Ez a befektetés az aranynál is nagyobbat robbanhat - Mutatjuk, hogyan lehet beszállni!

Ez a befektetés az aranynál is nagyobbat robbanhat - Mutatjuk, hogyan lehet beszállni!

Aki az arany történelmi csúcsról csúra járó grafikonjára ránézve úgy érzi, hogy lemaradt erről a vonatról, annak van egy jó hírünk: akad egy másik nyersanyag, ami nem elég, hogy hasonlóan reagál a makrogazdasági körülményekre és fenyegetésekre, mint az arany, de széleskörűbb ipari felhasználhatóságának és a zöld átállásban várható kulcsszerepe miatt talán még jobban van pozicionálva egy komoly ralira. Bár az emelkedés már elindult, de az arannyal ellentétben itt még nagyon messze van a történelmi csúcs, ráadásul olyan szintre került most az árfolyam, ahol érdemes résen lenniük a szemfüles befektetőknek.

Visszatért a gazdaságba a koronavírus-válság idején látott súlyos probléma

Visszatért a gazdaságba a koronavírus-válság idején látott súlyos probléma

A COVID-19 világjárvány által okozott ellátási lánc válság hatásai, mint az óceáni hajózási díjak emelkedése és a kikötői leállások, ismét súlyosbítják a globális árufuvarozást. Az azonnali szállítási díjak jelentős növekedése mellett a kikötők zsúfoltsága és az üres konténerek hiánya tovább nehezíti a helyzetet, amit a kereskedelmi forgalom fő szezonja előtti készletek felhalmozása csak fokoz.

Mutatunk egy befektetést, ami nagyobbat robbanhat az aranynál

Mutatunk egy befektetést, ami nagyobbat robbanhat az aranynál

Egyre súlyosabb geopolitikai feszültségek vesznek minket körül, ráadásul az infláció is a vártnál alacsonyabb tempóban csökken: egy ilyen környezetben nem csoda, hogy előtérbe kerültek a menekülőeszközök a befektetéseknél, az arany azonban új történelmi csúcson van már. A csúcsról csúcsra járó nemesfém grafikonjára ránézve könnyen úgy érezheti a puskaport eddig szárazon tartó befektető, hogy erről a vonatról most lemaradt. Van azonban egy jó hírünk: akad itt egy másik menekülőeszköz, amire ugyanúgy (ha nem még jobban) hatnak a geopolitikai és a makrogazdasági tényezők, mint az aranyra, ráadásul a történelmi csúcs is nagyon messze van még.

Vészhelyzetet hirdettek Pakisztánban

Vészhelyzetet hirdettek Pakisztánban

A pakisztáni kormány vészhelyzetet hirdetett ki amiatt, hogy az országban 26 millió iskoláskorú gyerek kimarad az oktatásból, ami a legtöbb a világon - közölte szerdán Sehbaz Sarif pakisztáni miniszterelnök.

Nyomás alatt a Boeing

Nyomás alatt a Boeing

A Boeing repülőgépgyártó ismét nyomás alá került, miután az S&P a héten másodszor is felülvizsgálta és "stabilról" "negatívra" módosította a kilátásokat, amit egy januári kabinpanel-robbanás és a legnépszerűbb repülőgépük gyártásának lassítása, valamint a fokozott termelés bizonytalanságok és vezetőségi változások váltottak ki.

Ha ez bekövetkezik, akkor óriásit fog emelkedni az arany ára

Ha ez bekövetkezik, akkor óriásit fog emelkedni az arany ára

Egy elemző előrejelzése szerint a geopolitikai feszültségek és egyes rendszerszintű tényezők hatására az arany ára egy éven belül elérheti az unciánkénti 2600 dollárt, miután a nemesfém idén már többször is új rekordmagasságokat ért el - írja a CNBC. A szakember felhívta a lehetőségét egy esetleges eseményre, ami ha bekövetkezik, az komoly ralit indíthat el a nemesfémnél. .

Kemény üzenet jött az olajhatalmaktól - Felrobban a benzinár?

Kemény üzenet jött az olajhatalmaktól - Felrobban a benzinár?

Szerdán összeült az OPEC+ miniszteri bizottsága, hogy felülvizsgálják az olajkartell termelésének alakulását - a kibocsátási szinteket nem változtatták meg, de kemény üzenetet küldtek a kvótájuk felett termelő tagországoknak, amire reagálva a hordónkénti 90 dolláros szint fölé ugrott a Brent olaj árfolyama. Ha ez nem lenne elég, a mögöttünk álló hónapokban a fokozódó geopolitikai feszültségeknek köszönhetően is egyre nagyobb a bizonytalanság az olaj piacán - adódik a kérdés, hogy meddig tarthat az áremelkedés, és mit okoz mindez a magyar benzinkutakon?

Kiderült: drágulás jön a kutakon!

Kiderült: drágulás jön a kutakon!

Tovább emelkednek a hazai üzemanyagárak- írja a holtankoljak. A forint rossz teljesítménye mellett az elmúlt hetekben meredeken emelkedett az olajár a növekvő geopolitikai feszültségek közepette, ennek is köszönhető, hogy egyre magasabb jegyzésekkel találkozhatunk a magyar benzinkutakon.

Kilőtt az olaj ára!

Kilőtt az olaj ára!

A Brent nyersolaj határidős jegyzése hordónként 89 dollár fölé emelkedett, ezzel tavaly október vége óta nem látott szintre került a jegyzés a növekvő geopolitikai aggodalmak és a korábban vártnál nagyobb kereslettel kapcsolatos várakozások közepette.

Brutálisan megdrágult az autózás - Mit lehet tenni?

Brutálisan megdrágult az autózás - Mit lehet tenni?

Nincs megállás, a héten kétszer is drágult a benzin ára Magyarországon, ezzel idén már több, mint 12 százalékkal került feljebb a jegyzés. A kilátásokat befolyásoló legfontosabb tényezők az olajár és a forint teljesítménye a dollárral szemben, és bizony mindkét tekintetben a hazai benzinár számára kedvezőtlen folyamatokat láthattunk. Adódik a kérdés: mennyire drága a régióban a magyar benzin, be kell avatkoznia a kormányzatnak? Ha igen, milyen eszközei lehetnek erre?

Nincs semmi rendkívüli ebben a raliban?

Nincs semmi rendkívüli ebben a raliban?

Történelmi szempontból a jelenlegi bikapiac nem olyan kivételes, mondják az HSBC stratégái, akik egyre pozitívabbak az amerikai részvényekkel kapcsolatban - írja a Marketwatch.

Ugrik a gáz ára

Ugrik a gáz ára

Hiába vannak rekordszinten az európai gáztárolók és hiába van vélhetően mögöttünk az elmúlt évtizedek egyik legenyhébb tele, az egyre fokozódó ellátási bizonytalanságok miatt jelentős emelkedést láthatunk a földgáz árában. De pontosan minek köszönhetjük a markáns trendfordulót?

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Valamit tervez a kormány - Mi lesz az OTP-vel?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.