- Létrejöhetnek az eddig legfeljebb sci-fiben elképzelt robot-ember barátságok és házasságok?
- Kifogy a világ éléskamrája 2050-re?
- Lehet, hogy az emberiség nem is pusztítja a Föld élővilágát, hanem éppen, hogy gazdagítja?
Csak néhány azon felvetések közül, amik garantáltan felkavarnak, elgondolkodtatnak és emlékezetesek maradnak.
A programban egymás mellett sorakoznak a tudomány, a technológia, az üzleti, kulturális és politikai szféra nagy nevei: itt lesz az Interstellar és a Dunkirk Oscar-díjra jelölt látványtervezője, Nathan Crowley, a tech titánokkal szembeszálló EU biztos,Margrethe Vestager, a sci-fi irodalom szupersztárja, Ted Chiang és Sophia, aki humanoid robotként elsőként kapott állampolgárságot.
Budapestre érkezik többek között Antonio García Martínez, a Facebook egykori topmenedzsere, aki pengeéles és bevállalós cikkeiben és a Chaos Monkeys című bestsellerében megmutatja a Szilícium-völgy korántsem idilli és inspiráló arcát; David OReilly, a 3D animációt és videójátékok vizuális világát feje tetejére állító, többszörös díjnyertes művész. Hatalmas várakozás övezi továbbá az éhezés és ételpazarlás ellen küzdő három Michelin-csillagos séf, Massimo Bottura előadását, akárcsak Jacquelline Fuller, a Google alelnökének, világcég jótékonysági szervezete vezetőjének bemutatkozását.
A rendezvény sztárelőadója pedig az a Peter Thiel lesz, aki a PayPal társalapítója, a világ egyik legsikeresebb vállalkozója és befektetője.
Tehetség, kreativitás és innováció a nulladik napon: Mastermind SessionsA fesztivál nulladik napján, május 31-én a jövő cégei és munkavállalói kerülnek fókuszba. Ekkor debütál a Brain Bar speciálisan cégeket, startupokat, vállalkozásokat célzó újszerű, jövőt formáló workshop sorozata, a Mastermind Sessions. Itthon szokatlan megközelítésben, külön erre az alkalomra kidolgozott módszertannal készítik fel inspiráló Brain Bar előadók és profi trénerek a résztvevőket arra, hogyan fordíthatják le a jövőt formáló trendeket és üzleti sikertörténeteket saját iparágukra és innovációs folyamataikra. A Brain Bar küldetését stratégiai partnerként az idei évben is meghatározó vállaltok segítik: a fesztivál főtámogatója a Magyar Telekom, a KPMG, a BMW és a MOL.
A jövő újítói egy helyen: Future Jobs
Szintén május 31-én startol a Brain Bar rendhagyó karrier rendezvénye, a Future Jobs. Szemben a hagyományos állásbörzékkel az érdeklődők ötven válogatott, kifejezetten a jövő kihívásaira válaszoló- modern technológiához, kommunikációs és stratégiai tervezéshez, adatelemzéshez, marketinghez, dizájnhoz kötődő- állásokat hirdetnek meg, amelyeket az esemény zárásáig be is töltenek. A cél nem csupán a tehetség felkutatása, hanem annak kibontakoztatása, megtartása- vagyis a karrierbörze egyben tehetségbörze is, amelyet a szervezők kötetlen beszélgetésekkel, networking lehetőséggel és előadásokkal támogatnak.
A Brain Baron a diákok a VIP-k
A teljes program bejelentésével egyidőben elindult a regisztráció a diákok és tanárok számára, akik 2018-ban kétezren vehetnek részt ingyenesen a Brain Baron. A Brain Bar a hazai fesztiválok közül elsőként vállalta, hogy a VIP-listát megszünteti: 2015-ös alapítása óta itt a diákok és pedagógusok a VIP-k.
(x)