A Citigroup bejelentette, hogy eladja a bizalmi vagyonkezelési üzletágát. A lépéssel a bank célja, hogy még inkább a vagyonstrukturálási tanácsadásra összpontosítson - írja a Reuters.
Hat bank, köztük a Bank of America és a Citigroup beleegyezett, hogy 80 millió dollárt fizet a New York-i trösztellenes per lezárása érdekében, amelyben azzal vádolják őket, hogy összejátszottak az európai államkötvények árainak manipulálásában – írja a Reuters.
Az elemzői konszenzusban szereplőnek megfelelő bevételről és azt meghaladó egy részvényre jutó eredményről jelentett a Citi. A gyorsjelentés utáni percekben a bank már közel 3 százalékos pluszba ugrott.
Amerikai ügyészek szerint a drogkereskedők azért döntöttek úgy, hogy a Citigroupon keresztül mossák tisztára a pénzüket, mert úgy gondolták, hogy a bank kevésbé szigorú csalásellenőrzéssel rendelkezik – írja a Financial Times.
Pénteken az amerikai bankóriások bejelentették, hogy emelik a harmadik negyedévi osztalékaikat, azt követően történt, hogy a Fed éves banki stressztesztjén bebizonyították, elegendő tőkével rendelkeznek ahhoz, hogy ellenálljanak a súlyos gazdasági és piaci zavaroknak.
Az amerikai bankfelügyeleti hatóságok pénteki közlése szerint a nyolc legnagyobb amerikai bank közül négynek a szanálási tervében találtak hiányosságokat – számolt be róla a CNBC.
Közel 13 millió eurós bírságot szabott ki a Citigroupra Németország a kereskedési rendszer ellenőrzési hiányosságai miatt, miközben Amerikában a betétbiztosító elutasította a bank szanálási tervét – írja a Reuters.
A Citigroup leminősítette az európai részvényeket a francia politikai kockázatok miatt, míg az amerikai részvényekkel kapcsolatban pozitív várakozásokat fogalmazott meg - jelentette a Bloomberg.
A Citigroup, a DBS Group és más bankok is fokozzák a gazdag ügyfeleik és potenciális ügyfeleik ellenőrzését Szingapúrban, hogy elkerüljék a tiltott pénzmozgásoknak való kitettséget, miután egy jókora pénzmosási botrányba keveredtek – írja az ügyet ismerő személyekre hivatkozva a Bloomberg.
A Citigroup stratégái szerint a kamatlábak várhatóan magasabb szinten fognak stabilizálódni, ami kedvezhet az európai részvényeknek - tudósított a Bloomberg.
A Barclays és a Citigroup nagy veszteségeket szenvedtek el az év elején a magyar kötvények kereskedésével, a piacokon tapasztalható volatilis mozgások nyomán - számolt be csütörtökön a Reuters hírügynökség az ügyet ismerő forrásokra hivatkozva.
A brit pénzügyi szabályozó hatóságok rekordösszegű, több mint 61,6 millió fontos bírságot róttak ki a Citigroup amerikai bankra kereskedési rendszereik és felügyeleti hibák miatt, ezek között szerepelt egy téves kereskedési megbízás is 2022 májusában.
Az amerikai bankóriások az első negyedévben tovább folytatták az alkalmazottak elbocsátását, több ezer munkavállalót érintettek a döntések – írja a Reuters.
A Citigroup elemzői szerint az arany ára a következő 18 hónapban elérheti az unciánkénti 3000 dollárt, az előttünk álló ralit többek között a várható amerikai kamatcsökkentések táplálhatják, miközben a keresletet a központi bankok és kínai fogyasztók felőli aranyétvágy, valamint az aranyfedezetű alapokba történő beáramlás is erősíti - írta meg a Bloomberg.
A Citigroup 1,58 dolláros egy részvényre jutó eredményről és 21,1 milliárd dolláros bevételről jelentett az idei első negyedévben, ezzel mindkét soron pozitív meglepetést ért el az elemzői várakozáshoz képest. A bank egy jelentős átszervezésen esett át, a mintegy 7000 fő elbocsátásával járó átszervezéstől éves szinten 1,5 milliárd dolláros megtakarítást várnak. A Citigroup részvényeinek árfolyama 1,5 százalékos pluszba ugrott a gyorsjelentés utáni percekben.
A korábban vártnál nagyobb profitnövekedés jöhet idén az amerikai bankoknál a Fed lassabb kamatcsökkentésének köszönhetően. Elemzők szerint egyes hitelintézetek az első negyedéves eredmények ismertetésekor ennek köszönhetően felemelhetik profit-előrejelzésüket – írja a Financial Times. A betétbiztosítási díjak miatt az első negyedévben azonban még nyereségcsökkenésre számít a piac.
Legfeljebb 26 ezer aláírást adtak le.
A budapesti memorandumnak keserű tapasztalata van a kelet-európai ország számára.
Friss híreink a válságról percről percre.
Leszavazta a parlament a hadiállapot kihirdetését.
Több mint százan fertőződtek meg.
Megjöttek a részletes harmadik negyedéves GDP-adatok.
Érkeznek még hitelminősítői döntések.
Alakul az új magyar gazdasági vezetés.