Álláshirdetések

Az MNB elemző vagy junior elemző munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot ír ki a Makroprudenciális igazgatóságon
ELEMZŐ vagy JUNIOR ELEMZŐ
munkakör betöltésére.

Az MNB elemző vagy junior elemző munkatársat keres
A Makroprudenciális igazgatóság elemző és döntés-előkészítő munkát végez, működteti az MNB hatáskörébe tartozó sokkellenálló-képességet növelő, valamint anticiklikus, hitelezést befolyásoló szabályozó eszközöket, illetve gondoskodik a megtett intézkedésekkel kapcsolatos utókövetésről. Az igazgatóság folyamatosan monitorozza a legjobb nemzetközi gyakorlatokat és részt vesz a rendszerkockázatok nyomon követését és visszaszorítását szolgáló nemzetközi szervezetek munkájában. Az új munkatárs bekapcsolódik a szakterület operatív és stratégiai tevékenységébe, részt vesz a döntések előkészítésében és képviseli a szakterület véleményét a döntéshozók felé.

Feladatok:
  • Elemzések, döntés-előkészítő anyagok készítése a makroprudenciális intézkedések lehetőségeiről, illetve azok pénzügyi intézmények tevékenységére gyakorolt hatásairól;
  • A makroprudenciális intézkedések utókövetése, visszamérése;
  • Elemzések, döntés-előkészítő anyagok készítése a pénzügyi szektorra vonatkozó; rendszerkockázat szempontjából kiemelt fontosságú szabályozási kérdésekről;
  • Felsővezetők számára tájékoztatók, prezentációk készítése, felsővezetői felkészítés nemzetközi fórumokra;
  • Közreműködés a pénzügyi közvetítőrendszer működését, fejlődését érintő egyéb elemzési projektekben, valamint részvételi lehetőség alkalmazott kutatási projektekben.

Elvárások:
  • Közgazdasági egyetemi végzettség vagy végzős közgazdasági egyetemi hallgató,
  • Magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság, pénzügyi vagy makrogazdasági adatok elemzésében szerzett gyakorlat,
  • Magas szintű szakmai angol nyelvismeret,
  • Jó analitikus, lényeglátó és szintetizáló képesség, strukturált gondolkodás,
  • Önálló munkavégzési és problémamegoldó képesség.
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség,
  • Proaktív szemlélet és jó együttműködési készség,
  • Nagyfokú precizitás és megbízhatóság.

Előnyt jelent:
  • Idősoros, illetve panel ökonometriai ismeretek,
  • Ökonometriai programcsomagok (pl.: Eviews, MATLAB, STATA), adattárház használatában szerzett gyakorlat,
  • Megkezdett vagy befejezett Phd, illetve külföldi egyetemen (CEU-t is beleértve) szerzett mesterfokozat.
  • Kockázatkezelésben szerzett gyakorlat, kockázatkezelői vizsga.
  • Publikációk, tanulmányok, gazdasági cikkek írásában szerzett tapasztalat (ezen irányú tevékenységet kérjük az önéletrajzban részletezni).

Amit kínálunk:
  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör,
  • Pozitív, alkotó, barátságos légkör,
  • Szakmai fejlődési, nemzetközi képzési lehetőségek,
  • Rendszeres publikálási lehetőség,
  • Banki szektorban versenyképes jövedelem.
Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével, illetve a job@mnb.hu email címre küldje el hozzánk 2015. március 12 -ig (a tárgyban tüntesse fel: "makroprudenciális elemző")!
Pályázatát bizalmasan kezeljük!
Kongatják a vészharangot: olyan folyamat zajlik, amely pusztító vírusokat szabadíthat ránk
Díjmentes előadás

Kereskedés a magyar piacon kezdőknek

Minden, amit a hazai parkettre lépés előtt tudni érdemes.

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Infostart.hu Infostart.hu

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.