Donald Trump amerikai elnök hamarosan nehéz döntés elé kerülhet az orosz-ukrán háború lezárását célzó törekvéseiben. Oroszország szankciók enyhítését követeli a fekete-tengeri tűzszünet bevezetése előtt, ami keresztülhúzhatja az amerikai elnök gyors megállapodásra vonatkozó terveit - közölte a Bloomberg.
Oroszország jelentős dróntámadást indított két ukrán város ellen, miközben az Egyesült Államok megállapodást kötött mindkét féllel a fekete-tengeri és energetikai célpontok elleni támadások felfüggesztéséről - számolt be a Reuters.
Donald Trump amerikai elnök kedden úgy fogalmazott a Newsmaxnak, hogy valószínűsíthető, hogy az oroszok csak az időt húzzák a béketárgyalásokkal Ukrajna ügyében.
Egy friss amerikai hírszerzési jelentés szerint Ukrajna és Oroszország inkább a háború elhúzódásában érdekelt, mintsem egy kedvezőtlen békemegállapodás elfogadásában. A dokumentum ellentmond Donald Trump amerikai elnök húsvétra tervezett gyors békekötési törekvéseinek - írta a Kyiv Independent.
További technikai egyeztetésekre van szükség a fekete-tengeri hajózás biztonságára és az energiaszektor elleni támadások megállítására vonatkozó megállapodások végrehajtásához - közölte Rusztem Umerov védelmi miniszter kedden, miután befejeződött Rijádban az ukrán-amerikai kétoldalú tárgyalás.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint az amerikai kormány döntése, amely megkönnyíti az orosz mezőgazdasági termékek exportját, a szankciók gyengítését jelenti. Elmondta azt is, új szankciókat követel, ha Oroszország megszegné a frissen tető alá hozott Fekete-tengeri megállapodást - írta a Sky News.
Oroszország megerősítette, hogy megállapodás született a Fekete-tengeri biztonságos hajózás garantálásáról, valamint az orosz és ukrán energetikai létesítmények elleni támadások átmeneti felfüggesztéséről.
Ukrajna a 2022-es orosz invázió óta szinte futószalagon mutatja be az újabbnál újabb katonai fejlesztéseket, köztük a világszinten is vezető pilóta nélküli tengeri drónokat (USV).
Az Egyesült Államok közvetítésével részleges tűzszüneti megállapodás született Oroszország és Ukrajna között a Fekete-tengeren, valamint előrelépés történt a hadifoglyok cseréje és az energetikai infrastruktúra védelme terén is - írta meg a The Guardian.
Bátran kijelenthető, hogy az egész világon hullámokat vetett a március 24-i hír, hogy az amerikai kormány legfontosabb emberei egy Signal chatszobában beszélték meg a jemeni húszik elleni támadás részleteit, ebbe pedig véletlenül a The Atlantic lap újságíróját is bevették. Úgy tűnik, hogy a botrány ellenére Donald Trump mégsem tervez lépni – számolt be a Fox News.
Oroszország nyitott a fekete-tengeri gabonaszállítások újraindítására, és már tárgyalásokat is folytatott az Egyesült Államokkal Szaúd-Arábiában a térség biztonságáról - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter - írta meg a BBC.
Az Egyesült Államok küldöttsége hétfőn orosz tisztviselőkkel tárgyal a fekete-tengeri tűzszünetről és az ukrajnai háború átfogóbb beszüntetéséről, miután vasárnap ukrán diplomatákkal folytatott megbeszéléseket – írja a Reuters.
Elkezdődött a tárgyalás Ukrajna és az Egyesült Államok között Szaúd-Arábiában – jelentette be Rusztem Umerov ukrán védelmi miniszter.
Ukrán és amerikai tisztviselők találkoznak Szaúd-Arábiában vasárnap este, hogy megvitassák egy lehetséges részleges tűzszünet feltételeit Ukrajna és Oroszország között.
Oroszország és az Egyesült Államok tárgyalásokat folytat majd a Fekete-tengeri kezdeményezésről, jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnöki hivatal szóvivője - írta meg a Taszsz.
Péntek hajnalban ukrán drónok csapódtak be a Fekete-tenger partján fekvő Tuapsze város olajfinomítójába. A létesítmény fölé hatalmas tűzgolyó emelkedett.
De nyitottak a közvetett egyeztetésekre.
Híreink a háborúról percről percre.
Az ellenzék szerint itt az ideje.
Egyre pontosabb képet kapnak a kutatók.
Más államok is követhetik a példáját.
Sok ínyenc a bárány fejét akarja, sőt igazi különlegességnek számít az állat szeme is.
Virovácz Péter a Checklist vendége volt.
Mi történik Törökországban?