Leállt a hivatalosan Grúziához tartozó, de orosz megszállás alatt lévő Abháziában az Enguri vízierőmű, emiatt a teljes régióban megszűnt az áramellátás – írja a The Kyiv Independent.
Abháziában azt követően robbantak ki tüntetések, hogy a szakadár parlament elfogadott egy törvényt, amely elsősorban az oroszoknak kedvezett volna. A demonstráció elérte az egyik célját, a tartomány elnöke lemondott – írja a TASZSZ.
A Georgiától 1992-ben elszakadt miniállam, az "Abház Köztársaság" elnöke szombaton kijelentette: készen áll a tisztségéről való lemondásra és parlamenti választások kiírására, ha az ellenzéki tüntetők elhagyják az általuk az előző napon elfoglalt parlamenti és kormányzati épületeket - jelentették orosz hírügynökségek. Aszlan Bzsanija egyúttal azzal vádolta az ellenzéket, hogy "államcsíny elkövetésére tett kísérletet".
Éjszakára sem oszlott fel a tüntető, és parlamentet elfoglaló tömeg Abháziában. A Ria Novosztyi szerint a szakadár terület elnöke biztonsági tanácsot tartott a helyzet megvitatására.
Tüntetések törtek ki a hivatalosan Grúziához tartozó, de orosz megszállás alatt lévő Abháziában, miután a helyi hatóságok letartóztattak öt ellenzéki aktivistát, akik ellenzik egy Oroszországnak kedvező törvény elfogadását – írja az EuroNews.
Irakli Kobahidze georgiai miniszterelnök kedden arról beszélt egy választási kampánygyűlésen, hogy hamarosan sikerül lebontani minden korlátot Georgia és Abházia között, s a két nép újból egy államban fog élni - közölte az MTI.
Az orosz elnökválasztás demokratikus szavazást megakadályozó körülmények között zajlott, és nem minősíthető törvényesnek, valamint szabadnak és tisztességesnek sem - olvasható a varsói külügyminisztérium honlapján vasárnap este közzétett állásfoglalásban.
Súlyos válsággal néz szembe Abházia, a szinte csak az oroszok által elismert szakadár grúz tartomány; egyszerre sújtja aszály és a kriptobányászok miatt is jelentős áramszünet - írja a Money.pl.
"Abházia létezik és semmiféle szankció sem fogja eltörölni a térképről" - jelentette ki szerdán Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök a Moszkva által elismert, Grúziától (Georgia) elszakadt térségben tett látogatásán. Lukasenka állítása szerint ezt nemrég Vlagyimir Putyin orosz elnökkel megbeszélték és azonosan vélekednek. A terület függetlenségét az ENSZ tagjai közül hivatalosan Oroszország, Nicaragua, Venezuela és Szíria ismeri el. A történtek miatt Grúzia bekérette a fehérorosz nagykövetet a tbiliszi külügyminisztériumba.
Itthon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatja a legnagyobb izgalmakat.
Folyamatosan mennek előre az oroszok.
A karácsonyi készülődésben jelentős gyengülést és erősödést is láttunk már.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
235-re nőtt a sérültek száma.
Terrorizmussal is vádolják.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?