A brit olajipari óriás BP az elmúlt közel négy év leggyengébb negyedéves eredményéről számolt be kedden. A nyersolaj árának visszaesése és a finomítói marzsok csökkenése jelentősen befolyásolta a vállalat teljesítményét. Ennek ellenére a cég továbbra is optimista jövőképet vázol fel, hangsúlyozva az energiaipari átállásban rejlő lehetőségeket- jelentette a Cnbc.
Nagy esést láthatunk a BP részvényeinél, miután a vállalat bejelentette, hogy a második negyedévben várhatóan akár 2 milliárd dollár értékvesztést is el kell majd könyvelnie. A cég figyelmeztetett arra is, hogy az alacsonyabb finomítói árrések negatívan befolyásolják majd az eredményeit - tudósított a Cnbc.
A vezető olaj- és gázipari cégek károsnayag-kibocsátása a következő évtizedekben több millió ember halálát okozhatják – derül ki a Global Witness által nemrégiben végzett elemzésből. Főként a hőguta válhat vezető halálokká a tevékenységük miatt.
Jelentősen emelkedtek a mai kereskedésben az olajipari BP részvényei, miután a vállalat megnövelt osztalékjavaslatot tett le az asztalra és a sajátrészvény-vásárlás felpörgetését tűzte ki célul. Mindezt annak ellenére, hogy az egy évvel korábbihoz képest tavaly közel lefeleződött a vállalat profitja - jelentette a CNBC.
Az egyik legjelentősebb olajipari nagyvállalat, a BP is szünetelteti a Szuezi-csatornán keresztül történő közlekedést a jemeni húszi lázadók által elkövetett támadássorozatot követően.
Közzétette legfrissebb gyorsjelentését a brit energiaóriás BP: a vállalatcsoport harmadik negyedéves nyeresége bár megugrott az előző időszakhoz képest, de elmaradt az elemzői várakozásoktól, mivel a gázkereskedelmi üzletág gyenge eredménye kioltotta az olajkereskedelmi ág erős teljesítményét.
A vártnál kedvezőbb első negyedéves számokat közölt nemrég a brit supermajor olajvállalat BP, az eredmény azonban így is elmaradt a 2022-es év kiemelkedő teljesítményeitől, amikor a földgáz és a kőolaj árai az orosz háború következtében az egekbe szöktek. A befektetők a jelek szerint nem örülnek a friss számoknak, jelentős mínuszban van a részvény.
Talán senkinek nem mondunk újdonságot azzal, hogy az európai gazdaságokat 2022-ben alaposan megviselte az orosz-ukrán háború és az elszálló energiaárak. A sosem látott magasságokba szökő olaj-és gázár tagadhatatlanul komoly költségvetési bajt okozott főleg a jelentősebb energiaimportra szoruló országoknál, és nem túlzás azt állítani, hogy szinte az összes piaci szegmens megszenvedte a 2022-es évet Európában - a kulcsszó itt a "szinte". Az energiaszektor nagyvállalatainak kapóra jött az árak elszállása, és az EU-s szinten kivetett extraprofit-adók ellenére is olyan bődületes rekordokat láthattunk a legnagyobb európai szereplőknél, hogy több esetben újra kellett skálázni a grafikonjainkat. Összefoglaló elemzésünkben most megnézzük, hogy mégis mennyi az annyi, azaz: mekkorát profitáltak a háború okozta energiaár-elszállásból a legnagyobb energiacégek?
Tegnap közzétette a negyedik negyedéves gyorsjelentését a brit supermajor vállalat, a BP. A cég nyereségességének torzítatlan alakulását jelző, ún. "pótlási költségen számolt nyeresége" a tavalyi eredménynek több mint kétszeresére, és ezzel új rekordszintre is emelkedett, az olajvállalat emellett újabb részvény-visszavásárlási körbe is kezd és megemeli az osztalékát.
Az Európai Bizottság elnöke ma egy sajtótájékoztatón többek között arról beszélt, hogy az energiacégek a meredeken emelkedő gáz-, olaj- vagy áramár miatt hatalmas extraprofitra tesznek szert, ennek egy részét pedig el kellene vonni tőlük, hogy abból többek között a bajba jutott vállalatokat támogassák. De valóban keletkezik extraprofit az energiacégeknél? Megnéztük, hogy mi a helyzet a legnagyobb európai olaj- és gázipari vállalatoknál, mekkora profitot érnek el, a cégek vezetői hogyan értékelik az energiapiaci kilátásokat, milyen lépéseket tettek és terveznek tenni az energiabiztonság elérése érdekében, illetve azt is megnézzük, hogy a profitjukat mire használják fel a cégek.
Liz Truss, a brit kormányfőjelölt, a miniszterelnöki poszt várományosa szerint az energiaipari óriáscégeket felelősségre kell vonni, de a profitjukat nem szabad ördögtől való dolognak tekinteni – írta meg a Reuters.
Rekordprofitokról számolnak be a világ olajvállalatai, miután az orosz-ukrán háború magasba repítette a nyersanyagárakat. Nincs ez másképp a BP-nél sem, amely ma tette közzé második negyedéves gyorsjelentését. A brit olajipari óriás az elemzői várakozásokat felülmúló, 8,5 milliárd dolláros nettó eredményről számolt be és 10 százalékkal megemelte a negyedéves osztalékát.
Megugrott az első negyedévben a BP profitja a magasabb nyersanyagáraknak köszönhetően, vagy legalábbis megugrott volna, ha nem könyvelt volna el hatalmas leírást az olajvállalat az orosz tevékenységeken – derül ki a cég ma reggel publikált gyorsjelentéséből.
A Shell is kiszáll a Gazprommal való közös vállalkozásaiból – jelentette be az olajcég ma este a Guardian cikke szerint.
Véget vetett a BP olajtársasággal való vitatott szponzori kapcsolatának a londoni Nemzeti Arcképtár. Szerdán a Skót Balett is megerősítette a BBC-nek, hogy az olajtársaság őket sem szponzorálja tovább.
Az emelkedő olaj- és gázárak miatt kiemelkedő eredményeket közölt a világ egyik legnagyobb olajcége, a BP.
Komolyan nekimentek a dohányosoknak.
Nem nyugszik az amerikai fizetőeszköz.
Az újabb intézkedésektől sem fél Peking.
Az érdekvédelmi szervezet tüntetne, a taxis szövetség sztrájkol.
John Williams aggódik, hogy nincs még vége az infláció elleni harcnak.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.
Befutott a decemberi adat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.