Ez a bejegyzés egy percről percre cikk része. Vissza a cikkre
Megosztás

Kemény tárgyalások indulhatnak – Híreink a vámháborúról kedden

Kína határozottan elutasította az Egyesült Államok "zsarolását" a Donald Trump amerikai elnök által kirobbantott globális kereskedelmi háborúban, az EU ellenvámokkal készül tárgyalóasztalhoz ülni, Japán és Pakisztán szintén tárgyalna.

Trump szerint a vámok – minimum 10% minden amerikai importra, egyes célzott termékekre akár 50% – segítenek az Egyesült Államoknak visszaszerezni azt az ipari bázist, amely szerinte évtizedek kereskedelmi liberalizációja során sorvadt el.

Ez az egyetlen esélye országunknak, hogy újrarendezze a helyzetet. Mert egyetlen más elnök sem lenne hajlandó megtenni, amit én teszek, vagy akár csak átmenni ezen

– mondta újságíróknak a Fehér Házban.

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a váratlan bejelentés: jön az új állampapír!
Portfolio Gen Z Fest 2025
2025. május 9.
Portfolio AgroFood 2025
2025. május 20.
Portfolio AgroFuture 2025
2025. május 21.
Digital Compliance 2025
2025. május 6.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Díjmentes online előadás

Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?

Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.

Ez is érdekelhet