Ahogy a 2024-es amerikai választások a célegyenesbe érnek, a kriptotársaságok egyre mélyebbre nyúlnak a pénztárcájukban, hogy megpróbálják befolyásolni az eredményeket - írja egy friss kutatásra hivatkozva a CNBC.
A Coinbase Global az első negyedévben 1,2 milliárd dolláros profitot ért el, ami jelentős fordulatot jelent az előző év azonos időszakában tapasztalt 79 millió dolláros veszteséghez képest. A fordulat elsősorban a kriptokereskedési aktivitás növekedésének volt köszönhető az amerikai tőzsdén jegyzett bitcoint követő alapok (ETF-ek) januári bevezetése után.
Kilőttek a Coinbase részvényei a csütörtöki piaczárást követően, miután a cég két év után először tudott nyereséges lenni - írja a CNBC.
Meglepően magas a nyitottság a kriptoeszközökbe való befektetés iránt Magyarországon, derül ki a Portfolio és a Dorsum közös kriptopiaci felméréséből. A Portfolio olvasóinak körében végzett felmérés közel 1500 válaszadójának 74 százaléka már rendelkezik kriptoeszközökkel, ráadásul a többiek jelentős része sem zárkózik el a későbbi befektetéstől. A befektetők többsége fiatal, diplomás férfi, akik vállalhatónak látják a befektetéssel járó magas kockázatokat.
Cégvezetők letartóztatás, vállalati csődök és tömeges elbocsátások. Nagyjából ezekről szólt a kriptopiac elmúlt 1-2 éve, és mégis, a negatív kicsengés ellenére egy összességében pozitív folyamatot láthattunk. A kriptopiac kezdeti, Vadnyugatra hajazó jellege egyre inkább kezd elveszni, és átveszi a helyét egy szabályozott, hagyományos tőkepiacokra hajazó struktúra. Ehhez viszont elengedhetetlen az a tisztítótűz, amely végigsöpört az iparágon, és amelynek köszönhetően kihullottak a csontvázak a szekrényből. Az iparág üdvöskéinek tartott Sam Bankman-Fried (FTX) és Changpeng Zhao (Binance) letartóztatása is végső soron azt a cél szolgálja, hogy a befektetők egy átlátható, szabályozott piacon tudjanak kereskedni.
Egy felmérést készítünk a témában a Portfolio-n, töltsd ki te is a kérdőívet!
A Coinbase biztosította a francia piacfelügyeleti hatóság regisztrációját, amely lehetővé teszi számára, hogy kriptopiaci szolgáltatásokat nyújtson Franciaországban.
A SEC elutasította a Coinbase új kripto-szabályozásra irányuló kérelmét, ezzel megteremtve a terepet a bírósági csatározáshoz - írta meg a Marketwatch.
Idén először lépte át a lélektanilag fontos 40 000 dolláros szintet a bitcoin jegyzése, amire a kriptovalutához köthető, tőzsdéken jegyzett vállalatok részvényárfolyamai is nagy emelkedéssel reagálnak.
A Coinbase Írországot választotta fő működési és szabályozási központjának az EU-ban, és az új MiCA-rendelet szerinti engedélyért folyamodott - jelentette a CNBC.
Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) állítólag arra kérte a Coinbase-t, hogy állítsa le a kereskedést minden kriptovalutával, kivéve a bitcoint, mielőtt júniusban beperelte volna a platformot. Ezt az információt a Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong hozta nyilvánosságra.
Komoly ralit láthatunk a Coinbase kriptotőzsde-platform részvényeinél, a kereskedés végéhez közeledve már több mint 20 százalékkal emelkedett a jegyzés, miután egy szövetségi bíró úgy döntött, hogy egy kriptotoken önmagában nem egyenlő az értékpapír definíciójával.
A Coinbase, a legnagyobb amerikai kriptopénz platform részvényei nagyot ugrottak hétfőn, miután bejelentették, hogy a Cboe tőzsdeüzemeltető együttműködik a céggel egy spot bitcoin tőzsdén kereskedett alap (ETF) elindításában.
Masszív rali alakult ki az elmúlt napokban a bitcoin piacán, a legnagyobb piaci értékű kriptoeszköz jegyzése közel 20 százalékot emelkedett alig egy hét alatt. A rali mögött elsősorban az áll, hogy a világ legnagyobb vagyonkezelőjének számító BlackRock egy spot bitcoin tőzsdén kereskedett alaphoz nyújtott be kérelmet a tőzsdefelügyelethez. Ha elfogadják a BlackRock (és a többi négy, a napokban kérvényt beadó cég) jelentkezését, azzal megjelenhetnek az első spot bitcoin ETF-ek az USA-ban, ami jelentős tőkebeáramlást hozhat a lakossági és intézményi oldalról a kriptopiacra. Ezt a várakozást tükrözi most a bitcoin grafikonja.
A Binance és az amerikai értékpapír-felügyelet közeledik egy megállapodáshoz, ami alapján rövid távon csak az amerikai leányvállalat, a Binance US alkalmazottai férhetnek majd hozzá az ügyfelek pénzéhez - derül ki a CoinDesk jelentéséből. A megállapodáshoz még egy szövetségi bíró jóváhagyására van szükség, a deal megakadályozná, hogy az anyacég (Binance Holdings) dolgozói hozzáférjenek a tárcák privát kulcsaihoz, a hardvertárcákhoz vagy az Amazon Web Services eszközeinek hozzáféréséhez. Mindez azután történt, hogy a múlt hét elején az amerikai tőzsdefelügyelet keményen nekiment a világ legnagyobb kriptotőzsdéjének számító Binancenek, és a legnagyobb amerikai kriptotőzsdének számító Coinbase-nek is.
A hét elején az amerikai tőzsdefelügyelet keményen nekiment a világ legnagyobb kriptotőzsdéjének számító Binancenek, és a legnagyobb amerikai kriptotőzsdének számító Coinbase-nek. Utóbbinak a részvényeit tőzsdén jegyzik, és az árfolyam beszakadt a hírt követően, hogy az SEC pereli a Coinbase-t. Azonban nem mindenkit tántorított el a peres ügy, a neves tech befektető, Cathie Wood az esés közepette belevett a papírba - írja a Yahoo Finance.
Elfogyott az amerikai tőzsdefelügyelet türelme, és két nap alatt nekiment a világ legnagyobb kriptotőzsdéjének és a legnagyobb amerikai kriptotőzsdének is. A vádak között szerepel az, hogy a cégek elmossák az amerikai és a külföldi szolgáltatások közötti határokat, több szolgáltatást vonnak össze egyáltalán nem konvencionális módon, összemossák a tőzsdék és az ügyfelek eszközeit, vagy hogy nem regisztrálják be a szolgáltatásaikat az Egyesült Államokban. A kriptotőzsdék elleni mostani támadásoknak azonban van egy központi kérdése, mégpedig az, hogy vajon a kriptoeszközök olyan egyedi termékek, amikre egyedi szabályozásnak kellene vonatkoznia, vagy a már meglévő szabályozást kellene rájuk alkalmazni. Az eseményekre a tőzsdei árfolyamok is nagyot mozdultak.
A termeléscsökkentés feloldása megnövekedett kínálathoz vezethet.
Az új védelmi miniszter személye is megvan.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Jack Teixerát 15 év börtönre ítélték.
Milyen hatása lehet ha Donald Trump betartja ígéreteit?
Mit tehet a kormány?
Hallgasd meg az előzetest már most!