Joe Biden vasárnap meghozott, visszalépésről szóló döntését követően hat hónapja áll rendelkezésre, hogy megszilárdítsa kormányzása eredményeit. A Financial Times szerint a demokrata elnök különösen két külpolitikai területre fókuszálhat a hátralévő fehér házi ideje alatt: a Közel-Keletre és Ukrajnára. Ráadásul ez az a két konfliktus, melyhez jelentősen megváltozhat az amerikai hozzáállás Donald Trump újbóli megválasztása esetén.
A vírusirtó szoftvereket gyártó orosz Kaspersky Lab július 20-ától befejezi a működését az Egyesült Államokban. A hírt kevesebb mint egy hónappal azután jelentette be a vállalat, hogy a Biden-kormányzat betiltotta a Kaspersky termékeinek értékesítését az országban.
Az európai szövetségesek nyomást gyakorolnak a Biden-kormányzatra, hogy tovább lazítsa az Ukrajnára vonatkozó korlátozásokat az amerikai fegyverek Oroszországon belüli csapásmérésre való felhasználása tekintetében. A jelenlegi politika az USA által biztosított fegyverek használatát ukrán földre és a Harkivtól közvetlenül a határon túli régióra korlátozza. Az Egyesült Államok azonban korábban már engedett Ukrajna fegyverkérelmének, miután kezdetben vonakodott.
Eltörölte az Egyesült Államok a korlátozást, amely tiltotta Ukrajnának, hogy amerikai fegyvereket adjon az Azov ezred nevű nemzeti gárdista alakulatnak – értesült a Washington Post.
Az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) már 2022-ben kiadott egy jelentést, amelyben javasolta a mentolos ízesítésű cigaretták betiltását. Azóta több egészségügyi és dohányzásellenes csoport sürgette a Biden-kormányzatot, hogy szerezzen érvényt ennek, de már több határidőt elmulasztottak, legutóbb most márciusban - írja az ESM kiskereskedelmi szakportál.
Tavaly Joe Biden amerikai elnök kormányzata feldühítette a nagy technológiai vállalatokat (Big Tech cégeket) és egyéb, a személyes adatainkból hasznot húzó cégeket képviselő lobbistákat azzal, hogy elvetette azt a javaslatot, amely az adatvédelem, az online polgári jogok és szabadságjogok, valamint a versenyjogi biztosítékok amerikai szabályozásának csorbítását célozta volna. Most pedig Biden új, az amerikaiak adatvédelméről szóló rendelete rávilágít arra, hogy a lobbistáknak jó okuk volt az akkori felháborodásukra.
A Legfelsőbb Bíróság döntése értelmében Texas államban mostantól letartóztathatnak és akár börtönbe is zárhatják a bevándorlókat az új bevándorlási törvény, az SB4 értelmében - írja a BBC.
Az amerikai választók egyre elégedettebbek a gazdaság állapotával, a javulást azonban nem Joe Biden elnök érdemének tartják - áll a Financial Times és a Michigani Egyetem Stephen M. Ross Üzleti Karának (Michigan Ross) hétfőn bemutatott közös felmérésében.
Távozik a Biden-kormányból Victoria Nuland, az Egyesült Államok ügyvivő külügyminiszter-helyettese, a jelenlegi kormány egyik leghangosabb szószólója Ukrajna ügye mellett – írja az AP.
Egy magas rangú amerikai védelmi minisztériumi forrás kiszivárogtatta, hogy hírszerzési jelentések szerint Oroszország elképesztően nagy összeget, 211 milliárd dollárt költött csapatainak felszerelésére és ellátására az Ukrajnában folyó műveletekhez a háború eddigi két évében. Moszkva jelentős pénzügyi veszteséget is elszenvedett a háborús veszteségeken túl, mivel több mint 10 milliárd dollár értékű fegyvereladást töröltek a partnerországok. Emellett súlyos emberi veszteséget is elszenvedett Moszkva – számolt be a Reuters.
Donald Trump volt elnök pénteken kijelentette, hogy amennyiben novemberben újraválasztják, nem nevezné ki újra Jerome Powellt a Federal Reserve élére. Azzal vádolja a jelenlegi Fed-elnököt, hogy Joe Biden elnök gazdaságpolitikájának megfelelően manipulálja a kamatlábakat.
Nem elég hadat viselni Irán proxierői ellen, itt az idő, hogy az Egyesült Államok az ország területét támadja – írta ki X / Twitter-oldalára Lindsey Graham republikánus szenátor.
A Biden-kormányzat megtorlásra számít a jemeni húszik elleni amerikai-angol légicsapások után - írta a Fox News.
Az iraki miniszterelnök a nyilvános akadékoskodások ellenére magánjelleggel igyekszik megtartani az amerikai csapatokat, a belpolitika és a stratégiai érdekek közötti egyensúlyozással - írta meg a Politico.
Nemrégiben interjút adott Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter az ukrán NV-nek, ahol Donald Trumpról is beszélt, mint a következő lehetséges amerikai elnökről. A kijevi politikus bizakodóan beszélt a jövőről, szerinte nincs mitől tartani Kijevben, még a republikánus jelölt amerikai elnöki győzelme esetén sem – számolt be az Ukrajinszka Pravda.
Miközben a két nagypárt törvényhozói képtelenek konszenzusra jutni Ukrajna további támogatásáról és állítólag már szinte teljesen kimerült az ország támogatására szánt anyagi keret, Joe Biden kormánya újabb fegyvertámogatást jelentett be a megtámadott országnak.
Rendhagyó és rendbontó jelöltekkel állt elő.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Szerintük teljesen fölösleges most pánikolni.
Az Erasmus-ügy megoldása már a jövő évre maradhat.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?