A megnyitásról szóló híreket Jean-Francois Pelouard, az ötcsillagos butikhotel és termál részleg vezérigazgatója közölte. Elmondása szerint "A beruházás csúszásának az egyetlen oka az, hogy az UNESCO világörökség-listáján is szereplő épület műemléki felújítása rendkívül elhúzódott", ugyanakkor a lap érdeklődésére a vezérigazgató cáfolta azokat az értesüléseket, miszerint a fejlesztés lelassulásának gazdasági okai lennének.
A 67 szobás ötcsillagos szálloda elhelyezkedésével és szolgáltatásaival egyedi színfoltja lesz a fővárosi szállodapiacnak, így könnyen elképzelhető, hogy olyan közönséget is képes lesz a városba vonzani, akinek egyébként Budapest nem lenne célpont.
A projekttel kapcsolatban azonban egyéb tényezők is felszínre kerültek, miszerint a Fővárosi Önkormányzat anno rendkívül előnytelen szerződést kötött, amikor 25 százalékos tulajdonrészért cserébe átadta a fürdő épületét, illetve korlátlan idejű földhasználati jogot a telekre a Rác Nosztalgia Kft.-nek.
Az ügyben György István városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes úgy vélekedik, hogy 2002-ben Budapest vezetése rendkívül előnytelen szerződést kötött, és hűtlen kezelés gyanújával feljelentést is tettek, mely eljárás jelenleg is folyamatban van, amivel egy időben az új vezetés a tulajdoni arányok újratárgyalását is kezdeményezte.
A hotel és termálfürdő vezérigazgatója elmondása szerint a teljes projekt költsége elérte a 9,5 milliárd forintot, melyből 2,5 milliárd volt a Rác Nosztalgia Kft. többségi tulajdonosának önereje. A fejlesztéshez 750 millió forint vissza nem térítendő állami támogatást is kapott a fejlesztő, a fennmaradó 6,25 milliárdos részt pedig az MFB finanszírozta.
Jean-Francois Pelouard hozzátette, hogy a termálfürdőt a nagyközönség számára is meg kívánják nyitni, amely részlegből terveik szerint több bevétel származhat majd, mint a szállodából. A kérdés már csak az, amit egyelőre nem árulnak el, hogy mennyiért lehet majd bejutni az egykor versenyképes árakat kínáló fürdőbe.