államokból származó számait is, melyek tegnap és tegnapelőtt kerültek napvilágra.
A hétvégi grúziai parlamenti választások komoly vitákat generáltak, miután az Európai Unió sürgette a választási szabálytalanságok, beleértve a megfélemlítést és szavazatvásárlást, független kivizsgálását. Míg a kormányzó Grúz Álom párt 54%-os többséggel nyerte el a szavazatok többségét, az EU és az EBESZ megfigyelői aggasztó szabálytalanságokat tapasztaltak, amelyek aláássák a választási folyamatba vetett bizalmat. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke hangsúlyozta, hogy a georgiai népnek joga van tudni az igazságot, mivel a demokráciáért folytatott küzdelmük kulcsfontosságú az ország jövője szempontjából.
A szombati grúziai – az ország hivatalos nevén georgiai – parlamenti választások eredményei körül jelentős bizonytalanság alakult ki, miután két rivális exit poll felmérés egymásnak ellentmondó előrejelzéseket közölt. Az egyik felmérés a kormánypárt kényelmes győzelmét jósolja, míg a másik az ellenzék többségét vetíti előre.
Tízezrek tüntettek vasárnap Georgia fővárosában, Tbilisziben az ország európai uniós integrációjáért alig egy héttel az október 26-ra kitűzött parlamenti választás előtt.
Jimmy Carter volt amerikai elnök ma, azaz október 1-jén betöltötte a 100. életévét, így ő vált az Egyesült Államok első egykori vezetőjévé, aki elérte ezt az életkort. A demokrata Carter a YouGov adatai szerint a legnépszerűbb életben lévő amerikai politikus.
Az idei hurrikánszezon legerősebb vihara közelít Florida partjaihoz életveszélyes áradásokkal - jelentette az MTI.
Nem zajlott eseménymentesen a Fehér Házért zajló küzdelem célegyenes előtti szakasza: Kamala Harris és Donald Trump túlesett első, és könnyen lehet, hogy utolsó összecsapásán, melyet követően a Taylor Swift és a "kutyaevő bevándorlók" körüli vita korbácsolta tovább az indulatokat. A kevesebb mint hat hét múlva esedékes elnökválasztás akár a 2020-asnál is szorosabb végkimenetellel zárulhat, mivel a demokrata elnökjelölt jelenleg mindössze 2 százalékponttal vezet az országos közvélemény-kutatásokban. A verseny azonban nemcsak Harris hajszálnyi előnye vagy a végeredmény felmérésektől való esetleges eltérése miatt kiélezett: az, hogy ki lesz az Egyesült Államok következő elnöke, tulajdonképpen hét államban fog eldőlni, melyeket találóan billegő vagy csatatérállamoknak szokás nevezni. Ezek közül mindegyikben más és más demográfiai folyamatok, illetve gazdasági és politikai kérdések határozzák meg a választók preferenciáit, így érdemes egy pillantást vetni ezekre a kulcsfontosságú államokra.
Kiemelt témánk lesz az amerikai elnökválasztás a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Az Európai Unió arra készül, hogy eltörli Grúzia (Georgia) vízummentességét, mivel úgy látják, a kaukázusi ország teljesen visszafejlődik demokratikus reformok tekintetében – írta meg a Politico.
Egy georgiai állami bíró csütörtökön megsemmisített kettő Donald Trump volt elnök ellen emelt vádat, illetve egyet lehúzott társai bűnlajstromáról is a 2020-as választások befolyásolásával kapcsolatos eljárásban. Scott McAfee Fulton megyei bíró úgy ítélte meg, az állami ügyészek nem rendelkeztek felhatalmazással az adott vádak emelésére, amelyek hamis iratok szövetségi bírósági benyújtására vonatkoztak. McAffee a Trump ellen emelt további nyolc vádat érvényben hagyta.
Eddig csak azeri zöld áram projektnek nevezték magyar kormányzati megszólalók azt a nagyszabású, több országot felölelő projektet, amelyről ma további részleteket is elárult Szijjártó Péter Bukarestben. Így kiderült, hogy azeri szélenergiát, és georgiai vízenergiát vásárolhat Magyarország egy új, rendkívül hosszú vezetéken keresztül, amelynél "semmi nem lehet zöldebb", ezért szerinte rendkívül jó lehetőség ezek importja Magyarországra, Romániába és Bulgáriába. Ehhez a tenger alatt rekordhosszúságú, 1100 km-es vezetéket kell építeni, a föld feletti vezetéképítési munkák pedig 2028-2029 körül érik el a magyar országhatárt.
"Színes forradalmat" készít elő Georgiában (Grúzia) az Egyesült Államok - állította hétfőn kiadott közleményében az orosz Külső Hírszerző Szolgálat (SZVR) sajtóirodája.
Teljesen reális Georgia európai uniós tagsága 2030-ig, dacára a jelenlegi problémáknak - jelentette ki szombaton Irakli Kobahidze georgiai miniszterelnök.
Az Egyesült Államok eltökélt szándéka, hogy az október 26-i parlamenti választások nyomán hatalomváltást érjen el Georgiában - közölte kedden az orosz Külső Hírszerző Szolgálat (SZVR).
A CNN arról ír, hogy a választás előtt mindössze egy hónappal, október 4-én fogja meghallgatni a Georgia állambeli fellebbviteli bíróság a szóbeli érveket abban az ügyben, amelyet Donald Trump védőügyvédei kezdeményeztek a kerületi ügyész eltávolítása érdekében. Amíg a fellebbviteli bíróság nem határozott, Donald Trump elsőfokú büntetőpere sem folytatódhat, ami így szinte biztosan a választás utánra tolódik.
Az Egyesült Államok készen áll arra, hogy szankciókat vezessen be azokkal szemben, akik aláaknázzák Grúzia (Georgia vagy Szakartvelo) demokratikus intézményeinek működését – jelentette ki Matthew Miller amerikai külügyi szóvivő tegnap este grúz lapok beszámolója szerint.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború aktualitásaival.
Az is kiderült, mi volt a támadás célpontja.
Fontos változásokat hozhat az új pénzforgalmi szabályozás.
A jó hírhez tartozik egy fontos lábjegyzet.
Tovább ömlik a pénz a fosszilis iparba.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.