Weiler Péter képeit meglátjuk, és meg is értjük, hiszen rólunk szólnak. Vannak akik saját emlékeikkel vethetik össze a műveket, mások pedig a szülők, nagyszülők elbeszélései, valamint irodalmi és filmes élmények alapján rakhatják össze a képet.
Az aligai festménysorozat központi szereplője Kádár János és az őt körülvevő politikai elit, amelynek tagjai szívesen ütötték el az időt a magyar tengernél, a külvilágtól elzárt Bauhaus-villában. Frappáns képeken jelenik meg ez a belterjes, mendemondákból ismert világ, a főtitkár hol krumplilevest eszik, hol a Liget makettjét szemrevételezi, Fidel Castro pedig kísérleti 3D vetítésen vesz részt.
A pártüdülő falain túl nyaral a nép. A hétköznapi nyaralók dinnyét vagy lángost esznek, járó motorú trabant mellett horgásznak a tó jegén. (Utóbbi motívum a közelmúltból is sokaknak ismerős lehet.) A kontraszt jól érzékelhető, olyan, mintha Aligán két világ létezett volna párhuzamosan.
A két világ ironikus és abszurdba hajló keveredése teszi igazán izgalmassá a tárlatot, amely a nosztalgiázni vágyóknak és a képzőművészet szerelmeseinek egyaránt ajánlható.
Weiler Péter tanulmányait a The Art Institute of Philadelphia-n és az International Business School Budapest-en végezte. 2008-ban jelent meg a Márai-véletlen című regénye. Közéleti performanszairól is ismert.
A kiállítást Gothár Péter nyitja meg szeptember 13-án 19 órakor.
A tárlat a Godot Galériában október 14-éig tekinthető meg.
Szerző: műtárgy.com
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ