Ágházi Gyula
Az újjászülető WestEnd City Center
A Gránit Pólus Csoport vezérigazgatója és igazgatótanácsának tagja, 2016-os kinevezése előtt pénzügyi, majd működési vezérigazgató-helyettesként dolgozott. Munkája során összesen 9 ország több mint 100 gazdasági társaságának tevékenységéért felelt. Mielőtt 2006-ban csatlakozott a Gránit Pólushoz, 11 éven keresztül a PwC magyarországi leányvállalatánál dolgozott.
A mára kizárólag magyar tulajdonosok irányítása alatt álló Gránit Pólus az elmúlt 25 évben több mint 1,5 millió négyzetmétert épített Magyarországon és Európában. A csoport nevéhez olyan projektek megvalósítása köthető, mint az ország első „A” kategóriás irodaépülete, a belvárosi Bank Center, az ország első nyugati típusú plázája, a Pólus Center, az ország első multifunkcionális kereskedelmi épületegyüttese, az évente több mint 20 millió látogatót fogadó bevásárlóközpontja, a WestEnd City Center, vagy az első multifunkcionális kulturális épületegyüttese, a Művészetek Palotája. A vállalatcsoport életében a 2019-es év egyik legfontosabb eseménye az idén 20. születésnapját ünneplő WestEnd City Center megújulása: számos új szolgáltatással és üzlettel várják a látogatókat.
Árendás Gergely
Megvannak az első beköltözők
A Property Market Kft. ügyvezető igazgatója annak 2015-ös megalapítása óta. Pályafutása korábbi részében számos sikeres beruházás megvalósításáért volt felelős: ide tartozik például a Máriássy Ház loft irodája, a Corvinus Egyetem új kampusza és a vele egybeépült Studium irodaház. Tevékenységei közt említhető az Átrium Park, a Millenáris Parkban megépült három irodaház, a 2010-ben átadott Allianz székház és az Erzsébet tér 2014-es felújítása is.
A Property Market Kft. vezetőjeként jelenleg a Market Építő Zrt. és a katari hátterű Constelation által tulajdonolt BudaPart beruházás megvalósításáért felelős. A BudaPart Budapest egyik legnagyobb, folyamatban lévő magánberuházása, melyben a tervek szerint 10 év alatt összesen 600 ezer négyzetméternyi lakás, iroda és kiskereskedelmi egység épül fel a Lágymányosi-öböl mentén. A telek akvizíciója óta eltelt szűk 4 évben sok minden történt, a projekt első ütemében tervezett lakások átadására október elején került sor, a második ütem 375 lakása pedig 2020 első negyedévére készülhet el. A BudaPart Gate irodaházba várhatóan szintén 2020 első negyedévében költöznek be a bérlők, de mellette a MOL 120 méter magas új székháza is gőzerővel készül.
Barna Zsolt
Növekvő hatáskör
Dr. Barna Zsolt az OTP Bank általános vezérigazgató-helyettese. Pályafutását az Állami Pénz- és Tőkepiaci Felügyeleten kezdte, ahol a szakmai ranglétrát végigjárva 2006-ban a Pénz- és Tőkepiaci Felügyeleti Igazgatóság ügyvezető igazgatója lett. Ebben a pozícióban a bankok, bankcsoportok felügyeletét irányította. 2006 és 2010 között tagja, állandó meghívottja a CESR, CEBS vezető testületeinek és szakmai bizottságainak. 2010 óta dolgozik az OTP Csoportnál, ebben az időszakban lett a montenegrói CKB Bank Igazgatóságának elnöke, melynek reorganizációját irányította. Az OTP Csoporton belül betöltött több vezetői pozíciója után 2016. június és 2018. augusztus között az OTP Ingatlan Befektetési Alapkezelő Zrt. elnök-vezérigazgatói, emellett 2016 szeptemberétől 2018 szeptemberéig az OTP Alapkezelő Zrt. Igazgatóságának elnöki pozícióját töltötte be. 2017-2018-ban az OTP Bank horvát leánybankjainak integrációját irányította. 2018 szeptembere óta az OTP Bank általános vezérigazgató-helyettese, a Bankcsoport-irányítási és Operációs Divízió vezetője és az OTP Ingatlan Zrt. Felügyelő Bizottságának elnöke. 2019-től az OTP Ingatlan Zrt. Igazgatóságának elnöke, valamint az OTP Csoport horvát leánybankjának felügyelőbizottsági tagja.
Barta Zsombor
Klímahelyzet van
A Magyar Környezettudatos Építés Egyesületének (HuGBC) elnöke 2017 óta. A szakember előtte öt évig elnökségi tagja, valamint két éven keresztül alelnöke volt a szervezetnek.
A Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete 2009-ben jött létre. A szervezet olyan, egyesületi formában működő nonprofit együttműködés, amelynek célja, hogy a szükséges piaci, oktatási és jogalkotási feltételek elősegítése révén hozzájáruljon a környezetileg felelős és egyben megtérülő építkezési gyakorlatok elterjedéséhez Magyarországon. Az idei évben az egyesület a nemzetközi World Green Building Council teljes jogú tagjává vált. Fő tevékenységei közé tartozik többek között a környezettudatos és fenntartható építést előmozdító építészeti szabályozás kidolgozása, a szakmai ismeretek minél szélesebb körben történő átadása, a szakemberképzés, illetve a zöld minősítési rendszerek megismertetése és elterjesztése. Az elmúlt években a HuGBC az építészeti szabályozás területén több mint 10 véleményt, javaslatot dolgozott ki, illetve náluk található a magyar zöld minősítésekkel rendelkező épületekről az egyetlen komplex adatbázis. Az Egyesületnek jelenleg 91 tagja van: 73 rendes és 18 társult tagot tudhat a soraiban.
Biró Gergely
Vásárlás és értékteremtés
A 2009-ben alapított Diófa Alapkezelő Zrt. elnök-vezérigazgatója. A vállalathoz 2011 novemberében csatlakozott, kezdetben külső tanácsadóként dolgozott, majd a jelenlegi pozíciója betöltése előtt társvezérigazgatóként tevékenykedett.
A Diófa Alapkezelő tevékenysége során kiemelt szerepet kap az ingatlanbefektetés, Magyarország harmadik legnagyobb lakossági ingatlanalapja, a Magyar Posta Ingatlan Befektetési Alap is hozzá tartozik. 2019 tavaszára az alapkezelő által kezelt ingatlanvagyon meghaladta a 330 ezer négyzetmétert, amelyből arányosan 40-40 százalékot tesznek ki az iroda- és a kiskereskedelmi ingatlanok. A cég 2017 év végétől vált igazán aktívvá a hazai ingatlanpiacon, amikor decemberben megvásárolták a 14 ezer négyzetméteres Infopark A épületét és egy soproni logisztikai parkot. 2018 nyarán a portfólió az Alkotás Point irodaházzal bővült, 2018 októberének végén pedig egy teljes körű felújítást követően újranyitott a Diófa egyik ingatlanalapjának tulajdonában lévő, 24 ezer négyzetméteres Shopmark bevásárlóközpont. Az idei évben a Dél-Pesti Üzleti Parkban bővítettek, ahol egy 9 ezer négyzetméteres raktár- és irodaépületet építettek fel és adtak bérbe.
Borbély Zoltán
Váci útról a Hungáriára
Az Atenor-csoport magyarországi igazgatója már 2009 óta, korábban a GTC fejlesztési vezetőjeként dolgozott. Az itthoni piacon a Váci út egyik legnagyobb fejlesztéséért, a Váci Greens irodakomplexumért felel.
A belga ingatlanfejlesztő cég főként nagyobb volumenű, jó lokációban lévő városi projektekkel foglalkozik, Magyarországon irodaházakat és vegyes funkciójú ingatlanokat fejleszt. A vállalat 2007-ben lépett be a régióba, egy évvel később kezdte meg első magyarországi projektjét, a Váci Greens fejlesztését. Az összesen 6 épületből álló 130 ezer négyzetméteres komplexum első épületét 2013-ban adták át, tavaly májusban pedig elkészült a negyedik, mintegy 15 ezer négyzetméteres „D” épület is. A cég idén februárban ebben az épületben nyitotta meg az új, bemutatótermet is magában foglaló 760 négyzetméteres irodáját.
Szintén a cég fejlesztésében a Hungária körúton épül a 72 ezer négyzetméternyi irodaterülettel rendelkező Aréna Business Campus, melynek első épületére négy bérlővel már megállapodtak, második épületének kivitelezése pedig idén szeptemberben kezdődött. Emellett az Atenor március végén a Bécsi úton megvásárolt egy 5000 négyzetméteres területet, hogy azon „A+” kategóriás irodaházat hozzon létre.
Csizy Dezső
Ezreknek teremt otthont
A Siskin Cégcsoport alapítója, több mint 20 éves ingatlanberuházói és fejlesztői tapasztalattal rendelkezik. Pályafutását egy bank műszaki szakértőjeként kezdte, majd a vállalkozások és a pénzügyek működésének megismerése után néhány év munkatapasztalattal a háta mögött úgy döntött, hogy egy ismerősével belevág egy budakalászi ikerház felépítésébe. A projekt zárásával azonban társa kivált a cégből, így a következő fejlesztést a feleségével együtt valósították meg, ez egy bankhitelből finanszírozott, háromlakásos rózsadombi társasház volt. A következő projektnél társult hozzá építésvezetőként dolgozó barátja, vele sikerült megvenniük a következő telket, majd egy rákövetkezőt, és onnantól kezdve növekedésnek indult a cég.
Budai Walzer II. ütem
202 db lakás 44 – 102 m2 alapterület 58 – 136 M Ft | Átadás: 2024 Q1 |
Ajánlatot kérek |
Azóta 11 projektben több mint 2100 lakást építettek fel, mintegy 122 ezer négyzetméternyi területen. A cég a beruházásait ma már saját pénzügyi finanszírozásban valósítja meg, saját generálkivitelező céggel, így a munkaerőhiány számukra nem jelent kockázatot. A cégcsoport nevéhez olyan fejlesztések köthetők, mint a Szép Ilona Lakópark, a Kondorosi lakónegyed, a Budai Bolero vagy a legújabb fejlesztésük, a Budai Walzer.
Décsi Gábor
Szélesedő paletta
Okleveles építészmérnök, mérnök-közgazdász, 2004 óta a Dome Facility Services Group ügyvezető igazgatója. Vezetése alatt a társaság bevétele 30 millió forintról 4,7 milliárd forintra nőtt. A Dome-hoz való csatlakozását megelőzően 10 évig dolgozott a magyarországi központú szoftverfejlesztő cégnél, a Graphisoft R&D Rt.-nél, ahol a Graphisoft FM szoftverének termékmenedzsment vezetője volt. Décsi Gábor tisztségviselője a Magyar Ingatlanszövetségnek (MAISZ), és tagja az RICS nemzetközi szervezetnek (Royal Institute of Chartered Surveyors).
A Dome Facility Services Group közel másfél évtizede nyújt teljes körű, integrált létesítménygazdálkodási szolgáltatásokat a hazai ingatlanpiacon, mostanra összesen 7 kelet-közép- és dél-európai országban van jelen. A cégcsoport az FM üzletág létesítményüzemeltetési tevékenysége mellett Dome Energy márkanév alatt energetikai, Dome Fit-out néven pedig bérleménykialakítási szolgáltatásokkal is foglalkozik, a Dome Real Estate Consulting üzletág pedig teljes körű létesítménygazdálkodás tanácsadási szolgáltatást nyújt.
Doron és Guy Dymschiz
Stabil eredmények
A magyarországi és a közép-európai lakáspiac meghatározó szereplője a Duna House, melyhez mára az ingatlanközvetítésen kívül számtalan egyéb tevékenység is köthető. A cég tulajdonosai a Dymschiz testvérek, akik a Duna House-t mint ingatlanközvetítő céget 1998-ban alapították, 2003-ban pedig már a franchise-hálózatot kezdték el szervezni. Az azóta eltelt években a vállalat folyamatosan diverzifikálta tevékenységét, és 2010-ben a nemzetközi terjeszkedés folyamatát is elindították.
A Duna House Csoport a szektor több területén biztosít különböző szolgáltatásokat ügyfelei részére. A cégcsoport tevékenységei mentén öt működési szegmens különíthető el: franchise, saját iroda üzemeltetése, pénzügyi termékek közvetítése, kapcsolódó szolgáltatások értékesítése és ingatlanbefektetések.
A második magyarországi franchise márka, a Smart Ingatlan piacra való bevezetése után a Duna House kizárólagos tulajdonában álló Impact Asset Management Alapkezelő Zrt. 2016 augusztusában létrehozta Magyarország első nyilvános, nyílt végű lakóingatlan-befektetési alapját. Ezen felül a cég leányvállalatain keresztül magyarországi ingatlanfejlesztéseket is megvalósít, és 2016 ősze óta a tőzsdén is jelen van.
Erdei Bálint
Finisben a Hard Rockkal
A RedWood Holding alapító tulajdonosa. A 2016-ban alapított cég főként a prémium szegmens igényeit célozza fejlesztéseivel, jelenleg két irodaház, egy hotel és egy lakópark kapcsolható a nevéhez.
2018 harmadik negyedévében átadták a 4830 négyzetméteres, I. kerületi Ecodome irodaházat. A Naphegy lábánál létrejött komplexum a nyitásra szinte teljes egészében bérlőkre talált. Más jellegű, de szintén a cég irodafunkciójú projektjei között említhető a Neuschloss Palota felújítása, melynek során az 1898-99-ben épített egykori palotában 2100 négyzetméternyi irodaterület újult meg.
A VI. kerületben, az egykori Instant romkocsma helyére tervezett Hard Rock Hotel is a cég projektje. Berlin, London és Málta mellett várhatóan 2019 végén nyitja meg kapuit a szállodalánc 133 szobás budapesti tagja. A cég azonban a lakáspiacon is érdekelt, ők a fejlesztői a III. kerületi, 13 800 négyzetméteren megvalósuló Fagyöngy Lakóparknak, amelynek 160 lakásába hamarosan beköltözhetnek a lakók. Az üzletember szerint olyan épületeket kell létrehozni, amelyeket szívesen választanak a bérlők, a mostani piacon azonban a kivitelezési költségek emelkedése komoly kihívást jelent.
Címlapkép forrása: Getty Images