Rácz András Facebook-posztjában elemezte a keddi Nova Kahovka-i gátrobbantást, és norvég földrengés-kutatók adatai alapján arra jutott, hogy biztos, hogy az oroszok álltak mögötte.
Rácz András Oroszország-szakértő szerint nem szabad csak Szoledarra figyelni, mert a bahmuti front déli része is fontos. Kiemelte: Bahmuttól délre jó eséllyel beszakadt a front, és ha itt az oroszok tovább tudnak menni, akkor elvághatják a H-32-es utat, ami Bahmut egyik fő utánpótlási vonala.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hétfő esti videóüzenetében kijelentette, hogy a Donyec-medencében zajló harcokban a Wagner-zsoldoshadsereg által indított támadásokat visszaverő ukrán erők kitartása segített az országnak időt nyerni és megerősödni. Ennek ellenére a közösségi médiában terjedő hírek szerint az ukrán fegyveres erők megkezdték Szoledár kiürítését, miután bekerítés fenyegeti az ukrán csapatokat. Szakértők szerint Szoledár és Bahmut elfoglalásával csak nagyon korlátozott stratégiai előnyre tennének szert az oroszok.
Rácz András Oroszország-szakértő Facebook-oldalán osztotta meg Hervé Bléjean tengernagy, az Európai Uniós Katonai Törzsének főigazgatójának a francia nemzetgyűlésben még tavaly november 16-án tett beszámolóját, amely többek között az orosz harci veszteségeket sorolta.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsor első részében Rácz András Oroszország-szakértőt kérdeztük egyebek mellett arról, hogy milyen következményei lehetnek a Lengyelországot ért keddi, két halálos áldozatot követelő rakétatalálatnak. A szakember a műsorban elmondta: az eset felgyorsíthatja a NATO keleti szárnyának megerősítését, a szövetség nem teheti meg, hogy nem reagál a helyzetre. A konkrét támadást tragikus incidensnek nevezte, az ukrán szándékosságot kizárta, ahogy Oroszországét is, szerinte ugyanis az oroszok nem így támadnák meg a NATO-t. Az adás második részében a metaverzum-sztori összeomlásáról beszéltünk Nagy Viktorral, a Portfolio vezető részvényelemzőjével.
Ha valóban ukrán helikopterek hajtották végre az orosz területen lévő olajtároló elleni csapást, akkor az Oroszországnak egy komoly fiaskó - értékelte a péntek reggeli katonai fejleményeket az RTL Klubnak nyilatkozva Rácz András Oroszország-szakértővel, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kutatója, aki ugyanakkor felvetette azt a lehetőséget is, hogy egy orosz hamis zászlós művelet volt.
Már hetek óta tart a háború Ukrajnában, sokakat pedig meglepett az országukat védő ukránok kemény ellenállása az orosz invázióval szemben. A háború végét sok tényező befolyásolja: Putyinnak egy jól eladható győzelemre, Ukrajnának pedig biztonsági garanciákra van szüksége. Úgy tűnik tehát, hogy a hadszíntéri realitás fogja meghatározni a politikai rendezés mikéntjét. Jó esély van azonban arra, hogy a harcok nem terjeszkednek túl Ukrajna határain, egy NATO-val való esetleges konfliktus ugyanis Oroszország számára is katasztrofális következményekkel járna. Hasonló megfontolásból nem valószínű az atomháború kirobbanása sem, noha a nukleáris arzenállal való fenyegetés integráns része az orosz katonai gondolkodásnak. Az orosz-ukrán háború fejleményeiről és a konfliktus rendezésének lehetőségeiről beszélgettünk Rácz András Oroszország-szakértővel, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kutatójával.
Az orosz hadműveletek nyugati irányba haladnak Ukrajna területén, ezért ebből az következik, hogy előbb-utóbb Kárpátalján, tehát magyarlakta településeken is lesznek támadások – hívta fel a figyelmet Rácz András Oroszország-szakértő az ATV Civil a pályán című műsorában.
Oroszország interkontinentális ballisztikus rakétával támadta Ukrajnát.
Az infláció magas,ű drasztikus kamatemelések jöhetnek.
Hiába csökkent a Fed, a hitelkamatok csak emelkednek.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?