Az amerikai választások után Donald Trump egyértelmű felhatalmazást kapott, és ennek elvileg a piacokra nézve is egyértelmű üzenetet kellene hordoznia. Ennek ellenére még nem ezt látjuk, inkább irány nélküli mozgásokat, ami azt mutatja, hogy van még valami, ami zavarja a piacokat és ez nem független az elnök személyétől.
Az Európai Unió és az eurózóna gazdasági hangulata 2024 harmadik negyedévében alig mozdult el, még most is kifejezetten negatív a Gazdasági Hangulatmutató (Economic Sentiment Indicator – ESI) adatai alapján. A legnagyobb uniós gazdaságok közül Németország továbbra is szenved, ami Magyarország számára is rossz előjel.
Az elmúlt időszakban mindenki biztosra vette, hogy az inflációt legyőztük és már csak a növekedés miatt kell aggódni. Azonban a kínai lazítás, globális kamatcsökkentések és a vártnál jobb amerikai gazdasági teljesítmény miatt elképzelhető, hogy az eddig fennálló narratíva már nem életképes. Vagy mégis? Elképzelhető, hogy a következő időszak a narratívák harcáról fog szólni a tőzsdéken és amíg nincs egyértelmű győztes, addig az irányt sem lehet majd megmondani.
A német kiskereskedelmi szektor üzleti hangulata jelentősen romlott szeptemberben az Ifo gazdaságkutató intézet legfrissebb felmérése szerint. A kiskereskedők borúlátóbbak mind a jelenlegi helyzetet, mind a közeljövő kilátásait illetően, ami a fogyasztói bizonytalanságot tükrözi.
Az olajpiacon az elmúlt időszakban jelentős változások következtek be a befektetői magatartásban. A spekulánsok rekordmértékű fogadásokat kötöttek az olajárak csökkenésére, ami több tényezőre is visszavezettető vissza - közölte a Bloomberg.
Az európai luxusipar részvényei jelentős esést mutatnak a mai kereskedésben, miután elemzők figyelmeztettek a keresleti kilátások romlására, különösen a kínai fogyasztók körében - számolt be a Cnbc.
Jelentős felértékelődési potenciál, figyelemre méltó elemzői optimizmus, hosszú távon nézve rendkívül nyomott árazás és ígéretes profitnövekedési kilátások - mi kell még ahhoz, hogy igazán izgalmas legyen ez a sztori? Mondjuk egy olyan bejelentés a mesterséges intelligenciával kapcsolatban, ami ismét a befektetők fókuszába helyezi a vállalatot... hogy még ez is adott? Nézzük, miről is van szó!
A gyenge kilátások miatt támadni kezdték a shortosok a Wizz Air részvényeit - írja a Bloomberg.
Évek óta fontos téma, hogy hogyan alakul az orosz és a nyugati típusú olaj ára, mivel a Mol egy mentességnek köszönhetően a finomítóiban a mai napig nagyrészt orosz olajat dolgoz fel, és ehhez hosszú időn keresztül jóval olcsóbban jutott hozzá, mint a versenytársak a nyugati olajhoz. Ma viszont egy olyan dolog történt, amire még soha nem volt példa: nemcsak lecsökkent a különbözet, hanem hirtelen jóval drágábbá vált az orosz nyersolaj, mint a nyugati. Ez azért fontos, mert a Mol ez alapján az árkülönbözet alapján fizet adót, ezért akár az a kérdés is felmerülhet, hogy mostantól nem a Mol fizet be az államkasszába, hanem pénzt kap vissza az államtól. Ez persze szürreálisan hangzik, és ahogy az olajpiacon már megszokhattuk, semmi nem olyan egyszerű, mint amilyennek elsőre tűnik: mutatjuk, hogy mit jelent a mai fejlemény a Molnak.
Az év eddigi legrosszabb hetét zárták az amerikai tőzsdék, a zuhanást nem úszták meg a kriptodevizák sem, nagyot esett a bitcoin jegyzése. A pénteki árfolyammozgást követően kulcsfontosságú szintre került a bitcoin, ezért most megnézzük, hogy ezen a szinten érdemes lehet-e már beszállni. Annak is utánajárunk, hogy milyen kulcsszintekre érdemes még figyelni, ha folytatódna a lejtmenet a bitcoinnál.
India legnagyobb vállalata, a Reliance Industries kivár a tőzsdére lépésével - derült ki a cég éves közgyűlésén elhangzottakból.
Ahogy a 2024-es amerikai választások a célegyenesbe érnek, a kriptotársaságok egyre mélyebbre nyúlnak a pénztárcájukban, hogy megpróbálják befolyásolni az eredményeket - írja egy friss kutatásra hivatkozva a CNBC.
Az elmúlt hetekben felerősödtek az amerikai gazdaság hanyatlásáról szóló hangok, a beérkező makroadatok következtében egyre nagyobb valószínűséget tulajdonítanak a piaci szereplők a recessziónak, ami végső soron az egész világgazdaságnak betehet. Ebben a környezetben szólalt meg a nagy megmondásaitól és farkaskiáltásaitól hírhedt Robert Kiyosaki: a legfrissebb X-bejegyzésében azt fejtegette a guru, hogy a mostani zuhanás akár a legnagyobb is lehet az eddigi történelem során, viszont jó hír, hogy "a felkészültek számára" akár kiváló lehetőséget is biztosíthat az összeomlás.
A német gazdaság kilátásai tovább romlanak, ahogy a ZEW gazdaságkutató intézet legfrissebb jelentése szerint augusztusban a befektetői morál drámai mértékben zuhant. Mindez Magyarországnak is fájhat.
Ukrajna közzétette, hogy hány ember távozására számítanak 2024-ben és 2025-ben az országból. A számok nagyon aggasztó jövőt vázolnak fel Kijev számára a jövőben – közölte az Ukrán Nemzeti Bank jelentését a Kyiv Independent.
Az elmúlt három hónapban a fogyasztói hangulat szinte változatlan maradt, derül ki a Michigan Egyetem felméréseiből. A júliusi érték mindössze 1,8 indexponttal volt alacsonyabb a júniusinál, ami statisztikailag jelentéktelen különbségnek számít. Az indexet 66,4 pontra javították az előzetes 66,0 pontról, ami csökkenést jelent az előző havi 68,2 ponthoz képest és nyolc hónapja a legalacsonyabb érték is egyúttal - olvasható az egyetem oldalán.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Az amerikai elnök a CPAC konferencián beszélt.
A fentanil-válságról és az ukrajnai háborúról tartottak megbeszélést.
Erős megosztottságot eredményezett a lépés a tagállamok között.
Sok kérdést vet fel Orbán Viktor miniszterelnök bejelentése.
A „woke” kiadások lefaragása csak elhanyagolható része volt a teljes költségcsökkentésnek.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.