Meglepő találmánnyal rukkoltak elő: kutatók olyan N95-ös arcmaszkkal kísérleteznek, amely a légzőszelepébe épített érzékelő segítségével képes kimutatni a koronavírus fehérjéjét – írja a NewScientist beszámolójában.
Olaszország és Görögország a nyári turistaszezon előtt enyhít néhány a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos korlátozáson - írja az Euronews.
Az Ipsos friss kutatása szerint a 18 év felettiek 39 százaléka biztos, további 40 százalék valószínűnek tartja a negyedik hullám kialakulását, míg tízből mindössze egy lakos nem lát erre esélyt. Összességében erősödtek a félelmek a két hónappal ezelőtti méréshez képest – számol be róla az Infostart.
Annyira felfutott Delhiben a kórházi ápolásra szoruló betegek száma, hogy már a háromkerekű riksákat is harcra fogták a szállításban – számol be a hírről a Reuters.
Nagymértékben csökkent az eladott öltönyök száma az elmaradt esküvők, szalagavatók és a home office elterjedése miatt, de céges formaruhákból is jóval kevesebb fogy az idén - írja pénteki számában a Világgazdaság.
Csaknem fél év után a Portfolio Csoport első hibrid konferenciája, a Financial and Coprorate IT 2020 bizonyította, hogy rengeteg munkával, figyelemmel, partnereink felkészültségével az új, „vírusos” időkben is lehet konferenciát csinálni. Az első pillanattól kezdve professzionális és teljes biztonságot adó környezetbe érkeztek meg azok a vendégeink, akik helyszíni résztvevőként voltak jelen. A többlépcsős biztonsági folyamatok maximális biztonságot nyújtottak.
Spanyolország bejelentette, hogy minden 6 évnél idősebb gyerek számára kötelező lesz a maszk viselése az iskolákban a szeptemberi iskolakezdéstől. Mindeközben a franciák is szigorítanak.
Egy izraeli ékszerész készíti el a világ legdrágább arcmaszkját, melynek ára 1,5 millió dollár. A maszk megrendelője egy az USA-ban dolgozó kínai üzletember, aki a megrendelésben három kritériumot rögzített. Egyrészt a maszk rendelkezzen N99-es szűrővel ami a nemzetközi szabványoknak megfelel, másrészt készüljön el még az év vége előtt, harmadrészt legyen ez a világ legdrágább maszkja. A maszkot a készítője 18 karátos fehérarannyal borítja be, amin 3600 apró gyémántot helyez majd el. A maszk készítőjével a Bloomberg készített videót:
Mint kiderült, a házilag készített arcmaszkok esetében minimum két réteg kell ahhoz (de jobb a három), hogy megfelelően fel tudja fogni az orrból és szájból jövő víruscseppeket – ezt a Thorax online felületén bemutatott videó is bizonyítja.
A Wizz Air Abu Dhabi, az Egyesült Arab Emírségek legújabb nemzeti légitársasága bejelentette, hogy 2020. október 1-jétől 6 kiemelten várt útvonalat indít Abu-Dzabiból - derül ki a Wizz Air közleményéből.
Rekordszámú, 116 új koronavírus-fertőzöttet jelentettek pénteken Horvátországban, így Vili Beros egészségügy-miniszter közölte, hogy új intézkedéseket hoznak a gyülekezések felülvizsgálatára, szigorítják a horvát határok átlépését a szomszédos országokból érkezők számára, és kötelezővé teszik a maszkok viselését az éttermekben, bárokban és üzletekben.
A Sydneyben lévő New South Wales Egyetem kutatói szerint a ruhából készült arcmaszk jobb, mint a semmi a koronavírus elleni védekezéshez, de nem egyenértékűek az orvosi minősítésű maszkokkal és semmiképp sem ajánlatos azokat egészségügyi dolgozóknak hordani – számol be a hírről a CNN.
A szájat és orrot eltakaró védőmaszk hatásosságát igazolta egy újabb kutatás, amely a Jénában bevezetett kötelező maszkviselés eredményeit vetette össze a többi német tartomány és város adataival. A kutatás eredménye szerint a kötelező maszkviselés 40%-kal tudja csökkenteni az új koronavírus-esetszámok növekedését.
Azt gondolhatnánk, hogy az olyan nagybefektetők, mint a hedge fundok mind jelentős összegekkel szálltak be már a kezdetektől fogva a koronavírus ellen harcot hirdető, szájmaszkokat és kézfertőtlenítőket gyártó cégekbe, de úgy tűnik, egyáltalán nem ez a helyzet. A Reuters gyűjtése szerint a hedge fundok az első negyedévben nem ezeket a cégeket keresték. Aki pedig mégis beszállt a nagyobb cégekbe, inkább vesztett a befektetésen.
Hosszas viták után alakította ki álláspontját az IATA, a nemzetközi légiügyi szövetség, és ennek lényege, hogy azt ajánlja a WHO légiügyi szervezetének: viseljenek maszkot az utasok a repülés során, hogy közben ne kelljen üresen hagyni a középső üléseket – írja a Reuters. Utóbbi lényegében 180 fokos fordulat az IATA korábbi jelzéséhez képest és erős a gyanú, hogy emögött inkább a légitársaságok profit szempontjai húzódnak meg.
Sok ország mellett most már a spanyolok is azon dolgoznak, hogyan tudnák enyhíteni a koronavírus miatt hozott korlátozó intézkedéseket. A miniszterelnök bejelentése szerint a feloldás csak fokozatosan fog működni – írja a CNN.
Már életbe lépett a módosítás.
Az adatok elemzése, értékesítése a cél.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Az orosz–ukrán háború fejleményei miatt.
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.