Az elmúlt években hozzászokhattunk, hogy előbb, vagy utóbb, de végül mindig az erős dollár győz. Az év első hónapjaiban nagyon megütötték a zöldhasút, azonban a napokban már az erősödés jeleit látjuk. Nagy kérdés, hogy most kezdődik az új dollárerősödő trend, vagy pedig van más is a háttérben, amiért érdemes messzebbre tekinteni.
Változatlanul hagyta az alapkamatot az amerikai jegybank, azonban a frissített előrejelzése szerint lassabb növekedést és magasabb inflációt vár a jegybank az idei és a következő évre is. Ez még nagyon távol van a stagflációtól, de a lassuló növekedés, emelkedő inflációs kockázatokkal párosulva nem jó hír. Ami viszont talán a legfontosabb, hogy a jegybank hozzányúlt a mennyiségi szigorítási programjához.
A tengerentúli nagy tőzsdei esések után mindenki a tenyerét dörzsöli, hogy mikor vegyen amerikai részvényeket. A vételi szándékokat erősíti, hogy a tengerentúli indexek a 200 napos mozgóátlagnál táncolnak, ami a múltban szép lehetőségeket teremtett. Mi azonban átnéznénk most a technikai képen és egészen máshonnan megközelítve mutatnánk meg, hogy minek kell teljesülnie ahhoz, hogy belehiggyünk a trendszerű amerikai részvénypiaci emelkedésbe.
Nap mint nap egyre több bizonyíték mutatja, hogy Donald Trump amerikai elnök vámintézkedéseinek kaotikus végrehajtása óvatosságra inti az amerikai üzleti szektort - írja a Reuters elemzése. A kiszámíthatatlan vámfenyegetések és a folyamatosan változó kereskedelempolitika negatív hatással van számos iparágra, a vállalatok és a fogyasztók visszafogják költéseiket az alapvető cikkektől kezdve az utazásokig.
Raphael Bostic, az atlantai Federal Reserve Bank elnöke szerint több hónapba is telhet, mire világossá válik, hogy Donald Trump elnök politikája és más tényezők miként befolyásolják a gazdaságot. Bostic szerint a jegybanknak addig kell szigorúnak maradnia, amíg teljes egészében nem ellenőrzik az inflációt.
Mette Frederiksen dán miniszterelnök aggodalmát fejezte ki az Egyesült Államok Ukrajnával kapcsolatos politikája miatt, és kétségbe vonta, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök valóban békét akar - tudósított az Ukrajinszka Pravda.
A legfrissebb adatok szerint életjeleket mutat a magyar kiskereskedelem, tavaly novemberben 0,6 százalékkal nőtt az előző hónaphoz képest a volumen és fix bázison - jelenleg a 2021-hez viszonyítanak a statisztikusok - szintén felfelé mozdult a forgalom. Ez jó hír, azonban a régiós országokhoz mérve, vagy az unió átlagához viszonyítva nem annyira szép a kép.
Az Európai Központi Bank (EKB) várhatóan folytatja a monetáris lazítást 2024-ben, azonban a globális gazdasági és politikai bizonytalanságok miatt óvatosan kell eljárnia - derül ki a pénzintézet két vezető tisztviselőjének nyilatkozatából.
Eddig nagyon jó évük van a bitcoinba fektetőknek: Donald Trump elnökké választását követően új történelmi csúcsra száguldott a legjelentősebb kriptodeviza, már-már karnyújtásnyira van a 100 ezer dolláros álomhatár. Egy ilyen dübörgő bikapiacban jellemzően nem néznek hátra a befektetők, csak előre tekintenek, várják az újabb és újabb csúcsokat és őrült ralikat – pont ilyenkor, pont a hangulat tetőfokán szokott azonban elérkezni a hatalmas zuhanás a bitcoinnál, ami aztán vagy egy életre elveszi a kezdő tréderek kedvét az egész sztoritól, vagy legalábbis évekig kényszerül arra az egyszeri befektető, hogy durván mínuszos pozícióban ücsörögjön. Elemzésünkben egy olyan mutatóval foglalkozunk, ami már most figyelmeztet az érkező korrekcióra, ráadásul egy fontos tanulságot is kínál azzal kapcsolatban, hogy mit érdemes tenni, amikor elindul a lavina a bitcoinnál.
Az amerikai választások után Donald Trump egyértelmű felhatalmazást kapott, és ennek elvileg a piacokra nézve is egyértelmű üzenetet kellene hordoznia. Ennek ellenére még nem ezt látjuk, inkább irány nélküli mozgásokat, ami azt mutatja, hogy van még valami, ami zavarja a piacokat és ez nem független az elnök személyétől.
Az Európai Unió és az eurózóna gazdasági hangulata 2024 harmadik negyedévében alig mozdult el, még most is kifejezetten negatív a Gazdasági Hangulatmutató (Economic Sentiment Indicator – ESI) adatai alapján. A legnagyobb uniós gazdaságok közül Németország továbbra is szenved, ami Magyarország számára is rossz előjel.
Az elmúlt időszakban mindenki biztosra vette, hogy az inflációt legyőztük és már csak a növekedés miatt kell aggódni. Azonban a kínai lazítás, globális kamatcsökkentések és a vártnál jobb amerikai gazdasági teljesítmény miatt elképzelhető, hogy az eddig fennálló narratíva már nem életképes. Vagy mégis? Elképzelhető, hogy a következő időszak a narratívák harcáról fog szólni a tőzsdéken és amíg nincs egyértelmű győztes, addig az irányt sem lehet majd megmondani.
A német kiskereskedelmi szektor üzleti hangulata jelentősen romlott szeptemberben az Ifo gazdaságkutató intézet legfrissebb felmérése szerint. A kiskereskedők borúlátóbbak mind a jelenlegi helyzetet, mind a közeljövő kilátásait illetően, ami a fogyasztói bizonytalanságot tükrözi.
Az olajpiacon az elmúlt időszakban jelentős változások következtek be a befektetői magatartásban. A spekulánsok rekordmértékű fogadásokat kötöttek az olajárak csökkenésére, ami több tényezőre is visszavezettető vissza - közölte a Bloomberg.
Az európai luxusipar részvényei jelentős esést mutatnak a mai kereskedésben, miután elemzők figyelmeztettek a keresleti kilátások romlására, különösen a kínai fogyasztók körében - számolt be a Cnbc.
Jelentős felértékelődési potenciál, figyelemre méltó elemzői optimizmus, hosszú távon nézve rendkívül nyomott árazás és ígéretes profitnövekedési kilátások - mi kell még ahhoz, hogy igazán izgalmas legyen ez a sztori? Mondjuk egy olyan bejelentés a mesterséges intelligenciával kapcsolatban, ami ismét a befektetők fókuszába helyezi a vállalatot... hogy még ez is adott? Nézzük, miről is van szó!
Risk on üzemmódba kapcsoltak a befektetők.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
A hitelezőkkel. Különben indul a kellemetlen szakasz.
Mégis ki kell vonni őket a forgalomból.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.