Milliárdos költségvetési csalás miatt emelt vádat a Heves Vármegyei Főügyészség - közölte a szervezet szóvivője csütörtökön az MTI-vel.
Elizabeth Warren és Madeleine Dean amerikai szenátorok levélben fordultak több nagy élelmiszeripari vállalat vezetőjéhez, kifogásolva a zsugorflációt és az alacsony társasági adófizetést. A politikusok szerint ezek a gyakorlatok tisztességtelenek a fogyasztókkal szemben és hozzájárulnak az inflációhoz - számolt be a Bakery and Snacks szakportál.
A Tax Justice Network legfrissebb jelentése szerint a Brit Nemzetközösség tagjai a világ legnagyobb adóparadicsomai. Míg az Egyesült Királyság szigorította saját adószabályait, a globális adóelkerülés elleni ENSZ-tárgyalásokat éppen ők gátolják. A jelentés arra is figyelmeztet, hogy az EU tagállamai, bár hasonló mértékben járulnak hozzá a problémához, de a főszereplői a globális adóelkerülési hálózatoknak. Magyarország azon kevés európai közé tartozik, amelyik egyre inkább adóparadicsommá válik, de még nem éllovasa az uniós rangsornak.
Napjainkban a nemzetközi adózás világa jelentős változáson megy keresztül a GloBE, vagyis a globális minimumadó bevezetésének köszönhetően. Ugyan először még sokára – csak 2026-ban – kell majd adót fizetniük az érintetteknek, de egy kisebb adminisztratív konkrét feladat elvégzésén is túl célszerű megkezdeni a felkészülést!
Az olasz hatóságok nagyszabású adócsalási ügyben indítottak nyomozást, amelynek középpontjában John Elkann, a Stellantis és a Ferrari elnöke, valamint testvérei állnak. Az ügyészség pénteki közleménye szerint öt személytől, köztük Elkanntól, összesen mintegy 75 millió euró értékben foglaltak le pénzt és vagyontárgyakat.
Akkor, amikor a betegek a magas gyógyszerárak miatt életveszélyes késedelmekkel szembesülnek a gyógyszerek beszerzésében, az Investigate Europe által végzett vizsgálat megállapította, hogy a világ 15 legnagyobb gyógyszergyártója több mint 1300 leányvállalatot működtet adóparadicsomokban, miközben az elmúlt öt évben több mint 580 milliárd eurónyi globális nyereséget halmoztak fel. A vizsgálat szerint olyan cégek mentik ki a profitjukat, mint az AstraZeneca, a Sanofi vagy a Bayer, amelyek jelezték, semmi törvénytelent nem követnek el.
A leggazdagabb vállalatok után a legvagyonosabb magánszemélyek adókijátszási gyakorlataira is lesújtana az EU. Az Európai Parlament már aktívan dolgozik egy javaslaton, hogy az unión kívüli országokba folyatott vagyonokat, és az államszövetségen belüli adóparadicsomokba küldött utalásokra is súlyosabb adókat vetnek ki.
Az egész világon súlyos veszteséget okoznak az adóparadicsomok az országok költségvetéseinek. A vállalatok adóelkerülési gyakorlatai dollárszázmilliárdnyi bevételkiesést jelentenek, de a magánszemélyek offshore-vagyonainak kimenekítése is súlyos veszteséget okoz. Magyarország egyrészről adóparadicsom a cégeknek, de a hazai GDP közel 5 százalékát mentették ki a legvagyonosabbak - derül ki a Tax Justice Network friss jelentéséből.
A francia hatóságok 2,5 milliárd euró adóhátralékot akarnak behajtani az ország bankjaitól, mivel a gyanú szerint részt vettek a Cum-Cum néven elhíresült osztalékadó-csalási ügyletekben - közölte Gabriel Attal költségvetési miniszter.
Minden harmadik ember feketén dolgozik az építőiparban - írja a Népszava egy az innovációs tárca foglalkoztatás-felügyeleti főosztályának idén április 26. és május 14. között lefolytatott célvizsgálatára hivatkozva. A munkáltatók sok esetben nem is tudták, hogy közben szigorúbb szankciók léptek érvénybe.
Holtan találták ma reggel John McAfee szoftverfejlesztőt katalán börtönének cellájában; a népszerű McAfee vírusirtó feltalálója feltehetően öngyilkos lett. A szoftverfejlesztő a halála előtti évek során több üzenetet is küldött a nemzetközi közvéleménynek arról, hogy semmiképp nem fogja magát megölni és az Egyesült Államok kormánya tör az életére, amely miatt most szárnyra kaptak az összeesküvés-elméletek.
Egy sokéves folyamat vált valóra kedden este, mert összejött az előzetes alku az uniós tagállamokat tömörítő Tanács és az Európai Parlament tárgyalódelegációja között a 750 millió euró feletti éves globális árbevétellel rendelkező multinacionális cégek adózási transzparenciára kényszerítéséről. A cél az, hogy az adóelkerülést és agresszív adótervezést vissza lehessen szorítani az EU-n belül, illetve az EU által fekete- és szürkelistára tett országok körében. Az ügy magyar szempontból azért is fontos, mert bár nálunk van a legalacsonyabb (9%-os) társasági adó az egész EU-ban, és a tao-rendszer további kedvezményeket is biztosít a külföldi multicégeknek, így elvileg vonzó célpont Magyarország az adótervezés szempontjából, de közben még ezekkel az adottságokkal együtt is veszít a magyar államkassza azzal, hogy az itt megtermelt profitot máshova viszik ki és adózzák le a cégek. Az új szabályozás alapján mindenesetre a figyelem (és más tagállamok nyomása) még inkább ránk irányulhat, hogy a multik itthon mekkora profitot csinálnak és azután mennyit adóznak le itthon, és közben a NAV várhatóan érdemi többlet adóbevételre is szert tesz majd.
Júniusig megszülethet az az uniós jogszabály, amely alapján a nagy multinacionális cégeknek országonkénti bontásban közzé kell tenniük, hogy az EU-n belül, illetve az unión kívüli adóparadicsomokban mennyi nyereséget termelnek, és mennyi adót fizetnek be. Az uniós miniszteri tanács ugyanis február végén felhatalmazást adott az EU soros portugál elnökségének, hogy kezdjen tárgyalásokat az Európai Parlamenttel az adóelkerülés visszaszorítását célzó jogszabály megalkotásáról. A tanácsi szavazás során a magyar kormányzat nem támogatta a szabályozás elfogadását, pedig a nemzetközi szinten versenyképes társaságiadó-rendszere ellenére hazánk a multinacionális cégek profitáthelyezési gyakorlatának vesztesei közé tartozik. 2017-ben például 3,7 milliárd dollárnyi profitot irányítottak át Magyarországról az adóparadicsomok felé, ami közel 700 millió dollárnyi adóbevételtől fosztotta meg a NAV-ot.
A nyáron újabb fokozatba kapcsolt az online számlázás, így már a százmilliomodik online számla is beérkezett az adóhatósághoz - tájékoztatta az MTI-t Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.
Egy új, 3 pillérből álló nagyszabású adócsomagot fogadott el ma az Európai Bizottság azért, hogy visszaszorítsa az adóelkerülést és a tisztességtelen adóversenyt az EU-n belül és kívül, és így a többlet adóbevételekkel áttételesen hozzájáruljon a tagállamok koronavírus-járvány miatt megugró kiadásainak finanszírozásához.
Az Európai Bizottság azt ajánlotta az Európai Unió tagállamainak, hogy ne nyújtsanak pénzügyi támogatást az adózási szempontból nem együttműködő országok és területek uniós jegyzékében szereplő országokhoz kapcsolható vállalkozásoknak - közölte az uniós bizottság kedden.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Az Oszkil nyugati partján folynak a küzdelmek.
Szlovéniában eddig 229 iskola kapott fenyegető üzenetet.
Az Európai Tanács oldalára már felkerült a döntés.
Eséssel indulhat a hét a fontosabb részvénypiacokon.
Elegük lett az X platformból.
Jelentős kifizetések várhatók.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.