Üzlet

Hiába indult jól a hét, eséssel zárt a magyar tőzsde

Portfolio
Hétfőn vegyes elmozdulásokat láthattunk az ázsiai tőzsdéken, a vezető indexek többsége emelkedni tudott, a japán tőzsde viszont eladói nyomás alá került, miután kedvezőtlen külkereskedelmi adatok kerültek publikálásra. Európában komolyabb esésekkel indul a hét, késő délutánra azonban mérséklődtek a mínuszok. A magyar tőzsdén érdemi erősödést láthattunk még hétfő reggel, a befektetők vélhetően a Fitch lépésének köszönhetően vették a hazai nagypapírokat. Délutánra viszont elfogyott a lendület, így a BUX eséssel fejezte be a kereskedést.
Megosztás

A Telekom volt a legerősebb

Az erős kezdés után délutánra elfogyott a lendület, így a BUX értéke 0,2 százalékos csökkenéssel fejezte be a kereskedést. A hazai blue chipek közül a Magyar Telekom volt a legerősebb, a távközlési cég árfolyama 1,1 százalékot emelkedett. Az OTP árfolyama 0,4 százalékot erősödött annak ellenére, hogy jelentős céláremelés érkezett. A Credit Suisse a korábbi 6500 forintról 8000 forintra növelte a részvényekre megfogalmazott célárfolyamát. A Mol árfolyama 1,6 százalékot, míg a Richter árfolyama 0,2 százalékot csökkent.


Megosztás

Plusszal nyitott Amerika

Az európai tőzsdéken napközben mérséklődtek a mínuszok (kivéve az olasz tőzsdét, ahol még továbbra is 2 százalék feletti esésnél jár a MIB index), a vezető nyugat-európai tőzsdék már csak fél százalékos csökkenésnél tartanak. Időközben kinyitottak az amerikai tőzsdék is, ahol érsékelt emelkedéseket látni: a Dow 0,2 százalékos, a Nasdaq 0,4 százalékos, az S&P 500 index pedig 0,4 százalékos pluszban jár.
Megosztás

Olcsóbb lesz Ryanairrel utazni

Árcsökkentésekre készül idén a Ryanair, hogy piaci részesedést szerezzen az erős verseny közepette - közölte a légitársaság ma, amikor közzétette éves jelentését. A cég nyeresége több mint 40 százalékkal ugrott meg tavaly, főként az üzemanyagár-csökkenésének köszönhetően, de az idei évre már a profitnövekedés lassulására figyelmeztetett a menedzsment. A terrortámadások megszaporodása sem kedvez a légitársaságoknak.
Megosztás

Kezd veszíteni erejéből a magyar piac

Az európai tőzsdéken kitartanak továbbra is a mínuszok, eközben a magyar piac is kezd elgyengülni. A BUX már csak 0,2 százalékos erősödést mutat. A vezető részvények közül az OTP halad az élen még mindig, 0,9 százalékos plusszal, eközben a Mol már 0,5 százalékos csökkenésnél jár.


Megosztás

Ütik az olasz piacot

Az olasz piac különösen nagy mínusszal kezdte a napot, főleg a pénzügyi szektor szereplői esnek. Az Intesa Sanpaolo több mint 6 százalékos csökkenéssel kezdett, a Banco Popolare Milano pedig 5 százalékot esett.


Megosztás

Ugrik az OTP

Rosszul indul a nap az európai tőzsdéken, a vezető nyugat-európai indexek meredek esésekkel indították a kereskedést, a DAX és a CAC-40 közel 1 százalékos csökkenéssel kezdett. A hazai tőzsde azonban ma is erős, főként az OTP emelkedik a jelentős Credit Suisse-céláremelésnek köszönhetően, a bankpapír árfolyama több mint 2 százalékos pluszba ugrott.


Megosztás

8000 forintot ér az OTP

Jelentős céláremelés érkezett az OTP-re, a Credit Suisse a korábbi 6500 forintról 8000 forintra növelte a részvényekre megfogalmazott célárfolyamát. Az új célár 17 százalékkal magasabb az aktuális tőzsdei árfolyamnál.
Megosztás

Rossz adatra ütik a japán tőzsdét

Rossz adatok jöttek Japánból

A vezető ázsiai részvényindexek többsége emelkedni tudott a hét első kereskedési napján, nagy mozgásokat azonban sehol sem láthattunk, többnyire 0,5 százalék körüli erősödés volt megfigyelhető. A japán tőzsde viszont közel 1 százalékot esett, ezzel látványosan alulteljesített.

A japán piacot lejtőre küldte, hogy a legfrissebb export adatok meglehetősen rosszak lettek. Áprilisban a japán export zsinórban a hetedik hónapja mutatott visszaesést, ami jól mutatja a visszafogottabb globális növekedés és az erősödő jen hatásait. Év/év alapon 10 százalékkal esett vissza az export összértéke, a korábbi hónapban látott 6,8 százalékos csökkenés után. Az elemzők 9,1 százalékos visszaesést vártak, az adat így csalódást okozott.

A hírre a japán jen ismét erősödni kezdett, ami az exportőr cégek árfolyamait is megviselte, a Toyota például 2 százalékot esett.



Rossz adatra ütik a japán tőzsdét

Mire figyeljünk?

Ami a hetet illeti, a befektetőknek nem kell unatkozniuk, Európából több fontos konjunktúramutató érkezik, míg Amerikában a Fed elnökének pénteki beszédére figyelhetünk. Ma is több adatközlés jön, Nyugat-Európából érkeznek feldolgozóipari beszerzésimenedzser indexek, melyek a konjunktúra folyamatok jó indikátorai. Emellett az Európai Bizottság májusi fogyasztói bizalmi felmérése is megjelenik.



Rossz adatra ütik a japán tőzsdét

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a váratlan bejelentés: jön az új állampapír!
Portfolio Gen Z Fest 2025
2025. május 9.
Portfolio AgroFood 2025
2025. május 20.
Portfolio AgroFuture 2025
2025. május 21.
Digital Compliance 2025
2025. május 6.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Díjmentes online előadás

Limit, Stop, vagy Piaci? Megbízások, amikkel nem lősz mellé!

Ismerd meg a tőzsdei megbízások világát, és tanulj meg profin navigálni a piacokon!

Díjmentes online előadás

Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?

Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.

Ez is érdekelhet