A mexikói hatóságok vizsgálatot indítottak az Ismael "El Mayo" Zambada, a hírhedt Sinaloa-kartell vezetőjének múlt heti letartóztatásához vezető események kapcsán - közölte hétfőn Rosa Icela Rodriguez, Mexikó biztonsági minisztere - számolt be a Reuters.
Az amerikai hatóságok őrizetbe vették a mexikói Sinaola kartell két vezetőjét a texasi El Pasóban – írja a The Guardian.
Amerikai ügyészek szerint a drogkereskedők azért döntöttek úgy, hogy a Citigroupon keresztül mossák tisztára a pénzüket, mert úgy gondolták, hogy a bank kevésbé szigorú csalásellenőrzéssel rendelkezik – írja a Financial Times.
Meggyilkolták egy nyugat-mexikói város női polgármesterét hétfőn, alig 24 órával az ország első női államfője, Claudia Sheinbaum megválasztását követően - közölte a regionális kormány.
Az általa vezetett állam területének közel 20 százalékáról kitiltották Kristi Noem dél-dakotai kormányzót, miután azzal vádolt amerikai őslakos törzseket, hogy drogkartellekkel játszanak össze. A republikánus kormányzó nemrég amiatt keveredett botrányba, mert saját könyvében számolt be arról, hogyan lőtte le saját kutyáját - írja az AP.
Segítséget küld Ecuadornak az Egyesült Államok a kartelek elleni harchoz – írja a Bloomberg.
Ecuadorban a biztonsági erők 329 gyanúsítottat vettek őrizetbe szerdán a bűnbandák elleni harcban.
Két korábbi parlamenti képviselő jutott tovább az ecuadori parlamenti és elnökválasztás augusztus 20-i első fordulóját követően, amelyen egyik jelölt sem szerezte meg a szavazatok több mint 50 százalékát.
Meghalt Szíria egyik legismertebb drogkereskedője, felesége és hat gyereke légicsapásában hétfőn kora reggel - tudósított a brit székhelyű Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja és az állami Sham FM rádióállomás.
A kolumbiai kormány vasárnap felfüggesztette a tűzszünetet az ország legnagyobb fegyveres bűnszervezetének és drogkartelljének számító Clan del Golfóval, miután a banda Bogotá állítása szerint rendőrökre támadt, és sztrájkot szervezett egy bányában.
Az Egyesült Államokkal délről határos, mintegy 130 millió lakosú Mexikó egyre reménytelenebb küzdelmet folytat a drogkartellekkel szemben, amelyek az ország területének már csaknem egyharmada fölött gyakorolnak ellenőrzést. Évente több ezer áldozata van a drogbandák közötti harcoknak, illetve a mexikói állam drogkartellek elleni háborújának, gyakorlatilag mindennapossá váltak a fényes nappal zajló leszámolások, amelyekben számos civil is életét veszti. Bár a jelenlegi mexikói elnök új stratégiát hirdetett a kartellekkel szemben, inkább csak azt érte el, hogy az eddig úgy-ahogy működő kábítószer-ellenes intézményrendszert is lerombolta. Bár az Egyesült Államok jelentős támogatást adott a küzdelemre Mexikónak, részben éppen az enyhe amerikai fegyverárusítási szabályoknak is köszönhető, hogy a drogbandák olyan mértékben föl tudták fegyverezni magukat, hogy sok régióban túlerőbe kerültek a mexikói helyi rendőrségekkel szemben.
Az amerikai kormányt aggasztják a Brazília legnagyobb drogbandája és az Amazonas esőerdejében folyó illegális aranybányászat közötti kapcsolatok – írta meg a Reuters.
Mark Esper volt amerikai védelmi miniszter szerint Donald Trump egykori amerikai elnök azt javasolta, hogy lőjenek rakétákat Mexikó területére az ottani drogkartellek ellen. Esper azt is elmondta, hogy amikor visszautasította az ötletet, Trump így reagált: "Senki sem tudná meg, hogy mi voltunk" - számolt be az amerikai CBS, amelynek Esper minap interjút is adott.
Mexikó beperelt több amerikai fegyvergyártót szerdán egy amerikai szövetségi bíróságon, azzal vádolva őket, hogy gondatlan üzleti gyakorlatuk, amely illegális fegyverek "áradatát" juttatja el a mexikói drogkartellekhez, ezrek halálát okozza.
Más szelek fújnak a miniszter szerint.
Fordulat jöhet a vámháborúban?
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.