Adam Hart az október 18-án megrendezésre kerülő 2. Közép-Európai Vállalatfinanszírozási és Kockázati Tőke Konferenciánk előadója lesz.
Nem azt emelném ki, hogy jobb alternatívát nyújt. Az AIM-re történő bevezetés elsődleges előnye lényeges jelentősebb likviditást tud biztosítani a maga szélesebb és szofisztikáltabb befektetői hátterével. London az európai tőkepiacok likviditásának központja, mely a nemzetközi fókusszal rendelkező közép-európai vállalatok számára is komoly lehetőségeket kínál tőkepiaci oldalon.
Úgy gondolja, hogy kedvezőbb árazás érhető el egy AIM bevezetéssel a közép-európai vállalatok számára mint a hazai piacon?
Az árazás sokkal inkább művészet mint közgazdasági tudomány napjainkban... az árazási kérdésekről nem lehet általánosságban beszélni, csupán egyedi eseteket érdemes vizsgálni. Londonban az árazás ma jellemzően szektoron belüli összehasonlításokra alapozódik.
Az AIM-en aktív intézményi befektetők széles köre (befektetési alapok, nyugdíj alapok, biztosítok stb.) összességében 10 mrd GBP (3,660 mrd Ft) invesztálható vagyon áll rendelkezésre. Az árazási előny elsősorban a jobb likviditásból keletkezik, de az árazási prémium kérdése elsősorban a saját szektortársaknál jobb növekedési perspektívákkal áll összefüggésben.
Mely elsődleges követelményeket nevezné meg egy sikeres AIM bevezetéshez?
Erős menedzsment, jó növekedési sztori, stabil corporate governance... bővebben a konferencián.
** ** **
A közelmúlt sikertörténeteiről, az AIM által nyújtotta lehetőségekről, egy magyar közép-vállalat sikeres bevezetéséhez szükséges feltételrendszerről, a várható előnyökről, az AIM befektetőinek elvárásairól Adam Hart részletesen fog beszélni a az október 18-án megrendezésre kerülő 2. Közép-Európai Vállalatfinanszírozási és Kockázati Tőke Konferenciánkon.