A világ járműgyártása az elmúlt években jelentős változásokon ment keresztül és nagy része még előttünk lehet. Melyek a legnagyobb kihívások, amelyek a hazai operációt is alapvetően befolyásolják a következő években? Hogyan látják a szereplők a globális piaci helyzetet és hatását a magyarországi termelésre 2024-ben? Ki milyen lépéseket tesz a versenyképesség fenntartása érdekében nehezített pályán?
09:15 - 09:25
Köszöntő, megnyitó
Előadók:
09:25 - 09:45
People make the difference. The secret source of Plant Kecskemét´s success.
Előadó: Jens Bühler, gyárigazgató, Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.
09:45 - 10:00
Többet kevesebbért – Fenntartható energetikai megoldások
Előadó: Tóth András István, Megoldásértékesítési igazgató, E.ON Hungária Csoport
10:00 - 10:40
Vezetői kerekasztal
A hazai járműipar meghatározó gyártói és nagyvállalati szereplői trendekről, beruházásokról, válságkezelésről, versenyképességről és fejlesztési irányokról
Moderátor: Kilián Csaba, ügyvezető főtitkár, Magyar Gépjárműipari Egyesület
Beszélgetés résztvevői:
10:40 - 11:20
Vezetői kerekasztal
A hazai járműipar meghatározó beszállítói és KKv szereplői trendekről, beruházásokról, válságkezelésről, versenyképességről és fejlesztési irányokról
Moderátor: Kilián Csaba, ügyvezető főtitkár, Magyar Gépjárműipari Egyesület
Beszélgetés résztvevői:
A magas energiaárak jelentős költségoldali versenyképességi hátrányt okoznak a járműgyártásban, így továbbra is égető probléma az energiabeszerzés- és felhasználás optimalizálása, a tudatos energiamenedzsment megvalósítás a napi működésben. De hogyan lehet jól csinálni? Mi szolgálja ki a legjobban a várható hosszú távú energiaigényünket? Egyáltalán tudunk mindent saját energia felhasználásunkról és annak optimalizálási lehetőségeiről?
11:50 - 12:05
Hogy kerül a sárkány, a cápa és a medve az iparba?
Előadó: Nyirő Ferenc, ipari digitalizáció üzletág vezető, Kontron Hungary Kft.
12:05 - 12:20
Új típusú szerződéses konstrukciók az energiapiacon, energiahatékonyság az ipari szereplők szemszögéből
Előadók:
12:20 - 13:00
Panelbeszélgetés: Ki hogyan alakítja át energiabeszerzési- és felhasználási stratégiáját az új kihívásoknak megfelelően?
Moderátor: Bali Gábor, ügyvezető, Energiq Kft.
Beszélgetés résztvevői:
A szuperfejlett technológiák csak akkor bizonyulnak hasznosnak, ha alkalmazásukra a munkavállalók is felkészültek. De hogyan tudjuk ötvözni az elérhető új technológiákat a meglévő humán erőforrással annak érdekében, hogy jobb üzleti eredményeket érjünk el? 2024 dupla kihívása: HR menedzsment és digitalizáció, AI gyakorlati alkalmazása a termelésben.
13:45 - 14:00
Vajon hol leszünk a „robotszendvicsben”? – a robotizáció lehetséges hatásai a munkavállalókra
Előadó: Reményi Zsuzsanna, Nemzetközi ügyfélkapcsolati igazgató, Prohuman
14:00 - 14:45
Panelbeszélgetés: Hogyan készülhet egy vállalat a megváltozott munkavállalói igényekre? Motiváció, technológiai átállás, új generációk kezelése, külföldi munkavállalók bevonása
Moderátor: Reményi Zsuzsanna, Nemzetközi ügyfélkapcsolati igazgató, Prohuman
Beszélgetés résztvevői:
14:45 - 15:00
Brüsszeli forrásból: Technológiai innováció és AI
Előadó: Dászkál János, vezető szakértő, Magyar Fejlesztésösztönző Iroda, nemzeti kapcsolattartó, Digitális Európa Program
15:00 - 15:40
Panelbeszélgetés: Termeléshatékonyság, automatizáció, robotizáció, digitalizáció, AI – ki hogyan csinálja már most és milyen lehetőségeket tartogat?
Moderátor: Rigó Zoltán, SUA Manager, Sheldon Industries Zrt.
Beszélgetés résztvevői:
A fenntartható fejlesztések és zöldítés irányába ható globális lépéskényszer tovább alakítja a világ autóiparát – ki hogyan tud kapcsolódni a trendekhez és hogyan állítható a fenntarthatóság a megtérülés szolgálatába? MIndeközben talán nem túlzást az állítani, hogy Magyarország az akkumulátorgyártásra tette fel a jövőjét, mint az autóipari értéklánc új, megkerülhetetlen elemére - sorban jönnek a bejelentések a különböző beruházásokról. Persze nem minden esetben a közbeszédben gyakran emlegetett akkumulátorgyárakról van szó, hanem sokszor az iparág beszállítóiról, amelyek adott esetben az autóipari elektromos átállásra reagálnak az akkumulátoripar kiszolgálásával. Milyen kihívásokkal, lehetőségekkel és kockázatokkal néz szembe Magyarország, amikor erre az útra lép?
14:00 - 14:15
Biodiverzitás egy ipari területen
Előadó: Éliás Péter, vezető, Környezetmenedzsment, Audi Hungaria Zrt.
14:15 - 15:10
Panelbeszélgetés: Elektromobilitás, gyártászöldítés, biodiverzitás, fenntartható ellátási láncok, ESG – hogyan jelenik meg a járműiparban? Lehetőségek és jó gyakorlatok
Moderátor: Rózsa Tamás, ügyvezető igazgató, Top Tier Consultants
Beszélgetés résztvevői:
15:10 - 15:40
Panelbeszélgetés: A hazai akkumulátorgyártás aktualitásai
Moderátor: Dr. Horváth Roland, igazgató, Adó- és jogi tanácsadás, Deloitte Zrt.
Beszélgetés résztvevői:
Komoly figyelmet érdemlő trend a hadiipar fellendülése is. Melyek a magyar hadiipar fejlesztésével kapcsolatos tervek? Milyen hatást gyakorol a magyar gazdaság szerkezetére, az ellátási láncokra? Milyen követelményeket támaszt és milyen lehetőségeket nyit a hazai gyártók, beszállítók előtt?
16:00 - 16:15
Az N7 Holding szerepe az hazai védelmi iparban.
Előadó: Dr. Stukovszky Tamás, stratégiai igazgató, N7Holding Zrt.
16:15 - 17:00
Hadiipari kerekasztal: Kutatás, fejlesztés és gyártás egy konfliktusokkal teli világban – kapcsolódási pontok a járműipar számára
Moderátor: Pomázi Gyula, innováció hasznosítási szakértő
Beszélgetés résztvevői:
Maradjanak velünk a szakmai programok után is és koccintsunk együtt az állófogadáson! A jó hangulatot gourmet falatokkal és színes ital kínálattal fogjuk segíteni. Várjuk Önöket szeretettel!
KIZÁRÓLAG REGISZTRÁLT RÉSZTVEVŐINK SZÁMÁRA ELÉRHETŐ!
A konferencia második napján több közeli helyszínen biztosítunk gyárlátogatási lehetőséget buszos transzferrel.
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a helyszínek vis maior esetén a programváltoztatás- vagy lemondás jogát fenntartják.
Helyszínek:
►DUVENBECK IMMO Logisztikai Kft.
►ElringKlinger Hungary Kft.
Az ElringKlinger Hungary Kft. kiemelt autóipari alkatrészszállító partnere a magyar és európai OEM és TIER1-es vállalatoknak. Akit érdekel a korszerű autóipari alkatrészgyártás, jöjjön el és nézze meg, hogyan működik a robotizált automata gyártórendszer nagy sorozatban gyártott hidegen alakított fém, illetve műanyag alkatrészgyártásban. Az elmúlt években újabb, az elektrifikációt szolgáló beruházásokat hajtottunk végre, hogy az akkumulátor rendszerek alkatrészeit hatékonyan tudjuk előállítani. A LEAN alapelvek alapján optimalizáljuk a tevékenységünket a minőség és hatékonyság folyamatos fejlesztésével az ICE és egyre nagyobb volumenben elektromos hajtású járművekhez.
►Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft.
A Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. kiemelkedő autóipari haszongépjármű alkatrészgyártó partner a magyar és európai OEM és TIER1-es vállalatoknak.
Ha érdekli a modern autóipari alkatrészgyártás, csatlakozzon hozzánk, és tekintse meg, hogyan működik nagy sorozatban gyártott fékrendszerek és hozzájuk kapcsolódó alkatrészeinek gyártása. LEAN alapelveink mentén optimalizáljuk tevékenységeinket, folyamatosan fejlesztve minőségünket és hatékonyságunkat, hogy megfeleljünk a változó autóipari kihívásoknak és az egyre növekvő elektromos járművek iránti igényeknek. A látogatás során lehetőség nyílik arra is, hogy találkozzanak gyártásunk szakértőivel, akik szívesen válaszolnak kérdéseikre és bemutatják Önöknek vállalatunk értékeit és elkötelezettségét az innováció, minőség és fenntarthatóság terén.
Látogasson el és tapasztalja meg, hogyan formáljuk a jövő autóiparát!
► Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.
A Mercedes-Benz gyár több mint egy évtizede van jelen Magyarországon, s a kezdetektől fogva nagyszerű tapasztalatokra tett szert Kecskeméten.
A vállallat 2022-ben jelentős gyárbővítést jelentett be, amely jelenleg is zajlik. A gyárban négy Mercedes-Benz modellt gyártanak – a kizárólag Kecskeméten gyártott CLA és CLA Shooting Brake-et, valamint a Mercedes-Benz A-osztályt és az EQB-t, mely az első Magyarországon – sorozatban - gyártott tisztán elektromos autó.
A Járműipari konferencia 2024 keretében tett gyárlátogatás alkalmával a vendégek az összeszerelő üzemet tekinthetik meg. A folyamatot végig követve részesei lehetnek annak, ahogy a gyártósorról a kész autók saját kerekükön gördülnek le, hogy elinduljanak leendő tulajdonosukhoz a világ minden tájára.
„Felhívjuk figyelmét, hogy a látogatást – legkésőbb 24 órával a tervezett időpont előtt is – lemondhatjuk, amennyiben annak kivitelezése a megadott időpontban mégsem lehetséges. A lemondással felmerült esetleges költségekért, károkért az MBMH felelősséget nem vállal. Köszönjük szíves megértését!”
A gyárlátogatás részvétel regisztrációhoz között. Helyét kizárólag akkor tudja lefoglalni, ha már rendelkezik belépőjeggyel a rendezvényre.
Társszervező
Super Gold támogató
Kiemelt szakmai partner
Gold támogató
Silver támogató
Silver/Expert támogató
Coffee Lounge támogató
Szakmai partner
Hivatalos autókölcsönző partner
A rendezvény karbonsemlegességéért felel
A borkínálat támogatója
Szervezés, lebonyolítás, információk
Szponzorációs lehetőségek
Tartalmi és szervezési kérdésekben