Nincs könnyű dolga az orosz elitnek, amikor azon megy a gondolkodás, mit kezdjenek hatalmas vagyonukkal. Külföldön egyre több helyen nem látják szívesen sem őket, sem a pénzüket, de Oroszországban sincs sokkal kevesebb kockázat. Oroszország évek óta ösztönzőket kínál a gazdagoknak, hogy hozzák haza a pénzüket, és olyan struktúrákat hozott létre, amelyek állítása szerint védelmet nyújtanak a magánvagyonok számára. Az állami lefoglalások miatti aggodalmak azonban továbbra is fennállnak, különösen azért, mert a közelmúltban ezek száma megnövekedett - írja a Bloomberg.
Felvételt tettek közzé az ukrán 12. „Azov” dandár elitkatonái, amelyen Oroszország egyik legjobban modernizált páncélosát „lopják” el, lényegében a frontvonal közvetlen közelében.
Az Ipsos 2023 végén végzett közvélemény-kutatásából kiderült, hogy huszonnyolc ország polgárai közül sokan úgy érzik, hogy országuk hanyatlóban van, és a társadalmuk megtört. Magyarországon is kedvezőtlen pesszimista kép rajzolódik ki, kiemelkednek a gazdag- és elitellenes érzelmek, közben pedig látszik a vágy egy „erős kezű” vezető iránt.
Egy közepes méretű, háborúval foglalkozó orosz Telegram-csatorna arról számol be, hogy a 108. légideszant ezred alig két hete érkezett Verbove térségébe, de már az átcsoportosítás során olyan súlyos veszteségeket szenvedett, hogy gyakorlatilag harcképtelenné vált.
Több autót, majd egy iskolaépületet is felgyújtott egy 18 éves diák szombat hajnalban Pozsonyban, és maga is életét vesztette a tűzben - jelentette a Standard című helyi lap.
A The Guardian összegezte azokat a jeleket, amelyek arra utalnak, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök elhúzódó, évekig tartó háborúra készül Ukrajnában, amelyet ő a Nyugattal való nagyszabású összecsapásként igyekszik bemutatni. A tét: Oroszország puszta léte.
Ma is közzétette napi jelentését a brit védelmi minisztérium, amelyben ezúttal a donbaszi fronton feltűnő orosz légideszantos alakulatok helyzetét elemezték.
Az orosz politikai, gazdasági és katonai elit egyre nagyobb része érzi katasztrófának az Ukrajna ellen indított inváziót, illetve annak következményeit, viszont Vlagyimir Putyin elnök hatalma nincs veszélyben – írja tíz névtelen, bennfentes forrásra hivatkozva a Bloomberg.
A szemünk és a hajunk színét biztosan a szüleinktől örököljük, ahogy legtöbbször a családnevüket is. De mennyire örököljük a társadalomban betöltött szerepünket, sikerességünket? Ez a generációk közti társadalmi mobilitás kutatásának alapkérdése. Napjainkban nagyon sok közéleti vitát folytatunk a növekvő egyenlőtlenségről, illetve a szabadpiac és az azt ellenőrizni hivatott intézmények szerepéről az egyenlőtlenség fenntartásában vagy enyhítésében. Sokan gondolják, hogy az intézmények “helyrebillentésével” igazságosabb társadalmat hozhatunk létre. Ehhez viszont tudnunk kéne, hogy általában mekkora az intézményi változások szerepe a társadalmi rétegződés alakulásában. A KRTK kutatói ennek mentek utána magyar adatok segítségével.
Csütörtökön összeül a titkokkal körbeszőtt, a világ legnagyobb hatalmú embereit a tagjai között tudó Bilderberg-csoport a svájci Montreux-ben. A holnap kezdődő találkozónak 11 fő témája közé tartozik majd a nemzetközi stabilitás, Európa jövője, Nagy-Britannia kiválása az Európai Unióból és az éghajlatváltozás - derült ki a szervezők keddi közléséből.
Összeül ma a titkokkal körbeszőtt, a világ legnagyobb hatalmú embereit a tagjai között tudó Bilderberg-csoport, hogy megbeszéljék az olyan aggodalmat keltő ügyeket, mint Oroszország, a szabadkereskedelem és a posztigazság világa - számol be a hírről a CNBC.
Kemény kihívásokkal kell megküzdenie Brüsszelnek.
Erre figyel az ország.
A LIBE Bizottság a magyar jogállamiság miatt lépett, a kormány felháborodott.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
A kifizetett összegről is beszámoltak.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?