Egy új piaci mechanizmussal segítené az áramárak letörését a magyar kormány javaslata

Egy új piaci mechanizmussal segítené az áramárak letörését a magyar kormány javaslata

Az európai áramárak megugrásának hátterében összetett energiapiaci és geopolitikai tényezők állnak, emelte ki Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium miniszterhelyettese, aki a vg.hu-n megjelent cikkben járta körbe a piacon kialakult helyzetet. A terjedelmes írásban kiszúrtunk egy új magyar javaslatot, ami a soros elnökség tükrében érdekesnek tűnik, és akár segíthet letörni a kiugró áramárakat.

Februárban lezajlott az energiamegtakarítások első aukciója

Februárban lezajlott az energiamegtakarítások első aukciója

A szervezett piac indulása új korszakot nyit a hitelesített energiamegtakarítások adásvételében, közvetlen ösztönzőként szolgál a hazai energiahatékonyság fejlesztéséhez és a klímasemleges jövő megalapozásához. Hasznos szerepet vállal az energiaátmenetben, hiszen átlátható keretek között teremt kereskedési lehetőséget az energiahatékonysági beruházásokat végrehajtó minden piaci szereplő számára.

Nagy bajba kerülhetnek a logisztikai szolgáltatók a vágtató infláció miatt

Nagy bajba kerülhetnek a logisztikai szolgáltatók a vágtató infláció miatt

Nem tudják már kitermelni a többszörösére dráguló energia, a megugrott infláció, valamint a hónapról-hónapra növekedő bérek költségeit a logisztikai szolgáltatók. Az árnyomást csak a többletkiadások terheinek megosztásával, a szolgáltatási díjak emelésével tudják mérsékelni. A Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége (MLSZKSZ) ezért azt javasolja a logisztikai szereplőknek, hogy a szolgáltatási biztonság fenntartása érdekében hónapról hónapra számolják el a többlet energiaköltségeket az ügyfelekkel – hasonlóan az üzemanyagok évek óta működő elszámolásához. A korábban elképzelhetetlen csúcsokra emelkedő energiaárak ugyanis egyre jelentősebb részt tesznek ki az összköltségben, egy hűtött raktár esetén például a kiadások körülbelül negyedét adja az energiafelhasználás. Az előrejelzések és a 2023-ra vonatkozó energiabeszerzési tárgyalások alapján pedig további jelentős drágulásra és kiszámíthatatlan piaci helyzetre kell készülni.

Régiós vezető szerepre tör az új magyar pénzügyi energiatőzsde

Megkezdte működését a HUDEX Magyar Derivatív Energiatőzsde Zrt. január 3-án, melyen induláskor 24 tag kereskedhet, de ez a szám január végére 30-ra nőhet Tóth Péter, a HUDEX Energiatőzsde Zrt. igazgatóságának elnöke és a HUPX Zrt. vezérigazgatója szerint. Az új tőzsde bevezetésével a vállalatcsoport célja, hogy a magyar határidős energiapiacok a jövőben is referenciaárként szolgáljanak a balkáni régióban.

Duplázott az energiapiacokon a KELER

Jelentős növekedés ért el az első félévben a KELER KSZF Zrt.: a klíringelt forgalom az energiapiacon 234 milliárd forintra rúgott, ami 100 százalékos növekedést jelent éves szinten. A KELER KSZF célja, hogy a legnagyobb klíringszereplők közé kerüljön az energiapiacokon.

Megkapta az MNB engedélyét az új magyar energiatőzsde

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) engedélyezte a HUPX Zrt. mint alapító számára a HUDEX Magyar Derivatív Energiatőzsde Zrt. tőzsdeként történő megalapítását. Az alapítási engedély kiadását követően a cégbíróság 2017. május 18-án bejegyezte a HUDEX Zrt.-t a cégjegyzékbe, amely megkezdi a felkészülést a tőzsdeként (szabályozott piac) való működésére.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Szép csendben egy másik ország lehet EU-tag hamarosan, amíg a világ Ukrajnáról beszél
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.