A hazai nagypapírok közül csak a Richter árfolyama zárt pluszban csütörtökön.
Nagyrészt estek a tőzsdék a mai kereskedésben, a befektetők továbbra is a Donald Trump által belengetett vámok potenciális hatásait értékelték, majd délután érkezett több fontos makroadat az USA-ból, bár ezek nem okoztak meglepetést, így a piaci hatásuk is korlátozott volt. A BUX index is együtt esett az európai piacokkal, bár a tegnapi csúcsdöntés után ma már jelentősen alulteljesítő volt a hazai részvénypiac. Ez elsősorban az OTP-nek volt betudható, hiszen a bankpapír főleg technikai tényezők miatt jelentősen esett a mai kereskedésben, ezzel nemcsak a magyar piacon, de a régiós bankpapírok közül is lefelé lógott ki.
Leányvállalatot alapított az Alteo – derül ki a vállalat BÉT-en publikált közleményéből.
Közzétette harmadik negyedéves gyorsjelentését az Alteo: a szignifikánsan csökkenő energiapiaci árkörnyezetben a társaság idei éve egyelőre nem sikerül olyan jól, mint amit 2023-ban láthattunk, a most lezárt negyedévben azonban mind árbevétel, mind EBITDA tekintetében jelentősen felülteljesítette az összehasonlító időszak eredményeit. A friss számokból arra lehet következtetni, hogy az Alteo eredményessége a mérséklődő energiapiaci ár-környezet ellenére a 2022-es energiaárrobbanás előtti időknél magasabb szinten tud vélhetően stabilizálódni.
A kereskedési idő végére a pénteki záróértékéhez tért vissza a magyar tőzsde, a blue chipek pedig vegyesen teljesítettek.
Mérsékelt eséssel zárt a napot a magyar tőzsde, bár a vezető nyugati indexhez képest még így is felültejesítő volt a hazai benchmark.
A hazai blue chipek felemás képet mutatnak a kereskedési idő felénél, hiszen amíg az OTP és a Magyar Telekom is kisebb pluszban van, addig a Mol és a Richter árfolyama is lejjebb került.
A kereskedési idő felénél továbbra is a Richter teljesít legerősebben a hazai nagypapírok közül.
Az Alteo saját beruházási tapasztalatai alapján az akkumulátoros energiatárolók beruházási/CAPEX-igénye egyetlen év alatt 40%-kal csökkent, és semmi garancia nincs arra, hogy ez itt meg fog állni. Biztos vagyok benne, hogy a napelemekhez hasonló, vagy még annál is nagyobb csökkenés itt is be fog következni - fogalmazott Fekete Csaba a Portfolio Energy Investment Forumon tartott előadásán Az Alteo üzletfejlesztési igazgatója, aki úgy véli, hogy más technológiák nagyon nehezen fognak labdába rúgni, hiszen ez már most is óriási mennyiségben áll rendelkezésre.
Egyre súlyosabb ellentmondásokat szül a magyar villamosenergia-hálózat fenntartásában és az energiatermelésben a KÁT, a rezsicsökkentés és szaldóelszámolás, amelyek nem mindig teszik lehetővé, hogy a termelés és a fogyasztás egy időben találkozzanak egymással. A rendszer rugalmatlansága olyan elképesztő helyzeteket is kialakíthat, mint hogy Paks I. blokkjait kell leszabályozni, a napelemek "lekapcsolása" helyett. A gázfogyasztás is masszívan csökken, bizonyos fogyasztói csoportokban akár a 30%-ot is eléri a visszaesés. A csökkenés a rendszerhasználati díjak növekedését is okozhatná, de mindenképpen tarifafeszültséghez vezet. Tudósítás a Portfolio Energy Investment Forum vezetői panelbeszélgetéséről.
A mai tétova nemzetközi részvénypiaci hangulatban kifejezetten jól teljesített a magyar tőzsde, a hazai blue chipek közül a Richter vezette az emelkedést.
Alapvetően rossz hangulatban telt a mai kereskedés a tőzsdéken, a befektetők kockázatvállalási hajlandóságát továbbra is negatívan befolyásolja a közel-keleti geopolitikai konfliktus eszkalálódása, így Európában ma gyakorlatilag végig esést láttunk ma - ez alól a magyar piac sem tudott kibújni.
A kereskedési idő felélnél mind a négy hazai blue chip árfolyama mínuszban van, az esést a Mol vezeti.
A nemzetközi átlaghoz képest alulteljesített ma a BUX, miután mind a négy hazai nagypapír mínuszban zárt.
Délutánra elkezdett romlani a hangulat tőzsdéken, miután az amerikai piacok nagyobb mínuszba kerültek az inflációs adatok megjelenését követően. A nemzetközi piacokon látott hangulatromlás a magyar tőzsdét is lefelé húzta, de a BUX-nak sikerült minimális emelkedéssel zárnia.
Tovább erősíti jelenlétét a zöldenergia-termelésben és -kereskedelemben a Mol, miután növeli részesedését az Alteóban az Indotek Csoport kiszállásával – derül ki a tőzsde honlapján megjelent közleményből.
Cikkünket folyamatosan frissítjük.
Nem volt semmiféle előjele a mostani kitörésnek.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?