Nemrég írtunk arról, hogy a fővárosban az idei második negyedévben elérte a másfél millió forintot az új lakások átlagos négyzetméterára, egy átlagos új lakás pedig 112 millió forintba kerül. Az Eltinga Budapesti Lakáspiaci Riportja alapján megnéztük, hogy alakulnak a fajlagos árak a fővárosi kerületekben, és mennyibe kerülnek ténylegesen az új lakások a különböző városrészekben. A különbségek minden korábbinál nagyobbak, miután az egyik budai kerületben a 450 millió forintot közelíti az átlagos újlakásár.
Megjelent az Eltinga legfrissebb, 2024 második negyedévi Budapesti Lakáspiaci Riport, ami a fővárosi újlakáspiac aktuális folyamatait mutatja be. Ez alapján megállapítható, hogy tovább élénkült a kereslet a budapesti új lakások iránt, aminek hatása az árakban is érezhető volt. A kínálati árak emelkedése gyorsult, három hónap alatt közel 3 százalékos volt a növekedés, amivel a budapesti új építésű lakások átlagos négyzetméterára áttörte az 1,5 millió forintos határt.
Ahogy tegnapi cikkünkben írtuk, megjelent az Eltinga legfrissebb, a 2024 első negyedéves értékeket tartalmazó Budapesti Lakáspiaci Riportja, melyből kiderül, hogy az előző negyedévhez képest minimálisan tovább emelkedett a budapesti új lakások ára. Az 1,47 millió forintos átlagos négyzetméterár mögött ismét nagyok a kerületi különbségek. Ezúttal az elmúlt közel egy évtized átlagai mellett a kerületi négyzetméterárakat és a tényleges kerületi átlagárakat mutatjuk be.
Összesen 5531 új lakást kínálnak az idei negyedik negyedévben eladásra Budapesten. Ezzel szemben az előző negyedévben 852 talált gazdára, vagyis a jelenlegi értékesítések alapján bő másfél évre lenne szükség ahhoz, hogy az értékesítés alatt álló teljes mennyiséget felszívja a piac. Az Eltinga Budapesti Lakáspiaci Riportjának számai alapján megnéztük, hogy az egyes kerületekben a teljes kínálathoz képest mennyi lakás cserélt gazdát egy negyedév alatt és hogy néztek ki a ténylegesen kifizetett árak Budapest kerületeiben.
Kiadta legújabb Budapesti Lakáspiaci Riportját az Eltinga, amiből kiderül, hogy az idei utolsó negyedévben minimálisan csökkenni kezdtek a fővárosi újlakásárak. Az 1,456 millió forintos négyzetméterár ugyanakkor mindössze 1 százalékos visszaesés a harmadik negyedévhez képest. Az aktuális felmérés jelenleg 19 277 lakást tartalmaz. Ezek olyan fejlesztésekben találhatók, ahol 2023 augusztus és november között legalább egy lakást kínáltak eladásra. A listázott projektek száma 5 százalékkal nőtt az előző negyedévhez viszonyítva. Ezt a növekedést az okozza, hogy az értékesítések lassulása miatt egyre több olyan projekt lezárása csúszik, ahol már csak néhány maradéklakást nem sikerült értékesíteni. A felmérésben szereplő lakások száma viszont minimálisan csökkent, mivel döntően kisebb fejlesztések jelentek meg a piacon.
Az ingatlanpiaci lassulás az új lakásoknál is látszik, de ez sokkal inkább az épülő lakások számának csökkenésében és kevésbé az árak alakulásában jelenik meg. Bár a korábbi évek drasztikus áremelkedése jelentősen lassult, kis mértékben továbbra is felfelé kúsznak az árak. A kereslet visszaesése sem volt egységes, bizonyos kerületekben még erősödni is tudott a korábbi negyedévekhez képest. Az ELTINGA legfrissebb Budapesti Lakáspici Riportja alapján az újlakáspiac folyamatai mellett az aktuális kínálat legérdekesebb lakásait is bemutatjuk.
Megjelent a legfrissebb, 2023 harmadik negyedévre vonatkozó Budapesti Lakáspiaci Riport, ami tartalmazza a fővárosi kínálatban szereplő legfrissebb újlakásárakat. Az ELTINGA aktuális felmérése jelenleg 19 161 lakást tartalmaz. Ezek olyan fejlesztésekben találhatók, ahol 2023 május és augusztus között legalább egy lakást kínáltak eladásra. A fővárosi átlagár minimálisan tovább emelkedett, elérve az 1,46 millió forintos négyzetméterárat.
Ahogy korábbi cikkünkben írtuk, az új lakások átlagára az idei második negyedévben lényegében stagnált Budapesten, ami 1,44 millió forintos átlagos kínálati négyzetméterárat jelentett. Ezúttal viszont az ELTINGA Budapesti Lakáspiaci Riportja alapján arra voltunk kíváncsiak, hogy milyen szélsőségekkel találkozhatunk Budapest kerületeiben az aktuális kínálatban, vagyis hol, mennyibe kerül a legolcsóbb és a legdrágább új lakás, illetve átlagosan mekkora lakásokat fejlesztenek az egyes kerületekben és azokhoz hol, milyen méretű terasz tartozik.
Továbbra is mérsékelt az érdeklődés az új lakások iránt, de az árak stabilan tartják magukat. Az ELTINGA ismét elkészítette Budapesti Lakáspici Riportját, melyből kiderül, hogy az idei második negyedévben mindössze 800 új lakást adtak el Budapesten, míg korábban volt olyan negyedév, amikor ez a 2000-et is meghaladta. Az árakban ugyanakkor az alacsony kereslet nem tükröződik, az átlagos négyzetméterárak minimálisan tovább emelkedve elérték az 1,44 millió forintot, míg a tényleges átlagár átlépte a lélektani 100 millió forintos szintet.
Legutóbbi cikkünkben Buda és Pest új lakásainak árait hasonlítottuk össze és egyben arra kértük olvasóinkat, hogy szavazzanak arról, hol vennének legszívesebben új építésű lakást. A kérdésünkre több mint ezer válasz érkezett, ami jól tükrözi az olvasók preferenciáit. Nézzük, melyek a legnépszerűbb városrészek a Portfolio olvasóinak körében!
Kiadta a részletes, budapesti újlakáspiacra vonatkozó adatait az ELTINGA, így a Budapesti Lakáspiaci Riport legfrissebb számai alapján megnéztük, hogy a fővárosi kerületekben mennyibe kerül ma egy új lakás. Ahogy korábbi cikkünkben írtuk, a jelenlegi átlagos négyzetméterár Budapesten 1,43 millió forint, ami mögött most is hatalmas kerületi különbségek vannak. Nézzük, hol, mennyibe kerül ma egy átlagos új építésű lakás!
Bár az utóbbi időben lassulni kezdett az új lakások eladása is, továbbra is megvannak az átlagnál sokkal népszerűbb kerületek. Az ELTINGA által frissen közzétett Budapesti Lakáspiaci Riport adatbázisában megnéztük, melyek a legnépszerűbb kerületek, és azokban mennyi lakást adtak el a téli hónapokban.
A listázott projektek és lakások számában is visszaesés történt az előző negyedévhez viszonyítva a budapesti újlakáspiacon. Az eladott lakások száma 30 százalékkal esett vissza az előző negyedévhez viszonyítva, alig több mint 700 új építésű lakást adtak el a fejlesztők az év kezdetén. Az elmúlt hét évben ez volt a második legalacsonyabb érték, mindössze a pandémia kitörését követő lezárások időszakban (2020. II. negyedév) kelt el kevesebb új építésű lakás Budapesten. Az alacsony kereslet ellenére azonban az árak enyhén tovább emelkedtek, az ELTINGA által közzétett Budapesti Lakáspiaci Riport adatbázisából kiszámoltuk, mennyibe kerül ma egy átlagos új lakás a fővárosban.
Hiába került 2022 novemberében egy átlagos budapesti új építésű lakás 97,4 millió forintba, még mindig kitartott a vásárlók lendülete, igaz már vagy 50 új lakással kevesebb kelt el 2022 őszén, mint egy negyedévvel korábban. Mutatjuk, hogy hol, és milyen lakásokra volt kereslet még egy ilyen válságos időszakban is.
Ahogy korábbi cikkünkben írtuk, az Eltinga ismét kiadta negyedéves Budapesti Lakáspici Riportját. Az adatbázisból kiderül, hogy a kínálati négyzetméterárak mintegy 5 százalékkal nőttek egy negyedév alatt Budapesten, és már meghaladják az 1,4 millió forintot. A számok mögött azonban nagy kerületi eltérések tapasztalhatók, a legolcsóbb és a legdrágább kerület között mintegy háromszoros az árkülönbség.
Megjelent a legfrissebb, az őszi hónapok újlakás-piacát bemutató Budapesti Lakáspiaci Riport. Az Eltinga által összeállított elemzés közel 20 ezer lakás adatait tartalmazza, melyek olyan fejlesztésekben találhatók, ahol 2022 május és november között legalább egy lakást kínáltak eladásra. A felmérésből kiderül, hogy mennyibe kerül most egy átlagos, budapesti új építésű lakás.
Az exit pollok alapján.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Emellett kiemelte, hogy országa nem a fegyverek tesztpályája.
Izrael még októberben hajtott végre széleskörű támadást az ország ellen.
A stájerországi tartományi választásokon.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.