Ahogy azt már a délelőtt kiszivárgó hírekből tudni lehetett, Donald Trump lett az év embere a Time-nál. Az elnökkel készített interjúban az ukrán béke lehetősége is szóba került, ennek során a leendő amerikai elnök erősen kritizálta Oroszország bombázását.
Az Egyesült Államok információi szerint Oroszország a közeljövőben újabb közepes hatótávolságú ballisztikus rakétatámadást tervezhet Ukrajna ellen. A támadáshoz valószínűleg az Oresnyik névre keresztelt új típusú rakétákat vetnék be, válaszul a szerda hajnalban végrehajtott, Taganrog elleni ATACMS-csapásra - írta meg a Bloomberg.
Elismerte az orosz védelmi minisztérium, hogy Ukrajna szerda reggel hat, amerikai gyártmányú ATACMS-rakétával támadott meg egy katonai repülőteret a dél-oroszországi Taganrog városában – írja a Reuters.
Valószínűleg nem egy ukrán fejlesztésű Neptunt, hanem amerikai ATACMS-rakétákat lőttek ki az ukrán katonák Oroszország Taganrog városára – számol be az orosz Baza hírportál.
Az orosz közösségi médiában jelentek meg az első felvételek arról, hogy légicsapás érhette a Krím-félszigeten, Vitinoban található orosz légvédelmi rakétarendszert.
Donald Trump várhatóan elnöki visszatérése és az Egyesült Államok Ukrajnának nyújtott támogatásának potenciális csökkentése jelentős kihívás elé állíthatja Európát. A kontinensnek fel kell készülnie arra, hogy esetleg egyedül kell helytállnia Ukrajna megsegítésében az orosz agresszióval szemben, erre azonban minden forgatókönyv szerint is képtelen lesz - tudósított a Bloomberg.
Az ukrán haderő jelentős csapást mért az orosz légvédelemre azzal, hogy megsemmisítette az Sz-300 és Sz-400 rakétarendszerek kulcsfontosságú, modern radarját. A precíziós támadáshoz amerikai gyártmányú ATACMS rakétákat használtak. Az akció komoly érvágást jelent Moszkva számára, hiszen egyik legfejlettebb légvédelmi rendszerének hatékonyságát áshatja alá - számolt be az Army Recognition elemzésében.
Interjút adott Dmitrij Medvegyev, a korábbi orosz államfő a szaúd-arábiai Al Arabiya TV-nek, amelyben az orosz-ukrán háború legfrissebb fejleményeivel kapcsolatban fejtette ki a véleményét – szemlézte az orosz állami TASZSZ.
A közösségi médiában terjednek a fényképek még egy november 23-án végrehajtott ATACMS-csapásról, amelyre a Kurszk régióban került sor. Az amerikai rakéta Moszkva legjobb légvédelmi rakétarendszerét vette célba.
Felvételek érkeztek az Oroszország elleni ATACMS-rakétatámadásról, amely során Ukrajna egy Kurszk megyei légibázisra csapott le az amerikai fegyverekkel.
Megerősítette az orosz védelmi minisztérium, hogy amerikai gyártmányú ATACMS-rendszerekből kilőtt harcászati ballisztikus rakéták csapódtak be Kurszk megyében. A támadást az ukrán haderő indította, bár Moszkva szerint az Egyesült Államok hadereje is részt vesz az ilyen támadásokban.
Az Egyesült Államok és szövetségesei engedélyezték Ukrajna számára a nyugati gyártmányú nagy hatótávolságú rakéták bevetését orosz területek ellen. És bár az első csapást Belgorodra mérték, a következő célpont egy egészen más régió, Oroszország egyik legfontosabb ütőere lehet - írta meg a The Wall Street Journal.
Ma hajnalban újabb ATACMS típusú nagy hatótávolságú rakétákat lőtt ki az ukrán haderő Oroszország területére: találat érte a Kurszk városa mellett található Halinó / Vosztocsnij repteret.
Az ukrán katonai hírszerzés bejelentette, tud arról az orosz tervről, amely 2045-ig jelzi előre a katonai-politikai helyzet változását a világon, és amelynek része Ukrajna három részre történő felosztása is – írja az Ukrajinszka Pravda. Az ukrán hadsereg jelentős kihívásokkal néz szembe a mozgósítás terén, miközben az ország védelmi képességeinek megerősítésén dolgozik. A Financial Times beszámolója szerint Ukrajna mozgósítási tartaléka 3,7 millió fő, míg a katonai szolgálatra potenciálisan alkalmas, 25 és 60 év közötti férfiak száma 11,1 millió - írta meg a Financial Times. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb híreivel.
Az orosz elnök, Vlagyimir Putyin legutóbbi fenyegető hangvételű beszéde az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság ellen valójában csak retorikai eszköz lehet. Egy vezető amerikai kutatóintézet elemzése szerint a Kreml fenyegetései nem tükrözik a valós szándékokat, és inkább csak a látszat fenntartását szolgálják - tudósított a Sky News.
Csütörtök este újabb mélységi csapást hajthattak végre az ukrán fegyveres erők. A becsorgó felvételek és Telegram-posztok alapján a Kaukázus lábánál fekvő Krasznodár kapott találatot.
A karácsonyi készülődésben jelentős gyengülést és erősödést is láthattunk.
Itthon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatta a legnagyobb izgalmakat.
Németország és az IMF küldte.
Új kabinettel fordulhatnak az új évre.
Folyamatosan mennek előre az oroszok.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?