A kínai autóipar fejlődése komoly kihívás elé állítja a német autógyártókat, amelynek nem csak az európai piacon kell megküzdeniük az újonnan megjelenő gyártókkal, hanem a kínai piacon is helyt kell állniuk. Utóbbi azonban nem könnyű, több gyártó is hangot adott már a világ legnagyobb autópiacon tapasztalt nehézségeknek, a napokban a BMW és a Mercedes-Benz is profit warningot adott ki, részben a kínai piac gyengesége miatt. A UBS legfrissebb elemzése szerint az elindult folyamatok jelentős változásokat, sőt, egyenesen paradigmaváltást hozhatnak az európai gyártók kínai működésében.
Múlt heti elemzésünkben már említettük, hogy nagy bajban van az európai autóipar: a magas költségek és a gyenge eladás következtében ráadásul a legnagyobb gyártók részvényeit is szétverték az előző hónapokban. Akkor mutattunk egy olyan európai részvényt, melyben jó lehetőségek rejlenek. Az emelkedés el is kezdődött, most pedig megnéztük, hogy meddig tarthat még.
A BMW több mint két évig nem ismerte fel teljes mértékben annak a fékrendszeri hibának a súlyosságát, amely várhatóan közel 1 milliárd eurós költséget jelent majd a vállalatnak. A probléma 2022 júniusában kezdődött, amikor ügyfelek és kereskedők panaszkodni kezdtek a hibás fékekre, de a cég csak nemrég fedezte fel, hogy akár 1,5 millió autót is érinthet a Continental által szállított alkatrész hibája - tudósított a Bloomberg. Meg nem nevezett források szerint a hibás alkatrészeket Magyarországon gyártották.
A BMW kedden lefelé módosította 2024-es pénzügyi előrejelzését, elsősorban műszaki problémák és a kínai piac gyengélkedése miatt. A hírt követően esik a német gyártó részvényárfolyama, és vele együtt más autógyártók részvényei is. Jelentősen esik továbbá a Continental árfolyama, amely problémás termékeket szállított a BMW-nek.
Szintet lép a BMW és a Toyota közötti együttműködés, melynek keretében a két vállalat közösen fejleszt hidrogén üzemanyagcellás járműveket - derült ki a BMW mai sajtótájékoztatóján. A BMW azt tervezi, hogy 2028-ban piacra dobja az első szériában gyártott hidrogén üzemanyagcellás (FCEV) járművét, ezzel további zéró kibocsátású opciót kínálva a vásárlóknak.
A világ a zöldebb energia, a tisztább közlekedés felé halad, bár az oda vezető út szemmel láthatóan egyenetlen. A kezdeti felfutás után az elektromos autók iránti kereslet jelentősen visszaesett, idén csak stagnálnak az eladások az EU-ban, közben viszont az uniós CO2-kibocsátási célkitűzéseknek ugyanúgy meg kell felelniük az autógyártóknak, ami jelentős problémákat szülhet egyes szereplőknél. Leegyszerűsítve arról van szó, hogy a gyártóknak meghatározott határértékek alatt kell tartaniuk flottaszintű kibocsátásukat, különben súlyos bírságokat kapnak – ezzel ösztönzik őket, hogy több tiszta járművet gyártsanak. A kvótákat ráadásul 2025-ben szigorítják, így ennek apropóján a UBS megvizsgálta, hogyan állnak az autógyártók a CO2-kibocsátási célok teljesítésével. Úgy tűnik, hogy a Volkswagen és a Renault van a legnagyobb bajban.
Bő két és fél év alatt nyilvánvalóvá vált: az orosz és ukrán katonák megközelítőleg bármilyen járműre képesek kiegészítő páncélzatot, vagy rakétákat feleszkábálni, arra azonban nem igazán számítottunk, hogy egyszer csak megjelenik a fronton egy 122 mm-es rakétákkal megpakolt ötös BMW.
A BMW bejelentette, hogy világszerte visszahívja az elektromos Mini Cooper SE modelljeit akkumulátor-problémák miatt. A német autógyártó hétfői közleményében részletezte a visszahívás okát és körülményeit.
A Toyota és a BMW 2012 óta működik együtt az üzemanyagcellás járművek terén, most új szintre emelik a partnerséget, tudta meg a Nikkei.
A BMW először vette át a vezetést az európai akkumulátoros elektromos járművek (BEV) piacán, megelőzve az amerikai Teslát is. Friss autóipari elemzésünk itt olvasható.
Jönnek fel az ázsiai, azon belül is a kínai autógyártók, emiatt is szenvednek a nyugati gyártók, erős az árverseny, közben magasak a fejlesztési költségek, mert folyamatos az átállás az elektromos autókra, csakhogy ott meg nem egészen úgy alakul a kereslet, mint amire sok gyártó számított. Nagyjából ez a helyzet idén az autóiparban, a cégek nehéz helyzete pedig a tőzsdei árfolyamokon is jól látszik. Megnéztük, hogy alakul a nyugati autógyártók értékesítése, azon belül is az elektromos autóké, mi történik a bevétellel, profittal, és hogy milyenek a kilátások.
A Volkswagen és a BMW arról számolt be, hogy a kínai eladások visszaesése jelentős hatással volt a második negyedévi nyereségükre, és mindkét német autógyártó figyelmeztetett az EU és Kína közötti kereskedelmi háború lehetséges következményeire, főként ha Peking válaszlépésekről dönt – írja a Financial Times.
Nagyot csökkent a BMW profitja és a kiszállítások terén is visszaesés volt tapasztalható a második negyedévben, ennek hatására pedig adni kezdték a befektetők csütörtökön a BMW részvényeit.
A BMW járművek egyedüli hongkongi importőre csütörtökön bejelentette, hogy mintegy 14 000 ügyfél személyes adatai szivárogtak ki. Az esetet hét nappal azután hozták nyilvánosságra, hogy tájékoztatták a város adatvédelmi felügyelőségét a jogsértésről. Ez több autótulajdonost is felháborított, amiért nem kaptak időben értesítést - írta meg a South China Morning Post.
A BMW kérvényezte, hogy Brüsszel a Kínában gyártott elektromos Minik Európába történő behozatalára alacsonyabb vámokat vessen ki, mivel az ideiglenes uniós szabályozás értelmében jelenleg a legmagasabb vámok vonatkoznak rájuk - mondta egy, az ügyet jól ismerő forrás a Reutersnek.
A BMW német prémium autógyártó közölte: lemondott egy 2 milliárd eurós megrendelést a Northvolt elektromos járművekhez szükséges akkumulátorcelláira.
A büntetővámok évi 1 százalékkal csökkenthetik az ázsiai ország GDP-jét.
Most már tényleg jöhet a hó?
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.