ne maradjon le legújabb zöld konferenciánkról, regisztráljon még ma!
Az ESG-törvény elhozta, hogy a legtöbb már nemcsak közérdeklődésre számot tartó nagyvállalat Magyarországon is újabb szempontoknak feleljen meg, értelmezze és kezelje a környezeti és társadalmi kockázatait, jobban átlássa a működésének, a folyamatainak az externáliáit. Az ESG-beszámoló, a fenntarthatósági jelentés a hazai szabályozásban, míg az EU Taxonómia, a CBAM, vagy a CSDDD a külföldi szabályozótól hoznak újfajta elvárásokat. Az ESG most már nem egy üres mozaikszó, hanem egy komplex rendszer, ami egy mély átvilágításra ösztönöz minden cégvezetőt. Ugyanakkor kettősség is jellemzi az ESG világát: a szabályok és a partnerségi nyomás egyre több vállalatot elér, miközben az üzleti világ egy része még nem állt rá erre az útra, egy másik részük pedig pont a kötelezettségekig teljesít, és nem tovább. A kettősség kontinensek között is fennáll, Európa szigorítana, míg az Egyesült Államokban ez korántsem egyértelmű - így kell 2025-ben a nemzetközi színtéren tevékenykedő vállalatoknak és beszállítóiknak, partnereiknek helytállni. ESG-kritériumok a finanszírozásban, kockázatkezelés gyakorlatban és a beszámolóban, minősítések és befektetői hozzáállás, szabálykövetés és elvárások, kettősség kezelése - ezekről szól a konferencia első szekciója.
09:00 - 09:05
09:05 - 09:25
A 2025-ös kilátások: a zöld gazdaság jövője a globális átalakulások sodrában
09:25 - 10:15
Trump-hatás Európában: Jöhetnek a viharok a klímapolitikában, a zöld befektetésekben és a pénzügyi piacokon?
Moderátor: Móró Tamás, vezető stratéga, Concorde Értékpapír Zrt.
Beszélgetés résztvevői:
Hogyan? - Ez a fő kérdése a konferencia délelőttjének. Vállalatok, tanácsadók, piaci szereplők tapasztalatainak a megosztásáról szól a II. szekció. Az adatgyűjtésről, a közvetett kibocsátások méréséről, a beszállítókkal, partnerekkel való kommunikációról, a nagyvállalatok megoldandó kihívásairól, a megfelelés előtt álló vállalatok előkészületeiről. Hogyan lehet jobban, hatékonyabban beszámolni a fenntarthatósági eredményekről? Hogyan lehet gyorsítani az átállást? Mik a tipikus hibák, hogyan lehet elkerülni ezeket az elsők tapasztalatait felhasználva?
10:50 - 11:05
Az ESG-törvény tapasztalatai első kézből
Előadó: Molnár Csaba Gábor, ESG vezető, Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága
11:05 - 11:25
ESG-kockázatok mérése és meghatározása
11:25 - 11:55
Nehezebb feladatok - Így építsd fel a cég „S” lábát!
Moderátor: Fertetics Mandy, ügyvezető, fenntarthatósági vezető, Alternate Consulting, MVÜK
Beszélgetés résztvevői:
11:55 - 12:25
ESG-kritériumok a finanszírozásban – Min múlik a forrásszerzés?
Moderátor: Schmidt Ákos, ügyvezető igazgató, Credit Management Group
Beszélgetés résztvevői:
12:25 - 12:50
ESG-beszámoló és fenntarthatósági jelentés – Hogyan kerüljük el a hibákat?
Beszélgetés résztvevői:
KIZÁRÓLAG REGISZTRÁLT RÉSZTVEVŐINK SZÁMÁRA ELÉRHETŐ!
Az ebédszünet mellett és közben egy előzetes regisztrációhoz kötött brainstorming és networking eseményt szervezünk, ahol a résztvevők meglátásai, véleménye kerül főszerepbe. Különböző témákhoz, tematikus asztalokhoz csatlakozhatnak a konferencia résztvevői - ahol asztalvezető szakértőink segítségével járják körbe a legfontosabb kérdéseket. Eljött az ideje a közös gondolkozásnak, a partnerségek kialakításának!
1. asztal: A társadalmi szempontok (S) jelentősége a hatékony és igazságos vállalatoknál
Asztalvezető: Nagy Gréta, Dandelion Group, ügyvezető
Hogyan legyen stratégia az ad hoc programokból?
Ki képezze a munkavállalókat?
Kinek a felelőssége a munkavállalók fizikai és lelki egészsége?
Miért most foglalkozzunk vele (amikor máshol is szorít a cipő)?
2. asztal: Az ESG több, mint pipa - de hogy ne legyen hátrány?
Asztalvezető: Tomaj Zsófia, Vantage Point, ügyvezető
A fenntarthatósági jelentés és ESG beszámoló írása fáj és drága. Nem egyértelmű kinek, mit kell csinálni. Gondoljunk bele, hogy ezzel a folyamattal még elégedettek is lehetnénk. Ettől a tematikus asztaltól egy ESG roadmap checklisttel távozhattok. Osszuk meg tapasztalatainkat és készítsünk el ezt a listát közösen!
3. asztal: Gondolkodjunk ökoszisztémában, kiterjesztett valóságban!
Asztalvezető: Remete Tibor, Super Channel, stratégiai és kreatív igazgató
regeneratív business
hálózati superpower
szereplők egymásrautaltsága a fenntarthatóságban (interdependence)
kíváncsiság - felfedezés - megosztás - bizalom - partnerség - impact
A körasztalos beszélgetés előzetes regisztrációhoz között. Helyét kizárólag akkor tudja lefoglalni, ha már rendelkezik belépőjeggyel a rendezvényre. A fennmaradó helyek függvényében, illetve lemondás esetén a helyszínen is lehetőséget biztosítunk regisztrálni az asztalokhoz. Egy-egy körasztalhoz maximum 8 fő csatlakozását várjuk.
A zöld út keresésekor a legtöbben az egyszerű megoldásokkal kezdenek, rövid-, vagy középtávú beruházásokat eszközölnek az energiahatékonyság, a mobilitás területein vagy éppen kihasználják a digitalizáció adta előnyöket. A III. szekció azokról a meglévő gyakorlatokról szól, amelyek már tanúbizonyságot tettek arról, hogy miként segítik a karbonkibocsátások csökkentését, a zöld átállásban való előrelépést, a társadalmi fenntarthatóság előmozdítását. Térképezzük fel együtt az átállás lehetőségeit, a bevett gyakorlatokat!
14:10 - 14:25
Esettanulmány 1.
14:25 - 14:40
Esettanulmány 2.
14:40 - 15:25
Használjuk a jól bevált eszközöket – Zöld átállás a gyakorlatban
Beszélgetés résztvevői:
Egy bizonyos pont után nem olyan egyszerű a már csökkentett kibocsátást tovább redukálni. Az sem magától érthetődő, hogy a korábban látványos eredményeket hozó zöld projektek után az igazán hosszú távra szóló, jellemzően magas költségű beruházásokat hajtsuk végre. A konferencia IV. szekciója a haladó szintről szól, a 2050-es célok megvalósítási üteméről, a felkészülési idő fontosságáról, a tervezés hasznosságáról, a nettó zéró célok stratégiai szintre való emeléséről, és a partnerségek kialakításának szükségességéről, ami az egyik legnehezebb tényező, ugyanakkor a teljes ellátási láncolat zöldítéséhez elengedhetetlen követelmény.
15:50 - 16:10
Esettanulmány 3.
Előadók:
16:10 - 16:50
Cél a nettó zéró – Roadmap és stratégiaépítés
Beszélgetés résztvevői:
Kiemelt szakmai partner
Silver/Expert támogató
Szakmai partner
Médiapartner
Hivatalos autókölcsönző partner
Szervezés, lebonyolítás, információk
Szponzorációs lehetőségek
Tartalmi és szervezési kérdésekben