Kiderül végre, hogy mennyivel keresel kevesebbet (x)
Prémium

Kiderül végre, hogy mennyivel keresel kevesebbet (x)

PR cikk
Magyarországnak fel kell készülnie a bértranszparencia bevezetésére.

Egy uniós irányelv értelmében 2027-től minden legalább 150 főt foglalkoztató munkáltatónak kötelező lesz jelentést készítenie a nemek közötti bérszakadékra mutató adatairól.

Nem függetlenül a közelgő változásoktól, az elmúlt években egyre több céget kezdett el foglalkoztatni a nemek közötti bérszakadék problémája, így a HR rendezvények egyik meghatározó témájává vált az irányelv és annak adaptálása. Az Amnesty Magyarországnál évek óta dolgozunk a bértranszparencia eszközével a nemek közötti munkahelyi egyenlőség megteremtéséért, aminek keretében egy komplex programot dolgoztunk ki a munkáltatóknak és munkavállalóknak.

Célunk, hogy felhívjuk a figyelmet arra, hogy a nők még mindig átlagosan 17,5%-kal kevesebbet keresnek, mint a férfiak, ami súlyos gazdasági kiszolgáltatottsághoz vezet, és azonnali megoldást igényel. A probléma felszámolására az elmúlt években jó gyakorlatokat, kutatásokat és gyakorlati tapasztalatokat integrálva egy több komponensű programot alakítottunk ki a cégek számára.

A munkáltatók szerepe mellett azt is fontos látni, hogy a céges szabályzatok megfelelő alkalmazásához elengedhetetlen, hogy a munkavállalók is nyitottak legyenek azok bevezetésére, legyen szó akár a teljesítményértékelési, béremelési, előléptetési vagy a mindennapi munkahelyi kultúrát meghatározó lépésekről. Pontosan ezért az általunk kialakított módszertan párhuzamosan épít a cég vezetésére, a csapatvezetőkre és a munkavállalók szélesebb körére. Segítjük a munkáltatókat abban, hogy kutatások keretében feltérképezzék a problémát, és konzultációk során adunk tanácsot a problémák kezeléséhez. Ezenfelül csapatvezetőknek és középvezetőknek Lépéselőny tréningünkön keresztül a szemléletformálás érdekében konkrét példákon keresztül mutatunk rá a mindennapokban megjelenő akadályokra, illetve az azok felszámolásához használható eszközökre. Online képzéseink során pedig több száz munkavállaló kaphat egyszerre a hétköznapokban alkalmazható jó gyakorlatokra példákat.

Legújabb cégeknek készített anyagunkban azokhoz a munkáltatókhoz szólunk, akik valódi lépéseket szeretnének tenni a nemek közötti munkahelyi egyenlőség megvalósítása érdekében. Az irányelv hatékony adaptálásáról szóló ajánlásunk konkrét gyakorlatokon keresztül mutat rá arra, hogy mire van szükség a jelentési kötelezettség, a tájékoztatás, jogorvoslat, képzések és nemi esélyegyenlőségi stratégia kialakításának tekintetében.

Ahhoz, hogy felszámoljuk a nemek közötti bérszakadékot. Először őszintén szembe kell néznünk a problémával, majd valódi lépéseket kell tennünk az olyan munkahelyekért, ahol a biztonság, az egyenlő lehetőségek és a transzparencia mindenki számára magától értetődő.

Szerző: Csernus Fanni, az Amnesty International Magyarország nemek közötti egyenlőséggel foglalkozó szakértője

(x)

Kiszámoló

Jövedelmező a vállalkozásod?

A mai tanácsadáson szintén szóba került, hogy sok vállalkozó elfelejti beárazni a saját tulajdonában lévő eszközök úgynevezett alternatíva költségét (kiadhatnám másnak is a saját üzl

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Olyan történt a dollárral, ami a forint sorsára is hatással van
Portfolio Gen Z Fest 2025
2025. május 9.
Portfolio AgroFood 2025
2025. május 20.
Portfolio AgroFuture 2025
2025. május 21.
Digital Compliance 2025
2025. május 6.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Díjmentes online előadás

Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?

Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.

Ez is érdekelhet