A kedvezőtlen külső hatások, köztük a makrogazdasági bizonytalanságok és a geopolitikai feszültségek környezetében is jórészt stabil maradt tavaly a nem teljesítő banki kinnlevőségek (NPL) összege az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) közép- és kelet-európai működési gazdaságaiban a londoni pénzintézet hétfőn bemutatott éves összesítése szerint.
Olaszország fontolgatja annak az állami garanciaprogramnak a szigorítását és egyben a meghosszabbítását, amelynek célja, hogy segítsen a bankoknak leírni a nem teljesítő vagy késedelmes hiteleit – írja a Reuters.
Vezérigazgatót és kelet-európai igazgatót váltott a nemzetközi EOS Csoport.
A koronavírus-járvány ellenére is csökkent tavaly a közép- és kelet-európai gazdaságokban a nem teljesítő banki kinnlevőségek (NPL) összege, elsősorban a masszív kormányzati beavatkozások miatt - közölte hétfőn Londonban az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD). A kimutatás szerint Magyarország azon térségi országok között van, amelyekben a legnagyobb mértékben csökkent a problémás követelésállomány.
Mintegy 600 milliárd forintnyi hiteltörlesztést spórolt meg időlegesen a magyar lakosság tavaly a törlesztési moratóriumnak köszönhetően, ugyanis a lakossági hitelek mintegy 54 százaléka benne maradt a moratóriumban. Mivel már több mint egy éve nem kell törleszteni a hiteleket, a moratórium július 1-jei lejárta azt sejteti, hogy sokaknak lesz ebből pénzügyi nehézségük. A moratórium eddig sok mindent elfedett: jelenleg a lakossági hitelek mindössze 1,8%-a van 90 napon túli késedelemben a bankoknál, ami rég látott és örvendetes mélypontot jelent, de ez akár 10%-ra is könnyen felkúszhat akár már idén. Hogy mit okoz ez a követelések piacán, azzal részletesen foglalkozunk csütörtöki online Lakossági hitelkockázatok & behajtás Meetup 2021 konferenciánkon, még nem késő regisztrálni!
Közzétette a bankok számára a moratóriumban lévő hitelek értékvesztéséről és átstrukturálttá minősítéséről szóló iránymutatását az MNB. A kilenc hónapnál hosszabb ideig a moratóriumban lévő ügyfélhitelek esetében az intézmények egyedileg eltekinthetnek az átstrukturálttá minősítéstől, ha egyértelműen igazolható, hogy az adósnak nincsenek és várhatóan nem is lesznek pénzügyi nehézségei.
A koronavírus-járvány elhatalmasodásának időszakában is csökkent a közép- és kelet-európai gazdaságokban a nem teljesítő banki kinnlevőségek (NPL) összege, bár jövőre már várhatók áthúzódó negatív eszközminőségi hatások - közölte csütörtökön Londonban az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD). A kimutatás szerint a térségi országok közül Magyarországon csökkent a legnagyobb mértékben a problémás követelésállomány.
Javarészt kitisztult mérleggel várják a koronavírus-válság következményeit és a törlesztési moratórium 2020 végi lejártát a magyar bankok. Az NPL-ráták, a követelésvásárlások és a negatív adóslista március végére vonatkozó statisztikái számukra mind kedvező képet mutatnak. A bankoknak és ügyfeleiknek azonban már most készülniük érdemes a moratórium lejártára.
Nagyon visszaeshetnek a kínai kkv-k bevételei a koronavírus miatt, ez pedig nemcsak a GDP-növekedésre, hanem a lakossági és intézményi ügyfelek törlesztőképességére is kihathat. Kína növekedése olyannyira lassulhat, hogy az a kínai hatóságok által lebonyolított stressztesztekben található legrosszabb forgatókönyvet valósíthatja meg - írja a Bloomberg.
A török bankfelügyelet (BDDK) arra kötelezi a török bankokat, hogy 46 milliárdnyi török lírát, tehát mintegy 8,1 milliárd dollárnyi hitelállományt írjanak le nem teljesítő hitelek címszóval idén év végéig, és ehhez megfelelő tartalékot is képezniük kell.
Nyolc éve nem mért mélypontra csökkent a közép- és kelet-európai gazdaságokban a nem teljesítő banki kinnlevőségek (NPL) összege - közölte kedden Londonban az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD). A bank kimutatása szerint Magyarország azon térségi országok között van, amelyekben a legnagyobb mértékben csökkent problémás követelésállomány.
"Rövidlátónak" nevezte az indiai jegybank elnökének döntését az Oxford Economics, aki ismét engedélyezte az ország gyenge helyzetbe lévő bankjainak, hogy hitelezzenek - írja a Bloomberg.
Évekig javult a magyar lakosság fizetésképessége, ez pedig összhangban van a magyar gazdaság növekedésével - hangzott el az Intrum Justitia mai sajtótájékoztatóján. Az infláció miatt enyhe romlik figyelhető meg a fizetésképességben, de még nem biztos, hogy ez egy hosszú távú tendencia kezdete.
4,5%-ra csökkent a 90 napon túl nem teljesítő lakossági hitelek aránya a magyar bankszektorban 2018 végére, ami 2009 eleje óta nem látott mélypontot jelent - mutatják az MNB friss adatai. A bedőlt tartozások jó része valamelyik követelésvásárló céghez került az elmúlt években, kisebb részét pedig a Nemzeti Eszközkezelő programjában engedték el a bankok.
Békebeli szintre, 5% környékére csökkent mára a magyar bankrendszer 90 napon túl nem teljesítő lakossági hiteleinek aránya - mutatják az MNB pénteken közzétett adatai. Csakhogy miközben a bankoknak már csak 300 milliárd forintnyi bedőlt hitellel tartozik a lakosság, négy év alatt ennek csaknem a duplája követelésvásárlókhoz került át. Rajtuk kívül közel 50 ezer elveszített lakástulajdon fémjelzi az éppen tíz éve kezdődött magyar hitelkatasztrófát
Plusz időt kapnak az EKB-tól az eurozóna bankjai arra, hogy céltartalékot képezzenek nem teljesítő hitelállományukra, ha ez az állomány kifejezetten magas - számol be a Reuters.
A halálos áldozatok között van egy család hét tagja is.
Szerintük meg kellene menteni.
Nagy kérdés, hogy Trump képes-e megtörni ezt a ciklust.
A frank menedékdeviza maradhat.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.