Kína komoly előrehaladást ért el a lítiumföltárás terén, aminek köszönhetően már a világ második legnagyobb lítiumkészletével rendelkezik - közölte a természeti erőforrások minisztériuma alá tartozó kínai geológiai szolgálat szerdán.
Mérési adatok szerint ébredezik a Dél-Olaszországban található, Magyarországtól kevesebb mint 700 km-re fekvő Solfatara kráter és a körülötte húzódó Flegrei-mezők - jelentette az Időkép.
A nyugat.hu számolt be az ELTE szombathelyi oktatójának felfedezéséről.
A kínai Csuzsung marsjáró olyan geológiai jellegzetességeket fedezett fel a Mars északi féltekéjén található Utopia Planitia régióban, amelyek egy ősi óceán egykori jelenlétére utalhatnak. A Scientific Reports folyóiratban megjelent tanulmány szerint az azonosított felszíni formák és a talaj ásványi összetétele alátámasztják azt az elméletet, miszerint a vörös bolygó felszínét egykor víz borította. A kutatás eredményeivel kapcsolatban azonban sok kutató szkeptikus - írta meg a Newsweek.
Egy kínai marsjáró segítségével a tudósok újabb bizonyítékokat találtak arra, hogy a vörös bolygón évmilliárdokkal ezelőtt óceán lehetett. A kutatók szerint a marsjáró és a Mars körül keringő űrszondák által gyűjtött adatok olyan geológiai jellegzetességekre utalnak, amelyek egy ősi partvidék jelenlétét valószínűsítik. Az eredmények nem csak alátámasztják a marsi óceán elméletét, de annak fejlődési forgatókönyvét is felvázolják.
Tudósok szimulációi szerint nagyjából 15 kilométer vastag, tömör gyémántréteg lehet a Merkúr felszíne alatt, amely több rejtélyes jelenséget is megmagyarázhat a Naprendszer legkisebb bolygójával kapcsolatban - írka a LiveSciene egy nemrég megjelent tanulmány alapján.
Egy Mars körül keringő űrszondának eddig soha nem látott részletességgel sikerült lefotóznia az Aganippe Fossa nevű kanyont vörös bolygón. Ugyan szurdok már közel egy évszázada ismert a csillagászok körében, egyelőre csak feltételezések vannak arról, hogyan jöhetett létre. Most először nyílt lehetőség arra, hogy ilyen közeli és részletes felvételeket készítsenek a képződményről - számolt be az IFLScience.
6,5-ös erősségű földrengés rázta meg Japán egyik szigetcsoprtját - közöte az Egyesült Államok geológiai intézete a Reuters tudósítása szerint.
Az izlandi vulkán kitörése Grindavík közelében lecsillapodott, de a kockázatok továbbra is fennállnak.
Felfedezték a Föld „pulzusát”, amely nagyjából 27,5 millió évente jelentkezik - számolt be egy új kutatásról a 24.hu.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Itt vannak a részletek.
Idehaza a vártnál magasabb infláció csak a forintot mozgatta meg.
A januári kép egyelőre nagyon csúnya.
A Gránit Alapkezelő vezetőivel beszélgettünk.
Mit látunk a piacokon?