Jim Cramer, a CNBC műsorvezetője szerdán úgy fogalmazott, hogy a befektetőknek távol kell maradniuk a Netflix részvényeitől, és más lehetőségeket kell keresniük a streaming-szolgáltatók között.
A Biden-kormányzat szerdán több kínai vállalatot is felvett fel kereskedelmi feketelistájára. A tiltólistára kerültek közül nyolc technológiai vállalatot azért vettek fel, mert állítólag részt vállaltak a kínai hadsereg kvantumszámítási erőfeszítéseiben. Az amerikai tisztviselők régóta panaszkodnak már arra, hogy a kínai vállalatok a hadsereg nevében bizalmas információkat gyűjtenek.
Jim Cramer kedden úgy fogalmazott, hogy a Microsoft részvényeinek közelmúltbeli rossz teljesítménye kedvező helyzetet teremtett a befektetők számára. A "Mad Money" műsorvezetője szerint azonban az embereknek óvatosnak kellene lenniük a Facebookkal kapcsolatban.
Az elmúlt hónapok Kínával kapcsolatos hírei javarészt arról szóltak, hogy a helyi szervek sorra szabályozzák a különböző ágazatokat, legyen itt szó a technológiai szektorról, az ingatlanpiacról, az oktatásról vagy akár a gaming szektorról. Az újabb és újabb intézkedések hatására komoly esést szenvedtek el a vonatkozó vállalatok részvényárfolyamai, az elmúlt néhány nap teljesítménye alapján azonban a tech-óriások szabadesése ha nem is megállni, de legalábbis lelassulni látszik. Érdemes lehet lassan egy fontos kérdést feltenni: vajon akadhatnak most jó befektetési lehetőségek a területen?
A növekvő koronavírus-esetszámok ellenére újabb és újabb csúcsokat döntenek a vezető tengerentúli tőzsdék, egyelőre úgy tűnik, hogy semmi sem tudja útját állni a már régóta dübörgő ralinak. Sorra érkeznek azonban a szakértői felszólalások az egyre esedékesebbnek vélt korrekcióval kapcsolatban, most a Miller Tabak vezető piaci stratégája, Matt Maley osztotta meg vélekedését a helyzettel kapcsolatban.
Jim Cramer, a CNBC megmondóembere szerint a Wall Street spekulatív örömmámora a végéhez közeledik, a tőzsdéken rövidesen elérhetjük a mélypontot és ez lehetőséget adhat majd arra, hogy új pozíciókat nyissanak a befektetők a megütött szektorok vállalatainak részvényeiben. Cramer mindemellett az olajár csökkenésének is megtalálta a pozitív oldalát.
A második negyedéves gyorsjelentési szezon már javában zajlik, és Jim Cramer, a CNBC megmondóembere szerint a nagybankok korai jelentéseiben van valami közös: mind azt vetítik előre, hogy a fogyasztói kiadások hamarosan megugorhatnak.
Annak ellenére, hogy a Dow március eleje óta a legjobb napját produkálta a tegnapi, 1,76 százalékos emelkedésével, Kristina Hooper, az Invesco befektetési cég munkatársa szerint még állhatnak előttünk kifejezetten rossz napok. A CNBC "Trading Nation" című műsorában arra figyelmeztetett Hooper, hogy szerinte a szélesebb piacokon akár 10-15 százalékos korrekció is jöhet - a visszaesés azonban remek vételi pozíciókat jelenthet a szakember szerint.
A CNBC értesülései szerint a bitcoin rövidesen újabb lépést tehet a mainstream elfogadás felé: a NYDIG kripto-letétkezelő cég és a Fidelity National Information Services (FIS) közreműködésével egyes amerikai bankok ügyfelei hamarosan első ízben vásárolhatnak, tarthatnak és adhatnak el bitcoint a meglévő számláikon keresztül, akár nagyon kis összegben is. A FIS egyik felsővezetője szerint ahogy több száz kisebb bank csatlakozik a programhoz, az olyan óriások, mint a JPMorgan Chase és a Bank of America is komoly nyomás alá kerülhetnek, hogy kriptodevizákat kínáljanak lakossági banki ügyfeleiknek.
Világszerte elindultak az oltási programok, látótávolságon belülre érkezett a koronavírus-válságból való kilábalás, javulnak a bevételi kilátások a pandémia által megütött szektorok vállalatainál és az alapkamatok is elkezdtek növekedni. Mindezek tükrében a javuló gazdasági teljesítmény egyik velejárójára, az infláció várható mértékére és a befektetésekre gyakorolt lehetséges hatására figyelmeztetett a CNBC műsorában a veterán tőzsdeguru, Richard Bernstein. Mindezek mellett az örök tech-szkeptikus stratéga azt is elmondta, szerinte hogyan lesz érdemes megjátszani a küszöbön álló kilábalást.
A bankpapírok és a ciklikus vállalatok részvényeinek tegnap látott leszereplése nem lesz hosszú életű, a befektetőknek érdemes kihasználni az ideiglenes visszaesést és bevásárolni – így vélekedett a CNBC megmondóembere, Jim Cramer.
Remek napokat tudhatunk magunk mögött a tengerentúli tőzsdéken, tegnap mindhárom vezető amerikai részvényindex több, mint 1 százalékkal tudott feljebb kerülni, a Dow például 1,57 százalékos szárnyalásával november óta a legjobb teljesítményét produkálta, de a többi index is rekordközelből várhatja a mai piacnyitást. A remek teljesítményt Jim Cramer, a CNBC megmondóembere is kommentálta: a guru szerint kisebb szemléletváltásra lenne szükség a befektetők részéről.
A Canaccord Genuity stratégája a CNBC-n arról beszélt, hogy a részvénypiacok a januári rossz teljesítmény, majd a február eleji felpattanás után jó eséllyel egy kisebb-nagyobb korrekciót élhetnek majd át a közeljövőben. Mindezek ellenére a guru optimista marad, szerinte többek között a globális szinten tapasztalt alacsony kamatkörnyezetnek köszönhetően továbbra is érdemes a tőzsdékre koncentrálni, az esetleges visszaesést pedig újabb vásárlásra kell felhasználni – azt is elárulta a guru, hogy szerinte milyen vállalatok papírjaira érdemes koncentrálni a korrekciónál.
A kötvényhozamok és a jegybanki alapkamatok várhatóan a mostani rekordalacsony szinten maradhatnak még sokáig, így a tőkepiaci szereplők számára egyre inkább csak a részvények maradnak, mint befektetési lehetőség – és ha a kötvényekhez hasonlóan stabil éves hozamot szeretnének elérni a befektetők, akkor az osztalékfizető papírok jó lehetőségnek tűnnek Jim Cramer, a CNBC műsorvezetője szerint.
A Yardeni Research alapítója, Ed Yardeni, a CNBC „Trading Nation” adásában véleményt fogalmazott meg azon befektetők számára, akik már kellemetlenül érzik magukat a hatalmas emelkedés után. A Wall Street egyik legoptimistább befektetője úgy véli, hogy a történelmi csúcson lévő piacok nem túlértékeltek, sőt, a guru további emelkedést vár.
Egyre kedvezőbb vakcinahírek érkeznek a világ különböző pontjairól, körvonalazódnak az amerikai gazdaságélénkítő csomag részletei is: többek között ezek miatt folyt kimondottan jó hangulatban a kereskedés a világ tőzsdéin a mögöttünk álló hónapban, egyre többen vélik felfedezni a láthatáron a koronavírus-válság végét. Ebben a reményteljes környezetben Jim Cramer, a CNBC megmondóembere is megszólalt, összegyűjtötte azokat a részvényeket, amik szerinte az elfojtott kereslet visszatérésével komolyat ralizhatnak a közeljövőben.
Lappangva gyártják az EU új fegyverét az amerikai pénzügyi dominancia ellen.
A tűzszüneti tárgyalások egyelőre megakadtak.
Donald Trump csapata áttörést érhetett el a pattanásig feszült új konfliktusban.
Az ukrán elnök erős kijelentéseket tett vasárnap.
A szállítmányozásban van terület, ahol már 65 százalékos a beszakadás.
A héten kiderül, hogy mekkorák a kezdeti gazdasági károk.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.
Egyre nő a közvetett veszteség, a tejiparban és a sertéságazatban is jelentősek a fennakadások.