Bár a fürdő felújítására alakult cég már nyolc éve létezik, a hosszas régészeti feltárások és az építkezést követően 2010 ősszén már használatbavételi engedélyt is kapott az épület, ennek ellenére a hotel és a fürdő továbbra sem fogadott vendégeket. A nyitást a kisebbségi tulajdonos fővárosi önkormányzat és a 75%-os tulajdonrésszel rendelkező magánbefektető megállapodásának hiánya gátolta már korábban is.
2010 vége - Amikor még a megnyitásról szóltak a hírek A megnyitásról szóló híreket Jean-Francois Pelouard, az ötcsillagos butikhotel és termál részleg vezérigazgatója közölte. Elmondása szerint "A beruházás csúszásának az egyetlen oka az, hogy az UNESCO világörökség-listáján is szereplő épület műemléki felújítása rendkívül elhúzódott", ugyanakkor a lap érdeklődésére a vezérigazgató cáfolta azokat az értesüléseket, miszerint a fejlesztés lelassulásának gazdasági okai lennének. A projekttel kapcsolatban azonban egyéb tényezők is felszínre kerültek, miszerint a Fővárosi Önkormányzat anno rendkívül előnytelen szerződést kötött, amikor 25 százalékos tulajdonrészért cserébe átadta a fürdő épületét, illetve korlátlan idejű földhasználati jogot a telekre a Rác Nosztalgia Kft.-nek. Az ügyben György István városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes úgy vélekedett, hogy 2002-ben Budapest vezetése rendkívül előnytelen szerződést kötött, és hűtlen kezelés gyanújával feljelentést is tettek, mely eljárás jelenleg is folyamatban van, amivel egy időben az új vezetés a tulajdoni arányok újratárgyalását is kezdeményezte. A hotel és termálfürdő vezérigazgatója elmondása szerint a teljes projekt költsége elérte a 9,5 milliárd forintot, melyből 2,5 milliárd volt a Rác Nosztalgia Kft. többségi tulajdonosának önereje. A fejlesztéshez 750 millió forint vissza nem térítendő állami támogatást is kapott a fejlesztő, a fennmaradó 6,25 milliárdos részt pedig az MFB finanszírozta. Jean-Francois Pelouard hozzátette, hogy a termálfürdőt a nagyközönség számára is meg kívánják nyitni, amely részlegből terveik szerint több bevétel származhat majd, mint a szállodából.
A beruházásra és üzemeltetésre létrehozott Rácz Nosztalgia Kft. több mint kilencmilliárd forintot fordított az épület újjáépítésére, ám a főváros új vezetése módosítani szerette volna az elődje által kötött szerződést. A Napi Gazdaság egy évvel korábbi értesülései szerint eddig több lehetséges verzió is felmerült a probléma rendezésére, mint például, hogy a főváros tulajdonrésze 50 százalékra nőjön, ám nem sikerült megállapodásra jutni.Majd felröppentek a hírek, hogy a tárgyalófelek álláspontja közelít egymáshoz, ám ezt már a Portfolio.hu megkeresésére Szűcs Somlyó Mária, a Fővárosi Önkormányzat kommunikációs igazgatója cáfolta, és elmondta, hogy egyáltalán nincsen megállapodás közeli helyzet a fővárosi önkormányzat és a fejlesztő között. Így azt sem tudta megerősíteni még tavaly nyáron, hogy a fürdőt várhatóan mikor adhatják át a közönségnek.
A nol.hu információ szerint a Rác Nosztalgia Kft. 2011. június 15. óta nem tesz eleget fizetési kötelezettségeinek, ráadásul az eredeti szerződésben - az MFB jelzálogjogának bejegyzésére - tett vállalásukat sem teljesítették. A Rác Nosztalgia Kft. által kért csődvédelmi eljárás 120 napot ad a hitelezők és az adósok közti megegyezésre. Ezt követően felszámolják a céget, és a vagyontárgyak értékesítéséből befolyt bevételből elégítik ki a hitelezőket. A határidő január elején jár le. A főváros a nol.hu kérdéseire csak annyit válaszolt: tárgyalnak.