A kelet-kínai Wuxi városában késeléses támadás történt egy szakképző iskola előtt. A helyi rendőrség tájékoztatása szerint nyolc ember életét vesztette, tizenheten pedig megsérültek. A hatóságok egy 21 éves férfit vettek őrizetbe, aki a gyanú szerint a Wuxi Yixing Művészeti és Kézműves Szakképző és Műszaki Főiskola korábbi diákja volt - számolt be a BBC.
Lövések találták el hétfőn a Spirit amerikai diszkont légitársaság Haiti fővárosának repülőterére tartó utasszállító gépét, amely így kénytelen volt a szomszédos Dominikai Köztársaságban leszállni.
Három amerikai államban is készültségbe helyezték a nemzeti gárdát a mai választások miatt, illetve több helyen a rendőrség különleges bevetési egysége is bevetési készenlétben van.
A mexikói hadsereg hétfőn lelőtte a Joaquín Guzmán, más néven El Chapo (Köpcös) drogkereskedő által társalapított Sinaloa-kartell 19 feltételezett tagját Mexikóvárostól északnyugatra - közölte kedden a mexikói védelmi minisztérium.
A CBS News legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a 2024-es elnökválasztás versenye továbbra is kiélezett Donald Trump és Kamala Harris között. Bár a kamatlábak és a benzinárak csökkennek, a gazdaságot pozitívan értékelők aránya nőtt, ami Harrisnek kedvezett. A vitát követően Harris előnyt szerzett a csatatérállamokban, és országos szinten már 4 ponttal, 52-48-ra vezet Trump előtt, derül ki a Yougov felméréséből.
Nem kaptak megfelelő védelmet a lövészárkokat ásó civilek, akik az augusztusi dzsihadista rajtaütés során életüket vesztették Burkina Fasóban - jelentette ki az ország miniszterelnöke szerdán, az ország történetének egyik legsúlyosabb dzsihadista támadására emlékezve, amely augusztus végén több száz ember életét követelte.
A líbiai központi jegybank elnöke a kormányellenes milíciák támadásai miatt életét féltve elmenekült az országból több vezető munkatársával együtt - jelentette pénteken a Financial Times című napilap magára a bankelnökre hivatkozva.
John Hinckley Jr, aki 1981-ben meglőtte Ronald Reagan elnököt, elítélte a Donald Trump elleni merényletet.
Szombaton kora este olyan eseménysorozat játszódott le az Egyesült Államokban, amire évtizedek óta nem volt példa. A Donald Trump elleni, csodával határos módon meghiúsult gyilkossági kísérlet a sikertelensége dacára újabb fejezetet nyit az amerikai politikai erőszak vastag szakirodalmában, ezzel párhuzamosan pedig gyakorlatilag újrakezdést jelenthet az idei elnökválasztási kampányban. Noha eddig a Joe Biden lecseréléséről szóló találgatásokkal voltak tele az újságok címlapjai, immár az öklét véres arccal égbe emelő Trump képe uralja azokat. Ezután valóban lejjebb csavarhatják a gyűlöletkeltést az amerikai politikában? És mit jelent mindez az elnökválasztási kampányra nézve?
A magyar kormányfő az X nevű közösségi médiás platformon posztolt a republikánus elnökjelölt elleni merényletkísérletről. Világszerte politikai vezetők sora szólal meg az ügyben
Hatalomátvételi kísérletet hiúsítottak meg a kirgizisztáni hatóságok – írja az Anadolu hírügynökség.
Közegészségügyi válsághelyzetet hirdetett az Egyesült Államok tiszti főorvosa a fegyveres erőszak terjedése miatt kedden.
Őrizetbe vett vasárnap a német rendőrség 69 embert, aki erőszakosan lépett fel az előző napi palesztinpárti tüntetésen Berlinben.
A hivatalosan ellenzékinek számító orosz Kommunista Párt egyik képviselője, Nyina Osztanyina egy interjúban azt mondta, a hatóságoknak többet kellene tenni az ukrajnai háborúban harcoló és amnesztiával hazatérő elítéltek ellen, ellenkező esetben még „a jelenleginél is több erőszakos bűncselekményt” fognak elkövetni – írja a Reuters.
Az Al Jazeera számolt be a globális békeindex 2024-es kiadásáról, amelyet az ausztrál székhelyű Institute for Economics & Peace (IEP) készít el évről vére. A jelentés arra figyelmeztetett, hogy a világ válaszúthoz érkezett, mivel a konfliktusok száma globálisan elérte az 56-ot, ami a második világháború óta a legtöbb.
Egy New York-i bíróság múlt heti ítéletének értelmében Donald Trump lett az első volt amerikai elnök, akit büntetőperben mondtak ki bűnösnek. A hírt vegyes reakciók övezték: míg a demokrata politikusok és szimpatizánsok többsége egyetértett vele, és bebizonyosodni látták Trumpról azt, amit ők kezdettől fogva hangoztattak; addig a republikánusok szinte kivétel nélkül elutasították a döntést, és politikai indíttatású boszorkányüldözésről, a jogrendszer korruptságáról beszéltek. Sőt, egyesek odáig mentek, hogy polgárháborút kezdtek emlegetni. Ebből az apropóból szemügyre vettük két tudós elméletét arra, hogy mi vezethet a világ elsőszámú hatalmának darabokra hullásához.
Martí Zoltán kérdezte a kormányfőt.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Végső megoldás: atombomba?
A Szilícium-völgy legnagyobb vállalatai fognának össze.
Szomorú módja ez egy karrier lezárásának.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?