A Szegény párák sikere megerősíti helyünket a globális filmiparban és ebből a magyar film is profitálhat

A Szegény párák sikere megerősíti helyünket a globális filmiparban és ebből a magyar film is profitálhat

A Szegény párák által begyűjtött szakmai sikerek újra ráirányították a figyelmet a Magyarországon forgatott külföldi filmekre. Ráadásul két éven belül második alkalommal ismerték el a filmszakma legrangosabb díjával magyar szakember itthon, bérgyártásban forgatott filmben nyújtott munkáját. Ez azt sugallja, hogy a külföldi forgatások nemcsak munkahelyet biztosítanak, hanem fejlődési lehetőséget is jelentenek a hazai stábtagok számára. Mindemellett felmerül a kérdés, hogy a nemzetközi környezetben szerzett tudás „lecsorog-e” a magyar filmgyártásba, azaz van-e érdemi változás a magyar produkciók minőségében.

Tarolt az Oppenheimer az Oscar gálán

Tarolt az Oppenheimer az Oscar gálán

Az Oppenheimer kapta a legjobb film díját a helyi idő szerint vasárnap este Los Angelesben megrendezett 96. Oscar-gálán, amelyen Mihalek Zsuzsa, a Szegény párák díszletberendezője is elnyerte az amerikai filmakadémia díját a legjobb produkciós tervezés kategóriában Shona Heath és James Price brit látványtervezővel együtt.

Ki nem találnád,  a Netflix mellett miről nézik a legtöbb filmet a magyarok

Ki nem találnád, a Netflix mellett miről nézik a legtöbb filmet a magyarok

Az internetet használó magyarok közül tízből négyen online film- és sorozatnézéssel kapcsolódnak ki legalább heti két és fél óra erejéig. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a hét legnépszerűbb streamingszolgáltató forgalmi adatait egy speciális aspektusból, a számítógépek, a mobiltelefonok és a tabletek igénybevétele alapján tárta fel.

Mundruczó Kornél: a gazdasági gondolkodást lenézik, miközben az nézőt jelent

Mundruczó Kornél: a gazdasági gondolkodást lenézik, miközben az nézőt jelent

Már meghallgatható a Portfolio Checklist szombati különkiadása, melyben két nemzetközileg jegyzett filmes szakember, Petrányi Viktória producer és Mundruczó Kornél rendező voltak a vendégeink. Ők ketten a tulajdonosai a magyar filmipar kiemelt jelentőségű cégének, a most 20 éves Proton Cinemanak. A cég azon túl, hogy rengeteg hazánkban forgó külföldi produkciót gyárt, saját filmeket is fejleszt, köztük Mundruczó Kornél filmjeit, például a Netflixen debütált Pieces of a Womant vagy Reisz Gábor hamarosan mozikba kerülő Magyarázat mindenre című alkotását. Petrányit és Mundruczót egyebek mellett kérdeztük a hazai filmszektor több aspektusáról, a magyar filmes ökoszisztéma nemzetközi versenyképességéről, Andy Vajna itthoni filmes örökségéről, valamint saját vállalkozásuk fejlesztéséről is.

Egymilliárd dolláros bevételnél tart a Barbie film

Egymilliárd dolláros bevételnél tart a Barbie film

A "Barbie" című sikerfilm jelentős mérföldkőhöz érkezett: július 21-i bemutatója óta több mint 1 milliárd dolláros globális bevételt ért el a kasszáknál - közölte a Warner Bros. Pictures. A film jelentős mind belföldön, mind nemzetközi szinten óriási siker: 459 millió dollárt az Egyesült Államok és Kanada mozijaiban termelt, további 572,1 millió dollárt pedig a tengerentúli piacokon. Ezzel a teljes bevétel megközelítőleg 1,0315 milliárd dollárra nőtt, amit a Comscore médiaelemző cég is megerősített.

Új fővárosa lesz a magyar filmgyártásnak?

Új fővárosa lesz a magyar filmgyártásnak?

A Pest vármegyei Fóton épül Közép-Kelet-Európa legnagyobb virtuális filmstúdiója, a 11 millió euró (mintegy 3,9 milliárd forint) értékű, 2024 első negyedévére elkészülő beruházás alapkövét csütörtökön tették le. Vass György, Fót polgármestere kijelentette: Fót a "magyar filmgyártás fővárosává emelkedik".

Teljes gőzzel rárepül a mozikra az Apple

Teljes gőzzel rárepül a mozikra az Apple

Évente 1 milliárd dollárt költene mozifilmek készítésére az Apple azzal a céllal, hogy megvesse a lábát Hollywoodban és új előfizetőket szerezzen streaming szolgáltatásához – írja a Bloomberg az ügyhöz közel álló forrásokra hivatkozva.

Ilyennek még nem láthattuk Budapestet – de félő, hogy nem is fogjuk látni

Ilyennek még nem láthattuk Budapestet – de félő, hogy nem is fogjuk látni

Egyedülálló színes film készült az 1938-ban Budapesten megrendezett Eucharisztikus Világkongresszusról. A mozgókép készítője, az akkor mindössze 28 éves Zombori Vilmos azonban néhány hónappal az eseményt követően tragikus légibaleset áldozata lett. A filmtekercsek jelenleg magántulajdonban vannak, de néhány éve a magyar állam védett műtárggyá nyilvánította őket. A celluloidszalag azonban – természeténél fogva – pusztulásra van ítélve, így szükség lenne minél gyorsabb restaurálására és digitalizálására. Vajon láthatja-e a közönség valaha a szomorú sorsú fiatal művész felmérhetetlen értékű alkotását?

Nekiment a Netflixnek az NMHH

Nekiment a Netflixnek az NMHH

Hét, a Netflixen elérhető filmmel kapcsolatban tárt fel jogsértést a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa: a filmek helytelen besorolásán túl a korhatár-minősítés sem volt jól látható helyen feltüntetve.

Új tv-csatorna indul Magyarországon

Új tv-csatorna indul Magyarországon

Március 1-jétől új tv-csatorna kezdi meg működését – szúrta ki Pénzcentrum. A kizárólag magyar gyárású műsorokat sugarzó Magyar Mozi TV a Digi és a Vodafone kínálatában lesz az első naptól elérhető

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megrohamozta a magyar lakosság a bankokat, mindenki lakáshitelt és személyi kölcsönt akar
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.