Bosznia-Hercegovinában folytatta terjeszkedését a Mészáros Csoport. Az októberben aláírt adásvételi szerződésben foglalt zárási feltételek teljesítésével a Talentis Group Zrt., leányvállalatával a Talentis International Construction Investments Kft.-vel felvásárolta a boszniai Lukavac Cement d.o.o. társaságot.
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) üdvözli a sajtóban megjelenő hírt, mely szerint a Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő Talentis Group Zrt. kizárólagos tárgyalási jogot biztosító szándéknyilatkozatot írt alá az osztrák Asamer Baustoffe AG tulajdonában lévő Lukavac Cement felvásárlásáról.
Új vezérigazgató érkezik januártól a Duna-Dráva Cement Kft. (DDC) élére. A számos üzletágat működtető nagyvállalatot Szarkándi János elnök-vezérigazgató nyugdíjba vonulása után 2023 januárjától Szilágyi Zsolt fogja irányítani.
A legfrissebb Magyar Közlönyben megjelent egy rendelet egy állami tulajdonú cementgyár létrehozásáról, amelyre az építőipari alapanyag-ellátása biztosítása érdekében van szükség. Úgy tűnik, hogy a kormány így biztosítaná, hogy ne akadjon meg a minden beruházás alapjaként szolgáló betonozási folyamat a cement esetleges hiánya miatt.
Fennáll annak a kockázata, hogy Svédország cementhiánnyal fog küzdeni, amely súlyos gazdasági, környezeti és társadalmi következményekkel járhat - véli Johan Grip az Euroconstruct svéd elemzője. Amikor egy eddig könnyen beszerezhető építőipari alapanyagnál fennáll a veszély a hirtelen megfogyatkozásra, érdemes elgondolkozni olyan hosszú távon fenntartható megoldások kidolgozásán, amelyek nemcsak az éghajlati hatásokat csökkenthetik, hanem az építési szükségleteket is garantálják a jövőben. A svédországi történések tanulságos példaként szolgálhatnak a hazai piac számára is: az egy nagy beszállítótól való függés, komoly ellátási veszélyekkel fenyeget.
Hamarosan létrejöhet a világ első karbonsemleges cementgyára, miután a HeidelbergCement bejelentette, hogy átalakítja svédországi üzemét - írja a Dezeen. A fejlesztést követően a gyár több szén-dioxidot fog megkötni, mint amennyit kibocsát.
A beton, illetve ennek a kötőanyagaként használt cement az éghajlatváltozás egyik nagy "bűnöse". A cementgyártás a globális széndioxid-kibocsátás 7%-át tette ki 2018-ban, és ez az arányszám nem látszik csökkenni a következő évtizedekben sem, hiszen továbbra is a beton a Föld egyik leggyakrabban használt erőforrása. Éppen emiatt vált szükségessé az a technológia, amely megakadályozza, hogy nagy mennyiségű szén-dioxid kerüljön a beton öntése során a légkörbe - szerepel a World Economic Forum cikkében.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) eljárást indított a hazai cementpiac három legjelentősebb szereplőjével szemben gazdasági erőfölénnyel való visszaélés tilalmának feltételezett megsértése miatt.
Az európai régiók kevesebb mint 10 százaléka, körülbelül 100 statisztikai térség részesülhet az Európai Bizottság számításai szerint a méltányos klímaátállást szolgáló alap forrásaiból - írja a Bruxinfo. Magyarországon két kedvezményezettje lesz a 92 millió eurós uniós támogatási keretnek: a Heves megyében található Mátrai Erőmű és a Baranya-megyei cementgyár, továbbá hulladékfeldolgozó üzem. Brüsszel szerdán az országjelentésekkel egyidőben közzétette „zöld” ajánlatát is a tagállamok számára.
Befejeződött a Váci Cementgyár 7 milliárd forintos korszerűsítése; a beruházásnak köszönhetően javul az üzembiztonság és a környéken élők életminősége, mivel az üzem porkibocsátása jelentősen csökken.
Cikkünket folyamatosan frissítjük.
Nem volt semmiféle előjele a mostani kitörésnek.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?